10.5.2016 0 Comments

Lenovo oznamuje začatie výroby produktov pre podnikové riešenia a dátové centrá v Európe

Spoločnosť Lenovo, najväčší svetový výrobca počítačov, dnes oznámila, že začne vyrábať podnikové produkty pre zákazníkov z regiónu  EMEA v Európe - vrátane serverov x86, ako aj kompletný rad produktov pre úložiská a networking pre prostredia dátových centier. Zákazníci a partneri z regiónu EMEA budú užívať výhody rýchlejšieho dodania a väčšej flexibility pri plnení ich potrieb, keď výrobný partner, spoločnosť Flex*, spustí výrobu produktov pre Lenovo servery x86 v Maďarsku. 

Presun výroby podnikových produktov do Európy umožní spoločnosti Lenovo poskytovať tie najlepšie možné služby svojej zákazníckej a partnerskej základni v Európe, no zároveň tento krok upevňuje odhodlanie spoločnosti byť lídrom v oblasti podnikových počítačových riešení. Výroba bude spustená v lete 2016 a v rámci spoločnosti Flex doplní už existujúcu výrobu radu produktov  a niekoľkých ďalších produktov.

Strategické partnerstvo

Závod spoločnosti Flex v Maďarsku, špecializovaný pre Lenovo, bude vyrábať kompletný rad x86, vrátane montáže systémov, kompletnej škály úložných a sieťových možností, ako aj plne integrovaných rackových systémov s cieľom zabezpečiť zostavenie systémov na zákazku, s konfiguráciou na objednávku.

Flex je strategickým partnerom spoločnosti Lenovo šesť rokov a podieľa sa už na výrobe celej škály produktov, vrátane počítačov, telefónov, Think serverov a opráv tabletov. V skutočnosti, maďarská prevádzka Sarvar práve vyrobila a vyexpedovala svoj 5. miliónty počítač pre Lenovo v regióne EMEA.

Vzťah so spoločnosťou Flex je kľúčovou súčasťou stratégie Lenovo, v rámci ktorej chce dosiahnuť rovnováhu vlastnej/internej výroby a zákazkovej výroby tretími stranami, pričom cieľom tejto stratégie je zabezpečiť, aby spoločnosť bola schopná vyťažiť to najlepšie z externých inovácií a dosahovať tak zlepšenia vo výrobe. 

Spoločnosť reaguje na potreby zákazníkov

Rozhodnutie presunúť výrobu do Európy bolo založené na výhodách, ktoré plynú z priblíženia výroby ku kľúčovým zákazníkom a partnerom spoločnosti Lenovo. Výroba v Európskej Únii  umožní skrátiť dodacie lehoty pre zákazníkov až o päť dní (v závislosti od krajiny) a znížiť prevádzkové náklady (napr. nižšie náklady na dopravu), čo sa prenesie na zákazníkov a partnerov. Výroba serverov x86 pre zákazníkov EMEA bude pokračovať v Číne, čo partnerom umožní využívať ďalšie výhody znižovania nákladov vďaka lodnej doprave.

Spoločnosť Lenovo je odhodlaná byť lídrom odvetvia podnikových riešení a produktov pre dátové centrá a európska výroba zlepší čas uvedenia na trh, vďaka čomu bude spoločnosť viac konkurencieschopná. Rovnaké špičkové produkty sa k podnikovým zákazníkom regiónu EMEA dostanú rýchlejšie a efektívnejšie, ale bez ujmy na kvalite.

Tento presun tiež upevňuje Lenovo stratégiu podnikových počítačových riešení, ktorá stojí na 3 pilieroch:

  • Najlepšia celková hodnota – vyváženie vedúceho postavenia v oblasti cien s najnovšími inováciami
  • Otvorenosť a Flexibilita – široké partnerstvá so zameraním na jednoduchú integráciu
  • Ľahko sa s ním podniká – šitý na mieru, rýchle a pohotové zapojenie zákazníka
Autor: TS LENOVO

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Trend Micro XGen výrazne zdokonaľuje ochranu koncových bodov

19.10.2016 19:00

Spoločnosť Trend Micro, celosvetový líder v oblasti bezpečnostných riešení, oznámila uvedenie novej generácie ochrany koncových bodov XGen. Najnovšia technológia spoločnosti Trend Micro využíva rôznor ...

Tlačové správy

ČR: Dostupnosť sa stáva podmienkou digitálnej transformácie, ako dokladá aj 49 % medziročný rast Veeam v segmente podnikov

19.10.2016 17:45

Veeam významně rozšiřuje své portfolio s novou Veeam Availability Platform pro hybridní cloud, komplexním řešením dostupnosti pro virtuální, fyzické a cloudové pracovní procesy; a jmenuje Paula Mattes ...

Tlačové správy

ČR: Kompaktný audio systém pre náročných Bose SoundTouch 30 - väčší zvuk, ako od neho čakáte

19.10.2016 18:38

 Audiosystém Bose SoundTouch 30 je nejvýkonnějším přenosným přehrávačem Bose, který uspokojí náročné posluchače. Tento kompaktní systém rozezní překvapivě mohutným a dynamickým projevem i velké místno ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá