10.5.2016 0 Comments

Lenovo oznamuje začatie výroby produktov pre podnikové riešenia a dátové centrá v Európe

Spoločnosť Lenovo, najväčší svetový výrobca počítačov, dnes oznámila, že začne vyrábať podnikové produkty pre zákazníkov z regiónu  EMEA v Európe - vrátane serverov x86, ako aj kompletný rad produktov pre úložiská a networking pre prostredia dátových centier. Zákazníci a partneri z regiónu EMEA budú užívať výhody rýchlejšieho dodania a väčšej flexibility pri plnení ich potrieb, keď výrobný partner, spoločnosť Flex*, spustí výrobu produktov pre Lenovo servery x86 v Maďarsku. 

Presun výroby podnikových produktov do Európy umožní spoločnosti Lenovo poskytovať tie najlepšie možné služby svojej zákazníckej a partnerskej základni v Európe, no zároveň tento krok upevňuje odhodlanie spoločnosti byť lídrom v oblasti podnikových počítačových riešení. Výroba bude spustená v lete 2016 a v rámci spoločnosti Flex doplní už existujúcu výrobu radu produktov  a niekoľkých ďalších produktov.

Strategické partnerstvo

Závod spoločnosti Flex v Maďarsku, špecializovaný pre Lenovo, bude vyrábať kompletný rad x86, vrátane montáže systémov, kompletnej škály úložných a sieťových možností, ako aj plne integrovaných rackových systémov s cieľom zabezpečiť zostavenie systémov na zákazku, s konfiguráciou na objednávku.

Flex je strategickým partnerom spoločnosti Lenovo šesť rokov a podieľa sa už na výrobe celej škály produktov, vrátane počítačov, telefónov, Think serverov a opráv tabletov. V skutočnosti, maďarská prevádzka Sarvar práve vyrobila a vyexpedovala svoj 5. miliónty počítač pre Lenovo v regióne EMEA.

Vzťah so spoločnosťou Flex je kľúčovou súčasťou stratégie Lenovo, v rámci ktorej chce dosiahnuť rovnováhu vlastnej/internej výroby a zákazkovej výroby tretími stranami, pričom cieľom tejto stratégie je zabezpečiť, aby spoločnosť bola schopná vyťažiť to najlepšie z externých inovácií a dosahovať tak zlepšenia vo výrobe. 

Spoločnosť reaguje na potreby zákazníkov

Rozhodnutie presunúť výrobu do Európy bolo založené na výhodách, ktoré plynú z priblíženia výroby ku kľúčovým zákazníkom a partnerom spoločnosti Lenovo. Výroba v Európskej Únii  umožní skrátiť dodacie lehoty pre zákazníkov až o päť dní (v závislosti od krajiny) a znížiť prevádzkové náklady (napr. nižšie náklady na dopravu), čo sa prenesie na zákazníkov a partnerov. Výroba serverov x86 pre zákazníkov EMEA bude pokračovať v Číne, čo partnerom umožní využívať ďalšie výhody znižovania nákladov vďaka lodnej doprave.

Spoločnosť Lenovo je odhodlaná byť lídrom odvetvia podnikových riešení a produktov pre dátové centrá a európska výroba zlepší čas uvedenia na trh, vďaka čomu bude spoločnosť viac konkurencieschopná. Rovnaké špičkové produkty sa k podnikovým zákazníkom regiónu EMEA dostanú rýchlejšie a efektívnejšie, ale bez ujmy na kvalite.

Tento presun tiež upevňuje Lenovo stratégiu podnikových počítačových riešení, ktorá stojí na 3 pilieroch:

  • Najlepšia celková hodnota – vyváženie vedúceho postavenia v oblasti cien s najnovšími inováciami
  • Otvorenosť a Flexibilita – široké partnerstvá so zameraním na jednoduchú integráciu
  • Ľahko sa s ním podniká – šitý na mieru, rýchle a pohotové zapojenie zákazníka
Autor: TS LENOVO

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

MV: Občianske s elektronickým podpisom možno vybaviť aj v sobotu

03.12.2016 00:10

Občianske preukazy so zaručeným elektronickým podpisom si občania budú môcť vybaviť aj túto sobotu. Otvorené budú všetky pracoviská dokladov v Bratislave, a to od 08:00 do 13:00. V tom istom čase vyba ...

Tlačové správy

Správca národnej domény .sk pripravuje inovácie a natrvalo znižuje ceny

02.12.2016 14:00

Slovenské domény zaregistrujete od nového roku za polovicu Spoločnosť SK-NIC, a.s., správca národnej domény .sk, od roku 2017 natrvalo znižuje cenu domén. Firmy aj fyzické osoby si tak budú môcť od n ...

Tlačové správy

Európski lídri digitalizácie sa v Bruseli dohodli – internet potrebujú aj v Afrike!

02.12.2016 13:50

Podpredseda vlády SR pre investície a informatizáciu Peter Pellegrini, belgický podpredseda vlády Alexander De Croo a podpredseda Európskej komisie pre jednotný digitálny trh Andrus Ansip dnes v Bruse ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá