28.11.2012 0 Comments

Lenovo ThinkPad T430u: ideálny Ultrabook pre biznis

Rodinu profesionálnych notebookov ThinkPad rozširuje zástupca moderných Ultrabookov - Lenovo ThinkPad T430u. Tento inovatívny model patrí do typickej profesionálnej rodiny ThinkPad T a jeho uvedenie na trh len potvrdzuje, že Lenovo je lídrom v tomto segmente.

Lenovo naďalej vychádza v ústrety aktuálnym trendom v oblasti notebookov, akými sú spoľahlivosť, odolnosť, ľahkosť a tenkosť s dlhou výdržou batérie. Vďaka kombinácii najmodernejších technológií a pokročilých materiálov sa tak nový Ultrabook môže pýšiť vlastnosťami, ktoré presne zodpovedajú použitiu v náročnom profesionálnom prostredí.

Ultrabook profesionál
Charakteristické vlastnosti modelu T430u plne zodpovedajú špecifikácii Ultrabook. Jeho kovové telo s 14" uhlopriečkou HD displeja je tenké 21 mm a aj s batériou neváži viac ako 1,8 kg. Šasi má matnú povrchovú úpravu príjemnú na dotyk, elegantné línie a tvary zvýrazňujúce tenkosť a ľahkosť stroja.

Konštrukcia T430u je vybavená kovovými prvkami, vďaka ktorým získava potrebnú odolnosť. Pevný disk je aktívne chránený proti poškodeniu otrasmi pomocou technológie Active Protection System. Bezpečnosť dát je zaistená kombináciou bezpečnostného TPM čipu a profesionálnej čítačky odtlačkov prstov, vďaka ktorej nebude mať prístup k dátam nikto neoprávnený.

Výkonný vo všetkých ohľadoch
Vysoký výkon i úsporu energie ponúkajú najnovšie dvojjadrové procesory IntelCore tretej generácie s integrovanou grafickou kartou. Dopĺňa ich výkonný dedikovaný grafický čip nVIDIA GeForce, ktorý vďaka automatickej technológie Optimus dokáže pomocou úsporného prepínania výrazne predĺžiť výdrž batérie až na 6 hodín. K dispozícii sú verzie s až 1TB mechanickým úložným priestorom, alebo s SSD pevným diskom.

Ergonomicky dokonalý
V oblasti ergonómie boduje ThinkPad T430u vďaka novej generácii ThinkPad klávesnice, ktorá prichádza v ostrovčekovom "chiclet" prevedení. Pri zachovaní kvality mechaniky jednotlivých kláves ponúka vylepšené klenutie, moderné rozloženie a samozrejme aj patentované polohovacie zariadenie TrackPoint. Lampička ThinkLight umožňuje osvetliť klávesnicu a jej okolie, čím ešte viac spríjemňuje pracovné prostredie.

Šetrí čas aj energiu
Certifikácia Lenovo Enhanced Experience 3 zaručuje optimalizáciu pre rýchlejší štart operačného systému, ale aj okamžité prebúdzanie z režimu spánku, skrátenie oneskorenia pri pripájaní k bezdrôtovým sieťam a dlhšiu výdrž pri prevádzke na batériu.

Pokročilá ponuka konektorov, medzi ktorými nechýba rýchle rozhranie USB 3.0, ktoré s voliteľným príslušenstvom poslúži ako plnohodnotná dokovacia stanica, ako ani dvojica digitálnych obrazových výstupov - DisplayPort a HDMI, je u modelu ThinkPad T430u samozrejmosťou. Štandardom výbavy notebookov Lenovo ThinkPad je tiež súbor aplikácií Lenovo Solution Centre a Lenovo Solutions for Small Business, ktoré zabezpečujú údržbu, aktualizáciu a správu všetkých funkcií počítača.

Cena a dostupnosť
Ultrabook Lenovo ThinkPad T430u je k dispozícii na trhu v cene od 1069 EUR s DPH.

Pre najnovšie informácie o Lenovo news sa zaregistrujte na RSS kanály spoločnosti Lenovo alebo sledujte Lenovo na Twitteru: www.twitter.com/LenovoSlovakia.


Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

PR: Masívne DDoS útoky sa netýkajú iba veľkých...

28.10.2016 00:23

Koncom minulého týždňa sme boli svedkami masívneho DDoS útoku na DNS služby, ktoré mali priamy vplyv na webové služby, ako je Twitter, Amazon, Tumblr, Reddit, Spotify, Netflix Box, New York Times a mn ...

Biznis

ITAPA 2016: Make IT Easy – Príde Pellegrini, Mikloš z Ukrajiny, aj vynálezca patentov Cullis z Kanady

27.10.2016 00:07

Desiatky inšpiratívnych domácich aj zahraničných spíkrov a stovky lídrov a manažérov z verejnej správy, IT sektora, akademickej obce a NGO sa 14.-15. novembra stretnú na kongrese ITAPA v Bratislave, a ...

Biznis

Prieskum: Väčšina firiem neverí, že e-trhovisko ovplyvnilo mieru korupcie

26.10.2016 00:00

Vyše 60 percent opýtaných na základe nedávneho prieskumu o verejnom obstarávaní na Slovensku si nemyslí, že elektronické trhovisko malo zásadný vplyv na mieru korupcie v tejto sfére. Desať percent osl ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá