26.2.2013 0 Comments

LG predvedie technológiu Wireless Ultra HD Transmission na veľtrhu MWC 2013

Spoločnosť LG Electronics (LG) predvedie na veľtrhu Mobile World Congress (MWC) v Barcelone prvýkrát svoju najmodernejšiu technológiu Wireless Ultra High Definition (Ultra HD) Transmission. Táto technológia budúcej generácie mobilných zariadení umožňuje používateľom v reálnom čase zobrazovať hry a iný obsah smartfónov na Ultra HD televízore prostredníctvom bezdrôtového prenosu dát.

„Vďaka našej inovačnej technológii Wireless Ultra HD Transmission si užívatelia môžu prezerať obľúbený obsah zo svojich mobilných telefónov na najvyspelejších Ultra HD televízoroch," povedal Martin Malý, tlačový hovorca LG. „S rozvojom najmodernejšej technológie potvrdzujeme vedúce postavenie LG v oblasti konvergencie zobrazovacích a mobilných zariadení, čo napomáha naozaj príjemnému zážitku zo sledovania obsahu."

Technológia Wireless Ultra HD Transmission umožňuje rýchlejší a plynulejší prenos multimediálneho obsahu zo smartfónov do televízorov než predchádzajúce systémy pre komprimáciu a prenos videa z mobilných zariadení. Technológia LG budúcej generácie toho dosahuje s minimálnym časovým oneskorením a stratou dát a využíva k tomu všadeprítomné možnosti pripojenia cez WiFi. Multimediálny obsah sa počas prenosu automaticky prispôsobuje rozlíšeniu obrazovky televízneho prijímača, takže výsledkom je dokonalý obraz.

A čo viac, systém LG Wireless Ultra HD Transmission spotrebuje o polovicu menej energie v porovnaní s podobnými technológiami prenosu. Úspory dosahuje znižovaním záťaže procesora a iných hardvérových súčastí smartfónu.

Návštevníci veľtrhu MWC si túto technológiu môžu sami pozrieť na stánku LG v pavilóne 3 výstaviska Fira Gran Via od 25. do 28. februára.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

Schengen pre dáta. EK chce odstrániť bariéry voľného cezhraničného pohybu dát v EÚ

16.01.2017 00:07

Európska komisia navrhla politické a právne riešenia na uvoľnenie potenciálu dátového hospodárstva EÚ. Ide pri tom o súčasť stratégie digitálneho jednotného trhu, ktorú predstavila v máji 2015. Inform ...

Biznis

10 trendov v oblasti podnikových sietí v roku 2017

14.01.2017 00:20

Stojíme na pokraji zásadných technologických zmien. Uplynulý rok vydláždil cestu a pripravil podmienky pre budúcnosť, ktorá rýchlo získava jasné obrysy. V roku 2017 môžeme očakávať týchto desať zmien, ...

Biznis 1

S kamerou na bratislavskom kole robotickej súťaže FIRST LEGO League (video)

16.01.2017 00:15

Tvorivosť žiakov a študentov je jeden z kľúčových faktorov ich budúcej úspešnosti a aj potvrdenie kvalitatívnej úrovne výučby informatiky v školách. Preto sme sa s našou kamerou prišli pozrieť na prie ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITSMF jar

Najnovšie videá