26.2.2013 0 Comments

LG predvedie technológiu Wireless Ultra HD Transmission na veľtrhu MWC 2013

Spoločnosť LG Electronics (LG) predvedie na veľtrhu Mobile World Congress (MWC) v Barcelone prvýkrát svoju najmodernejšiu technológiu Wireless Ultra High Definition (Ultra HD) Transmission. Táto technológia budúcej generácie mobilných zariadení umožňuje používateľom v reálnom čase zobrazovať hry a iný obsah smartfónov na Ultra HD televízore prostredníctvom bezdrôtového prenosu dát.

„Vďaka našej inovačnej technológii Wireless Ultra HD Transmission si užívatelia môžu prezerať obľúbený obsah zo svojich mobilných telefónov na najvyspelejších Ultra HD televízoroch," povedal Martin Malý, tlačový hovorca LG. „S rozvojom najmodernejšej technológie potvrdzujeme vedúce postavenie LG v oblasti konvergencie zobrazovacích a mobilných zariadení, čo napomáha naozaj príjemnému zážitku zo sledovania obsahu."

Technológia Wireless Ultra HD Transmission umožňuje rýchlejší a plynulejší prenos multimediálneho obsahu zo smartfónov do televízorov než predchádzajúce systémy pre komprimáciu a prenos videa z mobilných zariadení. Technológia LG budúcej generácie toho dosahuje s minimálnym časovým oneskorením a stratou dát a využíva k tomu všadeprítomné možnosti pripojenia cez WiFi. Multimediálny obsah sa počas prenosu automaticky prispôsobuje rozlíšeniu obrazovky televízneho prijímača, takže výsledkom je dokonalý obraz.

A čo viac, systém LG Wireless Ultra HD Transmission spotrebuje o polovicu menej energie v porovnaní s podobnými technológiami prenosu. Úspory dosahuje znižovaním záťaže procesora a iných hardvérových súčastí smartfónu.

Návštevníci veľtrhu MWC si túto technológiu môžu sami pozrieť na stánku LG v pavilóne 3 výstaviska Fira Gran Via od 25. do 28. februára.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis 1

ASUS? ACER? HP? DELL? APPLE? LENOVO? SONY? SAMSUNG? Poznáme výsledky súťaže NOTEBOOK ROKA

09.12.2016 00:13

„Karty“ sú rozdané, ocenenia odovzdané, poznáme názvy nositeľov TOP TITULOV. V tomto roku hlasovalo až 22 557 ľudí. Hlasy dokonca prichádzali aj po ukončení hlasovania, tie sme však do konečných vý ...

Biznis

Šiesty ročník STARTUP AWARDS pozná víťazov a obsahom aj návštevnosťou prekonal všetky predchádzajúce

06.12.2016 00:15

Tohtoročné Startup Awards, ktoré sa konali v piatok 2. decembra v bratislavskom Istropolise, už majú svojich víťazov. V súťaži vyberala zahraničná odborná porota spomedzi dvanástich nápadov celkom v š ...

Biznis

Amazon bude prevážať dáta v kamiónoch. Chce tak ušetriť čas

05.12.2016 10:02

Na svojej používateľskej konferencii re:Invent predstavil Amazon nový spôsob, ako môžu zákazníci presúvať veľké objemy dát do jeho cloudovej služby Amazon Web Services (AWS). Pre veľké firmy, ktoré c ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá