26.2.2013 0 Comments

LG predvedie technológiu Wireless Ultra HD Transmission na veľtrhu MWC 2013

Spoločnosť LG Electronics (LG) predvedie na veľtrhu Mobile World Congress (MWC) v Barcelone prvýkrát svoju najmodernejšiu technológiu Wireless Ultra High Definition (Ultra HD) Transmission. Táto technológia budúcej generácie mobilných zariadení umožňuje používateľom v reálnom čase zobrazovať hry a iný obsah smartfónov na Ultra HD televízore prostredníctvom bezdrôtového prenosu dát.

„Vďaka našej inovačnej technológii Wireless Ultra HD Transmission si užívatelia môžu prezerať obľúbený obsah zo svojich mobilných telefónov na najvyspelejších Ultra HD televízoroch," povedal Martin Malý, tlačový hovorca LG. „S rozvojom najmodernejšej technológie potvrdzujeme vedúce postavenie LG v oblasti konvergencie zobrazovacích a mobilných zariadení, čo napomáha naozaj príjemnému zážitku zo sledovania obsahu."

Technológia Wireless Ultra HD Transmission umožňuje rýchlejší a plynulejší prenos multimediálneho obsahu zo smartfónov do televízorov než predchádzajúce systémy pre komprimáciu a prenos videa z mobilných zariadení. Technológia LG budúcej generácie toho dosahuje s minimálnym časovým oneskorením a stratou dát a využíva k tomu všadeprítomné možnosti pripojenia cez WiFi. Multimediálny obsah sa počas prenosu automaticky prispôsobuje rozlíšeniu obrazovky televízneho prijímača, takže výsledkom je dokonalý obraz.

A čo viac, systém LG Wireless Ultra HD Transmission spotrebuje o polovicu menej energie v porovnaní s podobnými technológiami prenosu. Úspory dosahuje znižovaním záťaže procesora a iných hardvérových súčastí smartfónu.

Návštevníci veľtrhu MWC si túto technológiu môžu sami pozrieť na stánku LG v pavilóne 3 výstaviska Fira Gran Via od 25. do 28. februára.


Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

Nemecko chce od roku 2030 zakázať vozidlá so spaľovacím motorom

21.10.2016 00:10

Nemecko sa nechce spoliehať len na finančné stimuly pri kúpe automobilov bez emisií. Spolková rada schválila rezolúciu vyzývajúcu na zákaz predaja nových automobilov so spaľovacím motorom od roku 2030 ...

Biznis

PR: Cypherconf 2016

20.10.2016 00:08

IT konferencia o ochrane digitálnych informácií, hackingu a zneužívaní aplikačných zraniteľností sa uskutoční 3.11.2016 v Bratislave Prednášky pokrývajú aktuálne trendy vo webovej a mobilnej bezpečno ...

Biznis

VMworld 2016: Čo sa stane 29. 6. 2021 o 15:57?

19.10.2016 00:08

V Barcelone sa začalo jedno z najvýznamnejších podujatí zameraných na cloudové a virtualizačné technológie VMworld 2016. Viac než 10 000 účastníkov z 96 krajín si na prvej hlavnej prednáške okrem inéh ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Najnovšie videá