3.9.2012 0 Comments

LG Cinema 3D Smart televízory spôsobili vďaka prelomovej technológii revolúciu v televíznom priemysle

Len zriedka je nový technologický trend takou inováciou, aby zmenil zvyky v nákupnom správaní celého sveta. Objav žiarovky viedol k zániku petrolejok, kazety nahradili vinylové dosky a smartfónom sa v novom tisícročí podarilo zničiť PDAčka.

Spoločnosť LG Electronics (LG) je v súčasnej dobe z historického hľadiska v rovnakom postavení ako spomínaní výrobcovia. V rozpätí len osemnásť mesiacov, obrátila LG televízny priemysel hore nohami predstavením 3D Smart TV s novou pasívnou 3D technológiou FPR (Film Patterned Retarder), ktorá vyzvala na súboj v tej dobe populárnu aktívnu 3D TV technológiu závislú na uzávierkových okuliaroch (shutter glasses - SG) .

"Na rozdiel od konkurenčných aktívnych 3D televízorov nevyžadujú LG CINEMA 3D Smart televízory ťažké a objemné okuliare, ktoré potrebujú pravidelné dobíjanie. V tomto ohľade sme úplne zmenili názor zákazníkov na 3D a navyše nám lekári z Európskej očnej kliniky LEXUM potvrdili nezávadnosť našej technológie na ľudské oko, čo do tej doby bol všeobecný mýtus o negatívnych dopadoch 3D televízorov," hovorí Martin Malý, tlačový hovorca LG.

S bojom konkurenčných 3D technológií o priazeň zákazníkov rástlo aj povedomie o 3D produktoch aj objem obsahu v 3D. Významným dôvodom pre vznik 3D Smart televízorov bolo vydávanie populárnych filmov v 3D na Blu-ray nosičoch, ktoré sú obľúbené najmä u rodín s deťmi. Vďaka tomu by sa mal podľa prieskumu trhu spoločnosti DisplaySearch v tomto roku predaj 3D televízorov vyšplhať na 25 miliónov kusov.

LG 3D Smart televízory sú nielen pohodlné a bez blikania (vďaka funkcii flicker free), ale 3D obraz nie je zdvojený, čo znižuje riziko bolesti hlavy. S takto jasnou výhodou v komforte použitia oproti konkurentom začala LG CINEMA 3D Smart TV dostávať stále viac a viac pozitívnych hodnotení od popredných médií, stala sa vedúcim produktom na trhu a trend sa začal obracať v prospech pasívnej 3D technológie FPR.

V tomto roku bude LG ďalej posilňovať svoju pozíciu na trhu s 3D a rast bude pokračovať aj v podiele produktov s touto funkciou v portfóliu spoločnosti. Spoločnosť LG predstavila CINEMA SCREEN dizajn, vďaka ktorému sa rámček 3D Smart televízorov zmenšil a takmer ho nie je vidieť. Svoj najväčší televízor zväčšila na 84 palcov, ktorý tak dokáže zobraziť úchvatných 8 miliónov bodov.

Kombinácia funkcií Smart TV, bohatého 3D obsahu a užívateľsky orientovaných funkcií User Experience (UX), User Interface (UI) a intuitívneho diaľkového ovládania Magic Remote, pomohla LG k plnému uspokojeniu potrieb zákazníkov.

Tu je len krátky zoznam nedávnych ocenení, ktoré LG CINEMA 3D TV dodnes dostala od vplyvných spotrebiteľských časopisov:

Stereo & Video (ČR):
Český mesačník Stereo & Video v jedenásťstránkovom teste ovenčili sériu televízorov LM samými superlatívmi.

Which? (VB):
47-palcový LG CINEMA 3D Smart TV (47LM860) bol zvolený ako Best Buy produkt vďaka skvelej kvalite obrazu vo vysokom rozlíšení, vynikajúcemu zvuku a tiež intuitívnemu diaľkovému ovládaniu Magic Remote.

CNET:
Časopis udelil ocenenie Editor's Choice dvom produktom spoločnosti LG - 55 palcovému CINEMA 3D Smart TV (55LM9600) a 42 palcovému CINEMA 3D Smart TV (42LM660T). Pre časopis bol zásadný 3D výkon produktov. Označil ich za najlepšie pasívne 3D televízory na trhu. Dokonca 42-palcový CINEMA 3D Smart TV ocenil CNET za jeho "skvelý dizajn, vynikajúce Smart TV funkcie, prvotriednu podporu 3D a dokonalý obraz vo vysokom rozlíšení."

Digital Trends (USA):
Časopis Digital Trends udelil CINEMA 3D Smart TV (55LM6700) ocenenie Editor's Choice a dal mu deväť hviezdičiek z 10-ich možných.

HiVi (Japonsko):
Najvýznamnejší japonský časopis zacielený na audio a video - HiVi a popredný japonský denník - Nikkei, publikovali veľmi vrelé recenzie o LG CINEMA 3D Smart televízoroch. To je v Japonsku, vzhľadom k tomu, že krajina sa historicky bráni cudzím značkám, úplná rarita.


Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

Pozrite si fotografie z IT GALA

22.10.2016 00:20

Pozrite si ako vyzeralo prestížne výročné podujatie slovenskej komunity informačných technológií a telekomunikácií IT GALA 2016. O príjemné prostredie, zábavu, zaujímavých ľudí z IT komunity a skvelé ...

Biznis

Orientácia Microsoftu na cloud sa vyplatila, akcie sú na rekordnom maxime

22.10.2016 00:05

Softvérová spoločnosť Microsoft reportovala po ukončení oficiálnych obchodných hodín na americkej burze svoje hospodárske výsledky za prvý fiškálny štvrťrok 2017, ktorý skončil 30. septembra tohto rok ...

Biznis

Nemecko chce od roku 2030 zakázať vozidlá so spaľovacím motorom

21.10.2016 00:10

Nemecko sa nechce spoliehať len na finančné stimuly pri kúpe automobilov bez emisií. Spolková rada schválila rezolúciu vyzývajúcu na zákaz predaja nových automobilov so spaľovacím motorom od roku 2030 ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Najnovšie videá