Image
22.12.2016 1 Comments

Koniec vydierania. RansomFree si poradí s takmer každým ransomvérom a je zadarmo

Boj proti ramsomvéru je jedna z najväčších bezpečnostných výziev roka 2016. Bezpečnostná firma Cybereason preto oznámila nový antimalvérový program s názvom RansomFree.

Desktopový program pre Windows 7 a vyšší (rovnako aj pre verziu Windows Server 2008 R2 a 2012) používa na boj proti záškodnému softvéru behaviorálnu analýzu namiesto pravidelne aktualizovaných malvérových definícií.

Nástroj vytvorí náhodne generované súbory na disku a sleduje ich správanie. Sú pomenované tak, aby boli v zozname na prvých miestach. Ak program deteguje záškodný proces, zastaví jeho aktivitu. V predvolenom nastavení pozastaví každú podozrivú činnosť, aj keď ide o legitímny šifrovací program. Potom je na používateľovi, či umožní šifrovaciemu programu pokračovať v práci, alebo nechá RansomFree, aby ho trvalo umiestnil do karantény.

Pri tomto postupe sú zašifrované asi štyri súbory, kým bezpečnostný program zistí problém a zastaví šifrovanie. No keďže prvé na rane sú ním náhodne generované súbory, používateľ nepríde o nijaké vlastné súbory.

RansomFree je pre domácich používateľ dostupný na stiahnutie zadarmo na webe Cybereason. Tvorcovia sľubujú účinnosť 99 %.

Používanie bezpečnostného programu je len prvý krok k udržaniu súborov v bezpečí. Cybereason odporúča aj pravidelne zálohovať súbory, aktualizovať operačný systém i programy, podľa možnosti nepoužívať Javu a Flash, nesťahovať súbory a programy z podozrivých webov a byť opatrný pri otváraní e-mailových príloh a odkazov.

Zdroj: pcworld.com

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Bezpečnosť 1

Hackerská skupina Anonymous vyhlásila vojnu Donaldovi Trumpovi

20.01.2017 00:15

Skupina Anonymous vyzvala svojich priaznivcov na útok proti novo zvolenému americkému prezidentovi Donaldovi Trumpovi. Jeden z najobľúbenejších účtov spojených s hackerskou skupinou zverejnil na Twitt ...

Bezpečnosť

Čo nás čaká v bezpečnosti v roku 2017?

19.01.2017 00:15

Tak ako postupuje svet technológií míľovými krokmi dopredu, objavujú sa nové výzvy a problémy v oblasti bezpečnosti. Okrem novej legislatívy, ako je GDPR (General Data Protection Regulation, regulácia ...

Bezpečnosť

Návrat k faxom? Sedem hlavných bezpečnostných trendov na rok 2017

17.01.2017 00:10

Podľa spoločnosti GFI Software budú v oblasti podnikovej IT bezpečnosti v roku 2017 pokračovať trendy minulého roka, ktorý môžeme v mnohých ohľadoch považovať za prelomový. Prudký nárast ransomvéru, k ...

1 Comments

  1. To dlouho nevydrží reakcia na: Koniec vydierania. RansomFree si poradí s takmer každým ransomvérom a je zadarmo
    29.12.2016 22:12
    Je jen otázkou času, kdy na na zareagují tvůrci Ransomware a začnou šifrovat soubory v náhodném pořadí.
    Reagovať

Vyhľadávanie

Kyocer TASK

Najnovšie videá