8.4.2015 0 Comments

Kaspersky Lab pomáha aj slovenským firmám eliminovať finančný a reputačný dosah vyplývajúci z DDoS útokov

Vzhľadom na rastúcu hrozbu tzv. DDoS útokov (čiže kybernetických útokov zahltením) začala spoločnosť Kaspersky Lab poskytovať firmám na Slovensku svoje nové riešenie - „Kaspersky DDoS Protection" - ktoré je navrhnuté tak, aby chránilo online služby firiem pred DDoS útokmi. S ohľadom na rozsiahle odborné znalosti spoločnosti Kaspersky Lab v oblasti kybernetických hrozieb, na jej skúsenosti v ich úspešnom odvracaní, ako aj na jej prispôsobiteľné inteligentné technológie, umožňuje toto riešenie vysporiadať sa s DDoS útokom akejkoľvek veľkosti a komplexnosti.

Podľa prieskumu, ktorý realizovali spoločnosti B2B International a Kaspersky Lab, takmer štvrtina európskych spoločností (23%) považuje DDoS útoky za jednu z top troch hrozieb pre svoj biznis. DDoS útoky sú najbežnejšie používanou technikou získavania peňazí v prostredí kybernetického zločinu. Počet, ako aj sila týchto útokov z roka na rok rastie, a z toho dôvodu si získava stále viac pozornosti aj v rámci korporátnej agendy pri zabezpečovaní ochrany používateľov. Spoločnostiam v dôsledku DDoS útokov hrozí strata od 10- do 50-tisíc dolárov denne a zároveň to aj negatívne ovplyvňuje ich reputáciu, z výsledkov prieskumu vyplýva, že 26% európskych firiem vníma v roku 2015 plynulé poskytovanie služieb za jednu z top troch IT priorít.

Cieľom DDoS útoku je preťaženie informačného systému webstránky alebo databázy prostredníctvom vysokého počtu zaslaných požiadaviek a znemožní tak prístup používateľom k službe. Príčiny organizovania takýchto útokov sú rôzne, od chuligánstva a terorizmu, cez nekalú súťaž, až po vydieranie.

Vďaka nízkym nákladom (napr. službu DDoS útoku je možné objednať už za 50 dolárov na deň), nemožnosti identifikovania páchateľa a veľkému počtu zasiahnutých počítačov a mobilných zariadení po celom svete sú DDoS útoky jednou z najrozšírenejších a najnebezpečnejších kybernetických hrozieb.

„DDoS útoky nepoznajú hranice, ich obeťami môžu byť veľké nadnárodné korporácie ale aj malý lokálny online obchod. Navyše, DDoS útok sa často využíva aj na prekrytie iných útokov vo vybraných spoločnostiach, pričom dôjde k preťaženiu ich online služieb, a práve tento moment využívajú útočníci na prístup k chráneným dátam. Na ochranu zákazníkov pred takouto hrozbou, ako aj na minimalizovanie strát v dôsledku odstavenia služby uvádzame riešenie Kaspersky DDoS Protection," hovorí Anton Porok, výkonný riaditeľ Kaspersky Lab pre východnú Európu.

Dôležitou súčasťou riešenia Kaspersky DDoS Protection je distribuovaná infraštruktúra tzv. centier na čistenie dát, ktoré sa nachádzajú na rôznych miestach v Európe. Poznatky spoločnosti Kaspersky Lab v oblasti DDoS útokov pomáhajú zabezpečiť, že potenciálne hrozby, vrátane DDoS útokov, môžu byť identifikované už v ranom štádiu. Takisto umožňuje prispôsobiť nastavenia systémov v prípade nutnosti - v reálnom čase - a tým poskytuje zákazníkom spoľahlivú ochranu pred finančným a reputačným rizikom.

Softvér riešenia Kaspersky DDoS Protection na monitorovanie a čistenie dát bol vyvinutý v laboratóriách spoločnosti Kaspersky Lab, čo znamená, že spôsob, akým riešenie funguje možno veľmi rýchlo adaptovať v reakcii na zmeny v technike útočníka, dokonca aj počas samotného útoku. Navyše, riešenie Kaspersky DDoS Protection dokáže filtrovať aj veľkú časť prichádzajúcich dát, ktoré sú súčasťou útoku na strane poskytovateľa, v prípade, že dotknutý poskytovateľ internetových služieb má uzavretú technologickú dohodu a partnerstvo s Kaspersky Lab. V takom prípade by len malá časť vysoko sofistikovaných nevyžiadaných dát musela byť presmerovaná do centier na čistenie dát spoločnosti Kaspersky Lab.

Experti monitorujúci Kaspersky DDoS Protection môžu prispôsobiť a modifikovať vyhľadávanie a filtre na základe prostredia hrozby v danom čase. Táto dodatočná úroveň ochrany sa dá veľmi rýchlo modifikovať a implementovať, čím ešte viac posilňuje ochranu poskytovanú zákazníkom. Zákazníkom ponúka na mieru šitú ochranu, špecifickú vzhľadom na ich vlastné podmienky a vystavenie sa rizikám, vďaka čomu je ponúkaná ochrana pre nich najlepším riešením.

Na zabezpečenie najvyššej možnej úrovne spoľahlivosti využíva spoločnosť Kaspersky Lab len európske zariadenia a dodávateľov služieb na čistenie dát a monitorovanie v krajinách Európy. Centrá na čistenie dát sa nachádzajú v Európe a metadáta zákazníka analyzované v rámci tejto služby nikdy neopustia územie Európskej Únie.

Viac informácií o riešení Kaspersky DDoS Protection je k dispozícii tu.


Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

ČR: Alcatel LINK ZONE - LTE (4G) Wifi router do vrecka

26.10.2016 11:30

Firma TCL Communication uvedla na český a slovenský trh LTE (4G) Wi-Fi router Alcatel LINK ZONE. Novinka poslouží jako mobilní přístupový bod k internetu pro až 15 různých zařízení s WiFi připojením. ...

Tlačové správy

Čína chce investovať na Slovensku – privítali by u nás logistické centrum

26.10.2016 11:10

Podpredseda vlády pre investície a informatizáciu Peter Pellegrini dnes rokoval s delegáciou Medzinárodnej obchodnej komory Hodvábnej cesty (SRCIC – Silk Road Chamber of International Commerce, Hong K ...

Tlačové správy

ČR: Herný headset Cooler Master MasterPulse Pro s RGB, Bass FX a 7.1 kanálovým zvukom

26.10.2016 11:00

Společnost Cooler Master, lídr v oblasti designu a výroby počítačových komponent a periferií, uvádí na trh herní sluchátka MasterPulse Pro. Vylepšená verze předchozích MasterPulse Over-ear nabízí naví ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITAPA 2016 Jesen

Najnovšie videá