Image
13.8.2015 0 Comments

Japonský elektroskejtbord WalkCar môžete odniesť v taške

Japonský inžinier vyvinul prenosný transportér, ktorý sa dá pohodlne vložiť do plecniaka. Ako sám hovorí, je to prvé „auto v batohu" na svete.

Kuniako Saito a jeho tím z firmy Cocoa Motors nedávno predstavili vozidlo WalkCar vo veľkosti notebooku, ktoré je poháňané lítiovými batériami. Pravda, viac než na auto sa podobá na skejtbord.

WalkCar je vyrobený z hliníka a jeho hmotnosť je dva alebo tri kilogramy podľa toho, či ide a interiérový alebo exteriérový variant. Ľahká hliníková doska je silnejšia, než by sa na prvý pohľad zdalo - unesie zaťaženie až 120 kg. Má dokonca dostatok energie, aby pomohla ľuďom tlačiť invalidný vozík s dospelým človekom. Dosahuje maximálnu rýchlosť 10 km/h a po troch hodinách nabíjania má dojazd 12 km.

walkcar_2.png

Saito tvrdí, že jazdiť na ňom je veľmi jednoduché. Keď sa naň používateľ postaví, WalkCar sa automaticky spustí, a keď z neho zostúpi vozidlo sa hneď zastaví. Zmenu smeru dosiahne používateľ presúvaním svojej hmotnosti.

A najlepšie je to, že jazdec nemusí hľadať parkovacie miesto, po skončení jazdy svoje vozidlo jednoducho vloží do tašky a odnesie. Saito je presvedčený, že WalkCar prekonáva podobné, ale objemnejšie zariadenia Segway či Winglet od Toyoty.

walkcar_bag.jpg

Záujemcovia si budú môcť predobjednať vozidlo WalkCar od jesene tohto roka na crowdfundingovom portáli Kickstarter. Futuristický skejtbord bude stáť približne 100 000 japonských jenov, čo je v prepočte asi 800 dolárov. Dodávky by sa mali začať na jar 2016.

Zdroj: reuters.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie

Japonská neurónová sieť vie vyfarbiť čiernobiele obrázky. Vyskúšajte si to

01.12.2016 00:16

Máte čiernobiele fotografie, no radi by ste z nich urobili farebné? Pomôcť vám môže šikovný nástroj založený na neurónovej sieti, ktorý vytvorili japonskí akademici z tokijskej Waseda University. Nás ...

Technológie

Nová zobrazovacia technológia lepšia ako LED. Grafénové bubliny meniace farbu fungujú ako mechanické pixely

30.11.2016 00:19

Výskumníci z Delftskej technologickej univerzity v Holandsku objavili nový typ zobrazovacej technológie: bubliny grafénu, ktoré menia farbu, ako sa rozpínajú a zmršťujú. Vedci tvrdia, že tieto „mechan ...

Technológie

Tesla a SolarCity zabezpečia 100 % energie pre cely ostrov Tau výhradne pomocou solárnych panelov a batérií

28.11.2016 00:19

Tesla v týchto dňoch oficiálne získala spoločnosť SolarCity a spoločne predstavili zaujímavý projekt. Týka sa ostrova Tau so 600 obyvateľmi, ktorý tvorí súčasť súostrovia Americká Samoa. Celý ostrov, ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá