Image
13.8.2015 0 Comments

Japonský elektroskejtbord WalkCar môžete odniesť v taške

Japonský inžinier vyvinul prenosný transportér, ktorý sa dá pohodlne vložiť do plecniaka. Ako sám hovorí, je to prvé „auto v batohu" na svete.

Kuniako Saito a jeho tím z firmy Cocoa Motors nedávno predstavili vozidlo WalkCar vo veľkosti notebooku, ktoré je poháňané lítiovými batériami. Pravda, viac než na auto sa podobá na skejtbord.

WalkCar je vyrobený z hliníka a jeho hmotnosť je dva alebo tri kilogramy podľa toho, či ide a interiérový alebo exteriérový variant. Ľahká hliníková doska je silnejšia, než by sa na prvý pohľad zdalo - unesie zaťaženie až 120 kg. Má dokonca dostatok energie, aby pomohla ľuďom tlačiť invalidný vozík s dospelým človekom. Dosahuje maximálnu rýchlosť 10 km/h a po troch hodinách nabíjania má dojazd 12 km.

walkcar_2.png

Saito tvrdí, že jazdiť na ňom je veľmi jednoduché. Keď sa naň používateľ postaví, WalkCar sa automaticky spustí, a keď z neho zostúpi vozidlo sa hneď zastaví. Zmenu smeru dosiahne používateľ presúvaním svojej hmotnosti.

A najlepšie je to, že jazdec nemusí hľadať parkovacie miesto, po skončení jazdy svoje vozidlo jednoducho vloží do tašky a odnesie. Saito je presvedčený, že WalkCar prekonáva podobné, ale objemnejšie zariadenia Segway či Winglet od Toyoty.

walkcar_bag.jpg

Záujemcovia si budú môcť predobjednať vozidlo WalkCar od jesene tohto roka na crowdfundingovom portáli Kickstarter. Futuristický skejtbord bude stáť približne 100 000 japonských jenov, čo je v prepočte asi 800 dolárov. Dodávky by sa mali začať na jar 2016.

Zdroj: reuters.com


Mohlo by Vás zaujímať

Technológie 5

V Južnej Kórei už možno surfovať rýchlosťou 52,5 Gb/s. Aj na existujúcom vedení

21.10.2016 00:25

Nová éra gigabitového internetu, UHD videa a služieb s virtuálnou a rozšírenou realitou vyžaduje zavádzanie novej sieťovej infraštruktúry. Juhokórejský operátor SK Broadband preto nasadil do používani ...

Technológie

Google naučil umelú inteligenciu narábať s vlastnou pamäťou

20.10.2016 00:22

Londýnska dcérska spoločnosť Googlu Deep Mind urobila prielom vo vývoji „myslenia“ počítačov vytvorením strojového učenia, ktoré kombinuje neurónové siete s konvenčnou počítačovou pamäťou. Neurónová ...

Technológie 1

Japonský robot Kengoro sa dokáže ochladzovať potením. Funguje to trikrát lepšie ako chladenie vzduchom

19.10.2016 00:16

Rovnako ako ľudské svaly aj motory, ktoré poháňajú roboty, generujú veľké množstvo tepla. Ale na rozdiel od ľudí roboty doteraz nemohli ochladzovať svoje mechanizmy potením. Robot zhotovený na Toki ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITAPA 2016 Jesen

Najnovšie videá