Image
2.6.2014 0 Comments

Inteligentné hodinky od Microsoftu budú komunikovať aj s Androidom a iOS

ms_smartwatch3.jpg Inteligentné hodinky už uviedol alebo sa aspoň chystá uviesť každý významnejší výrobca elektroniky. Nechýba medzi nimi ani Microsoft. Exkluzívne informácie o jeho pripravovaných hodinkách priniesol magazín Forbes.

Hodinky majú kontinuálne merať tepovú frekvenciu vo dne aj v noci, pričom ich batéria vydrží na dva dni, čo je zhruba na rovnakej úrovni ako v prípade Samsung Gear Fit. Zaujímavé je, že budú spolupracovať nielen s telefónmi s Windows Phone, ale aj s iPhonmi a androidovými zariadeniami.

Napriek tomu, že hovorca spoločnosti odmietol informácie komentovať, náznaky ukazujú, že tieto smart hodinky ponúknu viac ako bežné fitnes pomôcky ako Gear Fit. Budú mať plnofarebný dotykový displej, umiestnený na vnútornej strane zápästia. Táto nezvyčajná pozícia sa vraj zvolila preto, aby sa zachovala diskrétnosť zobrazovaných informácií.

Multiplatformovosť hodiniek je ďalší odvážny krok Microsoftu, ktorý však má svoje opodstatnenie. Jeho operačný systém Windows Phone, ktorým chcel urobiť dieru do sveta smartfónov, bude mať do konca tohto roka predpokladaný 3,5-percentný podiel na trhu, zatiaľ čo Android bude dominovať s podielom 80,2 % a systému iOS bude patriť 14,8 % trhu.

Nie ja známe, kedy budú inteligentné hodinky Microsoftu uvedené na trh, no podľa niektorých odhadov by sa tak mohlo stať už počas tohto leta.

Zdroj: forbes.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie

Koniec dokazovania, že nie sme robot. Google pripravuje systém Neviditeľná reCAPTCHA

07.12.2016 11:38

Pred niekoľkými rokmi Google zjednodušil používateľom webu dokazovanie, že sú ľudia, a nie automatizované roboty, keď nahradil systém CAPTCHA (akronym pre Completely Automated Public Turing test to te ...

Technológie 1

Video: Virtuálna realita ukazuje, čo sa môže stať, ak budete auto šoférovať opití

07.12.2016 00:21

Britská spoločnosť Diaego, ktorej patria značky ako Johnnie Walker, Smirnoff či Guinness použila „taktiku zastrašovania“  a spojila svoje sily so Samsungom pri tvorbe dosť hrôzostrašného videa s virtu ...

Technológie

Telefón nabitý do minúty a batéria poháňaná baktériami? Na alternatívne zdroje energie si ešte počkáme

07.12.2016 00:16

Hoci batériám stále dominujú tie lítiovo-iónové, vedci priebežne hľadajú efektívnejšie alternatívy. Nové prototypy vydržia napríklad 7500 cyklov vybitia a nabitia, majú až osemkrát vyššiu energetickú ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá