Image
2.6.2014 0 Comments

Inteligentné hodinky od Microsoftu budú komunikovať aj s Androidom a iOS

ms_smartwatch3.jpg Inteligentné hodinky už uviedol alebo sa aspoň chystá uviesť každý významnejší výrobca elektroniky. Nechýba medzi nimi ani Microsoft. Exkluzívne informácie o jeho pripravovaných hodinkách priniesol magazín Forbes.

Hodinky majú kontinuálne merať tepovú frekvenciu vo dne aj v noci, pričom ich batéria vydrží na dva dni, čo je zhruba na rovnakej úrovni ako v prípade Samsung Gear Fit. Zaujímavé je, že budú spolupracovať nielen s telefónmi s Windows Phone, ale aj s iPhonmi a androidovými zariadeniami.

Napriek tomu, že hovorca spoločnosti odmietol informácie komentovať, náznaky ukazujú, že tieto smart hodinky ponúknu viac ako bežné fitnes pomôcky ako Gear Fit. Budú mať plnofarebný dotykový displej, umiestnený na vnútornej strane zápästia. Táto nezvyčajná pozícia sa vraj zvolila preto, aby sa zachovala diskrétnosť zobrazovaných informácií.

Multiplatformovosť hodiniek je ďalší odvážny krok Microsoftu, ktorý však má svoje opodstatnenie. Jeho operačný systém Windows Phone, ktorým chcel urobiť dieru do sveta smartfónov, bude mať do konca tohto roka predpokladaný 3,5-percentný podiel na trhu, zatiaľ čo Android bude dominovať s podielom 80,2 % a systému iOS bude patriť 14,8 % trhu.

Nie ja známe, kedy budú inteligentné hodinky Microsoftu uvedené na trh, no podľa niektorých odhadov by sa tak mohlo stať už počas tohto leta.

Zdroj: forbes.com


Mohlo by Vás zaujímať

Technológie 4

V Južnej Kórei už možno surfovať rýchlosťou 52,5 Gb/s. Aj na existujúcom vedení

21.10.2016 00:25

Nová éra gigabitového internetu, UHD videa a služieb s virtuálnou a rozšírenou realitou vyžaduje zavádzanie novej sieťovej infraštruktúry. Juhokórejský operátor SK Broadband preto nasadil do používani ...

Technológie

Google naučil umelú inteligenciu narábať s vlastnou pamäťou

20.10.2016 00:22

Londýnska dcérska spoločnosť Googlu Deep Mind urobila prielom vo vývoji „myslenia“ počítačov vytvorením strojového učenia, ktoré kombinuje neurónové siete s konvenčnou počítačovou pamäťou. Neurónová ...

Technológie 1

Japonský robot Kengoro sa dokáže ochladzovať potením. Funguje to trikrát lepšie ako chladenie vzduchom

19.10.2016 00:16

Rovnako ako ľudské svaly aj motory, ktoré poháňajú roboty, generujú veľké množstvo tepla. Ale na rozdiel od ľudí roboty doteraz nemohli ochladzovať svoje mechanizmy potením. Robot zhotovený na Toki ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá