Image
2.6.2014 0 Comments

Inteligentné hodinky od Microsoftu budú komunikovať aj s Androidom a iOS

ms_smartwatch3.jpg Inteligentné hodinky už uviedol alebo sa aspoň chystá uviesť každý významnejší výrobca elektroniky. Nechýba medzi nimi ani Microsoft. Exkluzívne informácie o jeho pripravovaných hodinkách priniesol magazín Forbes.

Hodinky majú kontinuálne merať tepovú frekvenciu vo dne aj v noci, pričom ich batéria vydrží na dva dni, čo je zhruba na rovnakej úrovni ako v prípade Samsung Gear Fit. Zaujímavé je, že budú spolupracovať nielen s telefónmi s Windows Phone, ale aj s iPhonmi a androidovými zariadeniami.

Napriek tomu, že hovorca spoločnosti odmietol informácie komentovať, náznaky ukazujú, že tieto smart hodinky ponúknu viac ako bežné fitnes pomôcky ako Gear Fit. Budú mať plnofarebný dotykový displej, umiestnený na vnútornej strane zápästia. Táto nezvyčajná pozícia sa vraj zvolila preto, aby sa zachovala diskrétnosť zobrazovaných informácií.

Multiplatformovosť hodiniek je ďalší odvážny krok Microsoftu, ktorý však má svoje opodstatnenie. Jeho operačný systém Windows Phone, ktorým chcel urobiť dieru do sveta smartfónov, bude mať do konca tohto roka predpokladaný 3,5-percentný podiel na trhu, zatiaľ čo Android bude dominovať s podielom 80,2 % a systému iOS bude patriť 14,8 % trhu.

Nie ja známe, kedy budú inteligentné hodinky Microsoftu uvedené na trh, no podľa niektorých odhadov by sa tak mohlo stať už počas tohto leta.

Zdroj: forbes.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie

Budúcnosť bezdrôtového nabíjania. Ossia Cota sa postará o všetku elektroniku v celom dome

19.01.2017 00:30

Spoločnosť Ossia pútala pozornosť návštevníkov svojou pôsobivou demonštráciou už na vlaňajšom veľtrhu CES. A inak to nebolo ani v tomto roku. Bezdrôtová technológia Cota pozostáva z vysielača, prijím ...

Technológie 1

Spreje na vypínanie génov umožnia geneticky zlepšovať rastliny bez zmeny DNA

18.01.2017 00:40

Ak sa vám nepáči farba niektorých kvetov v záhrade, možno ju jedného dňa budete môcť zmeniť jednoduchým postriekaním sprejom, ktorý vypne ich určité gény. Poľnohospodári môžu takéto postreky na vypín ...

Technológie

DeepStack – umelá inteligencia, ktorá vďaka intuícii porazí v pokeri aj profesionálnych hráčov

16.01.2017 00:25

Roboty hrajúce poker nie sú úplná novinka, no tím vedcov z kanadskej Albertskej univerzity, Karlovej univerzity a ČVUT (České vysoké učení technické) položil latku trochu vyššie. V dokumente (PDF) uv ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITSMF jar

Najnovšie videá