Image
12.5.2014 0 Comments

Inteligentné hodinky Microsoftu majú konkurovať Samsungu

INT_chytre hodinky.jpg Microsoft pracuje na inteligentných hodinkách zameraných predovšetkým na fitnes, srdcový tep a zdravotný stav. Chce tým súperiť s patentmi, ktoré odhalil Samsung v súvislosti so svojimi hodinkami Galaxy Gear.

Patent s názvom Weareble Personal Information System opisuje malé zariadenie s obrazovkou, ktoré sa dá pripojiť k opasku a používať ho tak ako smart hodinky, ale môže byť aj odpojené a vložené do inej fitnes výbavy a stať sa tak osobným trénerom, ktorý zaznamenáva naše (ne)úspechy.

Inteligentné hodinky budú sledovať polohu používateľa pomocou GPS. Pohybové senzory poslúžia na meranie aktivity a optické senzory budú sledovať srdcový tep používateľov.
„Microsoft už má s hodinkami skúsenosti z roku 2004, keď prišiel s inovatívnym zariadením Spot. Teraz, keď vlastní Nokiu, je celkom na mieste, aby dal dokopy tím, ktorý bude pracovať na podobných technológiách," vysvetlil Ben Wood, riaditeľ výskumu v CSS Insinght. „Inteligentné hodinky na zápästí sú najvhodnejší druh smart doplnkov, pretože sú na to ľudia zvyknutí už od klasických hodiniek."

Medzi aplikáciami pre hodinky od Microsoftu bude aj hudobný prehrávač, budík a aplikácie na upozornenie na prichádzajúce hovory a správy. Pravdepodobne im nebude chýbať ani vyhľadávač Bing, asistentka Cortana alebo komunikátor Skype.

Pre výrobcov telefónov budú inteligentné hodinky pred Vianocami zásadné," predpovedá Wood .Najväčšia výzva pre Microsoft je prísť s niečím iným, s niečím, čo ostatní na tomto preplnenom trhu neponúkajú."

Spoločnosť bude musieť súperiť s platformou Android Wear, s hodinkami od Samsungu Gear 2 a takisto s radom produktov od Sony.Microsoft má tri možnosti. Mohol by vytvoriť produkt, ktorý bude samostatný, taký, ktorý funguje aj spolu s telefónmi s Androidom, ale bude optimalizovaný pre Windows Phone, alebo niečo len pre Windows Phone. V poslednom prípade by však musel prísť s niečím úplne prelomovým, aby používateľov prinútil na zmenu platformy len pre šikovné hodinky," myslí si Wood.

Inteligentné hodinky si zatiaľ veľa popularity nezískali a ich majitelia sa ich väčšinou zbavujú do šiestich mesiacov, pretože neponúkajú nič zaujímavé, pre čo by sa museli neustále používať. Takisto im nesvedčí krátka životnosť batérie, ale napríklad spoločnosť Misfit Shine ponúka nedobíjateľné batérie, ktoré vydržia približne pol roka, a Samsung nedávno začal predávať hodinky Gear 2 a Gear Fit, ktorých batérie vydržia tri až štyri dni.

Zdroj: computerworld.cz


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Alternatívna klávesnica SwiftKey je zadarmo. Bezplatne si môžete stiahnuť už aj motívy

05.12.2016 00:19

SwiftKey pred dvoma rokmi svoju dovtedy platenú aplikáciu šikovnej klávesnice sprístupnil zadarmo. Dnes podporuje už vyše 100 jazykov a má viac ako 250 miliónov používateľov. Zdrojom príjmov zostali i ...

Produkty

Google inovoval AdWords, zákazníci budú môcť poslať inzerentom SMSky

05.12.2016 00:16

Google AdWords je rozšírenie, pomocou ktorého môžu zákazníci poslať firme textovú správu na mobilný telefón priamo z vyhľadávania. V týchto dňoch k nemu Google pridáva technológiu click-to-message, kt ...

Produkty 1

iPhone so zaobleným displejom OLED má prísť už na budúci rok

02.12.2016 09:48

Ázijskí dodávatelia Applu hovoria, že cupertinská spoločnosť ich požiadala, aby zvýšili výrobu tenších panelov OLED a predložili jej prototypy obrazoviek s vyšším rozlíšením, ako má Samsung. Keďže Ap ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá