Image
20.1.2016 0 Comments

Inteligentné hodinky Casio s Android Wear sú vodotesné do hĺbky 50 metrov

Výrobca hodiniek Casio predstavil nový model inteligentných hodiniek WSD-F10 s extrémnou odolnosťou, vyhovujúcou prísnym armádnym normám. Hodinky s operačným systémom Android Wear majú veľký 1,32-palcový kruhový displej pozostávajúci z dvoch displejov navrstvených na sebe - jeden je farebný TFT LCD a druhý čiernobiely LCD displej s rozlíšením 320 × 300 pixelov.

Hodinky sa vyznačujú vodotesnosťou až do hĺbky 50 metrov. Majú veľké ovládacie tlačidlá s nešmykľavým povrchom, takže sa dajú ovládať aj v rukaviciach. Náramok je vyrobený z uretánového plastu, ktorý dobre sadne na zápästie a pohodlne sa nosí aj dlhší čas. Hmotnosť hodiniek je 93 gramov.

Operačný systém Googlu pre nositeľné zariadenia prešiel niekoľkými úpravami, pribudli aplikácie RunKeeper a ViewRanger GPS. Pokiaľ ide o konektivitu, k dispozícii je Wi-Fi 802.11 b/g/n a bluetooth 4.1 (Low Energy). Li-Ion batéria vydrží na viac ako jeden deň bežného používania, a ak nevyužívate inteligentné funkcie, vydrží aj celý mesiac.

casio_smartwatch.jpg

WSD-F10 sa dodáva s aplikáciami, ktoré pomocou senzora na meranie atmosférického tlaku a nadmorskej výšky, kompasu a akcelerometra merajú a zobrazujú základné informácie pri outdoorových aktivitách a športe. Predinštalované aplikácie Casio sú zamerané na pešiu turistiku, jazdu na bicykli a rybárčenie. Na úplné využitie hodiniek však budete potrebovať smartfón s Androidom alebo iOS.


Dizajn je dosť odvážny, hodinky sa budú dodávať aj v oranžovom a červenom farebnom vyhotovení. Na trh by sa mali dostať v apríli s cenou 500 dolárov.

Zdroj:pocket-lint.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Video: Koľko prejde Tesla Model S s nulovým ukazovateľom nabitia batérie?

06.12.2016 00:20

Dánsky youtuber MrFirelakeDK uverejnil na svojom YouTube virálne video, v ktorom chcel ukázať, koľko jeho elektromobil Tesla Model S 85D dokáže prejsť od chvíle, keď sa na prístrojovej doske zobrazí v ...

Produkty 1

HP vyrobilo pre študentov najtenší konvertibilný notebook na svete, ktorý zvládne aj pád z lavice

06.12.2016 00:12

Novinka v portfóliu HP reaguje na zmeny, ku ktorým v školských triedach v súčasnosti dochádza. Čoraz častejšie sa upúšťa od tradičných metód výučby, ktoré sú založené na prednáškach. Naopak, väčšia po ...

Produkty

Nový LCD panel IPS od Panasonicu prináša kontrast na úrovni OLED

06.12.2016 10:50

Vysoký kontrast je jedna z hlavných predností displejov OLED. No teraz Panasonic vyvinul panel LCD typu IPS (In-Plane Switching), ktorý dosahuje porovnateľný kontrastný pomer, konkrétne na úrovni 1 00 ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá