Image
20.1.2016 0 Comments

Inteligentné hodinky Casio s Android Wear sú vodotesné do hĺbky 50 metrov

Výrobca hodiniek Casio predstavil nový model inteligentných hodiniek WSD-F10 s extrémnou odolnosťou, vyhovujúcou prísnym armádnym normám. Hodinky s operačným systémom Android Wear majú veľký 1,32-palcový kruhový displej pozostávajúci z dvoch displejov navrstvených na sebe - jeden je farebný TFT LCD a druhý čiernobiely LCD displej s rozlíšením 320 × 300 pixelov.

Hodinky sa vyznačujú vodotesnosťou až do hĺbky 50 metrov. Majú veľké ovládacie tlačidlá s nešmykľavým povrchom, takže sa dajú ovládať aj v rukaviciach. Náramok je vyrobený z uretánového plastu, ktorý dobre sadne na zápästie a pohodlne sa nosí aj dlhší čas. Hmotnosť hodiniek je 93 gramov.

Operačný systém Googlu pre nositeľné zariadenia prešiel niekoľkými úpravami, pribudli aplikácie RunKeeper a ViewRanger GPS. Pokiaľ ide o konektivitu, k dispozícii je Wi-Fi 802.11 b/g/n a bluetooth 4.1 (Low Energy). Li-Ion batéria vydrží na viac ako jeden deň bežného používania, a ak nevyužívate inteligentné funkcie, vydrží aj celý mesiac.

casio_smartwatch.jpg

WSD-F10 sa dodáva s aplikáciami, ktoré pomocou senzora na meranie atmosférického tlaku a nadmorskej výšky, kompasu a akcelerometra merajú a zobrazujú základné informácie pri outdoorových aktivitách a športe. Predinštalované aplikácie Casio sú zamerané na pešiu turistiku, jazdu na bicykli a rybárčenie. Na úplné využitie hodiniek však budete potrebovať smartfón s Androidom alebo iOS.


Dizajn je dosť odvážny, hodinky sa budú dodávať aj v oranžovom a červenom farebnom vyhotovení. Na trh by sa mali dostať v apríli s cenou 500 dolárov.

Zdroj:pocket-lint.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Modulárna stavebnica CellRobot umožní zhotoviť robota z gúľ

16.01.2017 00:20

Čínska spoločnosť KEY predvádzala na CES 2017 unikátnu stavebnicu, ktorá umožní postaviť robota pozostávajúceho z gúľ. Jadrom systému CellRobot je jednotka, v ktorej sídli CPU a batéria. Okrem toho o ...

Produkty

Nové procesory Intelu možno napadnúť cez port USB. Netreba špeciálne vybavenie a útok nemožno ani detegovať

16.01.2017 00:35

Výskumníci zo spoločnosti Positive Technologies odhalili, že niektoré nové procesory Intelu obsahujú rozhranie JTAG (Joint Test Action Group) na ladenie a konfiguráciu, prístupné cez porty USB 3.0, kt ...

Produkty

Roj bojových mikrodronov Perdix sa správa ako inteligentný kolektívny organizmus

13.01.2017 00:20

Americká armáda používa drony už dlhé roky. Teraz ministerstvo obrany predstavilo vo videu najnovší pokrok v technológii bezpilotných lietadiel. Ide o úspešné nasadenie celej letky dronov Perdix. Tes ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocer TASK

Najnovšie videá