Image
20.1.2016 0 Comments

Inteligentné hodinky Casio s Android Wear sú vodotesné do hĺbky 50 metrov

Výrobca hodiniek Casio predstavil nový model inteligentných hodiniek WSD-F10 s extrémnou odolnosťou, vyhovujúcou prísnym armádnym normám. Hodinky s operačným systémom Android Wear majú veľký 1,32-palcový kruhový displej pozostávajúci z dvoch displejov navrstvených na sebe - jeden je farebný TFT LCD a druhý čiernobiely LCD displej s rozlíšením 320 × 300 pixelov.

Hodinky sa vyznačujú vodotesnosťou až do hĺbky 50 metrov. Majú veľké ovládacie tlačidlá s nešmykľavým povrchom, takže sa dajú ovládať aj v rukaviciach. Náramok je vyrobený z uretánového plastu, ktorý dobre sadne na zápästie a pohodlne sa nosí aj dlhší čas. Hmotnosť hodiniek je 93 gramov.

Operačný systém Googlu pre nositeľné zariadenia prešiel niekoľkými úpravami, pribudli aplikácie RunKeeper a ViewRanger GPS. Pokiaľ ide o konektivitu, k dispozícii je Wi-Fi 802.11 b/g/n a bluetooth 4.1 (Low Energy). Li-Ion batéria vydrží na viac ako jeden deň bežného používania, a ak nevyužívate inteligentné funkcie, vydrží aj celý mesiac.

casio_smartwatch.jpg

WSD-F10 sa dodáva s aplikáciami, ktoré pomocou senzora na meranie atmosférického tlaku a nadmorskej výšky, kompasu a akcelerometra merajú a zobrazujú základné informácie pri outdoorových aktivitách a športe. Predinštalované aplikácie Casio sú zamerané na pešiu turistiku, jazdu na bicykli a rybárčenie. Na úplné využitie hodiniek však budete potrebovať smartfón s Androidom alebo iOS.


Dizajn je dosť odvážny, hodinky sa budú dodávať aj v oranžovom a červenom farebnom vyhotovení. Na trh by sa mali dostať v apríli s cenou 500 dolárov.

Zdroj:pocket-lint.com


Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Tesla ukázala futuristický dron. Pomôže najmä filmárom

24.10.2016 00:16

Elon Musk nechystá len úplne autonómne jazdiace auto a kolonizáciu Marsu, ale jeho Tesla nedávno predstavila aj dron s novým dizajnom, ktorý bude užitočný najmä pre filmárov. Navrhol ho londýnsky diza ...

Produkty

Huawei predstavilo výkonnú čipovú súpravu Kirin 960, ktorá je výkonnejšia ako A10 Fusion v iPhone 7

24.10.2016 00:10

Čínska spoločnosť Huawei v týchto dňoch predstavila svoju novú high-end čipovú súpravu HiSilicon Kirin 960. Tá bude zrejme základom nového smartfónu, ktorý by mal byť podľa kolujúcich zvestí uvedený v ...

Produkty 1

Video: V Monaku vyskúšali naozaj funkčný a dobre ovládateľný jetpack

21.10.2016 10:01

Na začiatku októbra 2016 JetPack Aviation, výrobca batohov s prúdovým motorom, ukázal najnovšiu verziu svojho Jetpacku JB-9 v Monaku. JetPack JB-9 je schopný zvislého vzletu a pristátia. Mal by byť d ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá