30.1.2013 0 Comments

Intel predstavuje mSATA SSD pre Ultrabooky a ostatné napäťovo-citlivé aplikácie

Spoločnosť Intel dnes oznámila dostupnosť nových Intel® Solid-State Drive (SSD) diskov série 525 (Intel SSD 525 Series) v malom formáte mSATA s výkonom 6Gb/s. Intel SSD série 525 ponúkne pre zákazníkov, predajcov a technologických nadšencov ultra malé, nízkonapäťové úložne riešenie len vo veľkosti len jednej osminy v porovnaní s klasickým 2,5 palcovým harddiskom (HDD), vďaka čomu umocňuje inovácie pre Ultrabooky, tablety a ďalšie aplikácie.

Intel SSD 525 je najnovším produktom rodiny SSD Intel série 500, ktorá je zameraná na vysoko-výkonné a entuziastické riešenia. Má rozmery 3,7mm x 50,8mm x 29,85mm a váži len 10 gramov. mSATA s PCI Express (PCIe) mini-konektorom prináša výkon f Intel SSD série 520 určených pre firemné nasadenie. Vďaka tomu sa Intel SSD 525 hodí pre všetko-v-jednom systémy, notebooky, Ultrabooky, ako vylepšenie pracovných staníc a tiež ako aj pre riešenia v automobilovom priemysle, digitálne a video riešenia, či pre malo-obchodné systémy.

Výkon náhodného zápisu až do 50 000 I/O operácií za sekundu (IOPS) a sekvenčný výkon čítania až do 550 megabajtov za sekundu (MB/s) umožní systémom s Intel SSD série 525 výkonový nárast pre najnáročnejšie aplikácie ako aj potreby intenzívneho multitaskingu. Tieto hodnoty dopĺňajú parametre náhodného zápisu až do hodnoty 80 000 IOPS a sekvenčného zápisu do výšky 520 MB/s, čím sa dostávame do hladiny vysoko výkonného mSATA SSD.

"Intel SSD série 525 je najnovším Intel 6 Gb/s mSATA produktom, ktorý prináša vysoký výkon pre ultra prenosné zariadenia ako napríklad Ultrabooky a nespočetné množstvo zabudovaných, takzvaných embedded riešení," povedal James Slattery, produktový líniový manažér pre Intel Non-Volatile Memory Solutions Group Client SSD. "Intel SSD redukuje riziko straty dát kvôli otrasom alebo vibráciám. S týmto novým výkonom obsiahnutým v malej forme a podporeným kvalitou a spoľahlivosťou spoločnosti Intel otvára Intel SSD série 525 cestu k neobmedzenému množstvu kreatívnych zabudovaných riešení ako napríklad infotainment systémy v lietadlách, mobilné pracovné stanice, mikroservery a IP telefónne úložiská."

Intel SSD série 525 budú dostupné v kapacitách: 30GB, 60GB, 90GB, 120GB, 180GB a 240GB. Spoločnosť Intel začala s distribúciou 120GB a 180GB produktov, ďalšie kapacitné možnosti budú dostupné neskôr počas tohto štvrťroka.

Intel SSD série 525 podporuje kryptovacie štandardy Advanced Encryption Standard (AES) 128-bit pre zvýšenú ochranu dát v prípade ukradnutia alebo straty. Nové SSD je postavené na Intel® 25-nanometrových (nm) multi-level cell (MLC) NAND flash pamätiach a na tento produkt je uplatňovaná 5-ročná limitovaná záruka.

Pre nových majiteľov Intel SSD je rovnako dostupný už známy softvér Intel® SSD Toolbox s Intel® SSD Optimizer. Ide o voľne dostupné aplikácie, ktoré ponúkajú užívateľom operačných systémov Microsoft Windows* výkonnú sadu pre správu, informácie a diagnostiku. Tieto aplikácie napomôžu udržať SSD v kondícii „ako z krabice" a zabezpečia trvalo najvyšší výkon. Sú dostupné v 11 jazykových mutáciách a Intel SSD Toolbox je kompatibilný aj s operačným systémom Windows* 8. Pre uľahčenie inštalačného procesu si môžu všetci SSD užívatelia zadarmo stiahnuť softvér s názvom Intel® Data Migration Software, ktorý im pomôže pri klonovaní celého obsahu predchádzajúceho disku (SSD alebo HDD) a jeho prenesenie na Intel SSD.

Pre viac informácií o Intel SSD, navštívte stránku www.intel.com/go/ssd alebo nasledujte Intel SSDs na sociálnych sieťach Twitter (@intelssd), Facebook (www.intel.com/go/ssdfacebook alebo communities.intel.com).


Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

Gary Shapiro v Prahe predstavil, aký bude januárový CES

25.10.2016 00:13

Najväčšiu výstavu spotrebnej elektroniky a IT, ktorá sa koná začiatkom januára v Las Vegas, tradične predchádza séria propagačných podujatí CES Unveiled. Turné sa tentoraz začalo v Prahe. Veľtrh CES ...

Biznis

Notebook roka 2016 – hlasovať môžete už teraz

25.10.2016 00:10

Budete to mať naozaj ťažké. Dizajnové zmeny, procesory už siedmej generácie, SSD disky dosahujúce terabajtové hodnoty, a to všetko vtesnané do čoraz tenších šasi. Naopak, herné mašiny sa štíhlej línii ...

Biznis

JUMP soft je najrýchlejšie rastúca IT firma na Slovensku. Toto sú ďalšie

24.10.2016 00:08

Deloitte zverejnil rebríček 50 najrýchlejšie rastúcich technologických spoločností v strednej Európe. Zo Slovenska sa v rebríčku CE Technology Fast 50 umiestnilo tento rok 5 spoločností – najvyššie um ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITAPA 2016 Jesen

Najnovšie videá