30.1.2013 0 Comments

Intel predstavuje mSATA SSD pre Ultrabooky a ostatné napäťovo-citlivé aplikácie

Spoločnosť Intel dnes oznámila dostupnosť nových Intel® Solid-State Drive (SSD) diskov série 525 (Intel SSD 525 Series) v malom formáte mSATA s výkonom 6Gb/s. Intel SSD série 525 ponúkne pre zákazníkov, predajcov a technologických nadšencov ultra malé, nízkonapäťové úložne riešenie len vo veľkosti len jednej osminy v porovnaní s klasickým 2,5 palcovým harddiskom (HDD), vďaka čomu umocňuje inovácie pre Ultrabooky, tablety a ďalšie aplikácie.

Intel SSD 525 je najnovším produktom rodiny SSD Intel série 500, ktorá je zameraná na vysoko-výkonné a entuziastické riešenia. Má rozmery 3,7mm x 50,8mm x 29,85mm a váži len 10 gramov. mSATA s PCI Express (PCIe) mini-konektorom prináša výkon f Intel SSD série 520 určených pre firemné nasadenie. Vďaka tomu sa Intel SSD 525 hodí pre všetko-v-jednom systémy, notebooky, Ultrabooky, ako vylepšenie pracovných staníc a tiež ako aj pre riešenia v automobilovom priemysle, digitálne a video riešenia, či pre malo-obchodné systémy.

Výkon náhodného zápisu až do 50 000 I/O operácií za sekundu (IOPS) a sekvenčný výkon čítania až do 550 megabajtov za sekundu (MB/s) umožní systémom s Intel SSD série 525 výkonový nárast pre najnáročnejšie aplikácie ako aj potreby intenzívneho multitaskingu. Tieto hodnoty dopĺňajú parametre náhodného zápisu až do hodnoty 80 000 IOPS a sekvenčného zápisu do výšky 520 MB/s, čím sa dostávame do hladiny vysoko výkonného mSATA SSD.

"Intel SSD série 525 je najnovším Intel 6 Gb/s mSATA produktom, ktorý prináša vysoký výkon pre ultra prenosné zariadenia ako napríklad Ultrabooky a nespočetné množstvo zabudovaných, takzvaných embedded riešení," povedal James Slattery, produktový líniový manažér pre Intel Non-Volatile Memory Solutions Group Client SSD. "Intel SSD redukuje riziko straty dát kvôli otrasom alebo vibráciám. S týmto novým výkonom obsiahnutým v malej forme a podporeným kvalitou a spoľahlivosťou spoločnosti Intel otvára Intel SSD série 525 cestu k neobmedzenému množstvu kreatívnych zabudovaných riešení ako napríklad infotainment systémy v lietadlách, mobilné pracovné stanice, mikroservery a IP telefónne úložiská."

Intel SSD série 525 budú dostupné v kapacitách: 30GB, 60GB, 90GB, 120GB, 180GB a 240GB. Spoločnosť Intel začala s distribúciou 120GB a 180GB produktov, ďalšie kapacitné možnosti budú dostupné neskôr počas tohto štvrťroka.

Intel SSD série 525 podporuje kryptovacie štandardy Advanced Encryption Standard (AES) 128-bit pre zvýšenú ochranu dát v prípade ukradnutia alebo straty. Nové SSD je postavené na Intel® 25-nanometrových (nm) multi-level cell (MLC) NAND flash pamätiach a na tento produkt je uplatňovaná 5-ročná limitovaná záruka.

Pre nových majiteľov Intel SSD je rovnako dostupný už známy softvér Intel® SSD Toolbox s Intel® SSD Optimizer. Ide o voľne dostupné aplikácie, ktoré ponúkajú užívateľom operačných systémov Microsoft Windows* výkonnú sadu pre správu, informácie a diagnostiku. Tieto aplikácie napomôžu udržať SSD v kondícii „ako z krabice" a zabezpečia trvalo najvyšší výkon. Sú dostupné v 11 jazykových mutáciách a Intel SSD Toolbox je kompatibilný aj s operačným systémom Windows* 8. Pre uľahčenie inštalačného procesu si môžu všetci SSD užívatelia zadarmo stiahnuť softvér s názvom Intel® Data Migration Software, ktorý im pomôže pri klonovaní celého obsahu predchádzajúceho disku (SSD alebo HDD) a jeho prenesenie na Intel SSD.

Pre viac informácií o Intel SSD, navštívte stránku www.intel.com/go/ssd alebo nasledujte Intel SSDs na sociálnych sieťach Twitter (@intelssd), Facebook (www.intel.com/go/ssdfacebook alebo communities.intel.com).


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis 1

ASUS? ACER? HP? DELL? APPLE? LENOVO? SONY? SAMSUNG? Poznáme výsledky súťaže NOTEBOOK ROKA

09.12.2016 00:13

„Karty“ sú rozdané, ocenenia odovzdané, poznáme názvy nositeľov TOP TITULOV. V tomto roku hlasovalo až 22 557 ľudí. Hlasy dokonca prichádzali aj po ukončení hlasovania, tie sme však do konečných vý ...

Biznis

Šiesty ročník STARTUP AWARDS pozná víťazov a obsahom aj návštevnosťou prekonal všetky predchádzajúce

06.12.2016 00:15

Tohtoročné Startup Awards, ktoré sa konali v piatok 2. decembra v bratislavskom Istropolise, už majú svojich víťazov. V súťaži vyberala zahraničná odborná porota spomedzi dvanástich nápadov celkom v š ...

Biznis

Amazon bude prevážať dáta v kamiónoch. Chce tak ušetriť čas

05.12.2016 10:02

Na svojej používateľskej konferencii re:Invent predstavil Amazon nový spôsob, ako môžu zákazníci presúvať veľké objemy dát do jeho cloudovej služby Amazon Web Services (AWS). Pre veľké firmy, ktoré c ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá