Image
7.5.2015 0 Comments

Intel predstavil svoje zatiaľ najvýkonnejšie procesory

intel_procesor.jpg Nový Xeon E7 v3, ktorý umožní rýchlejšiu analýzu dát vrátane podpory strojového učenia a ponúkne vyšší výkon pre kritické aplikácie, ako sú databázy alebo podnikové informačné systémy, uviedol na trh Intel. Vychádza z architektúry Haswell, má až 18 jadier a je to doteraz najrýchlejší procesor, aký Intel vyrobil.

Nové procesory podľa výrobcu ponúknu mnohonásobné zvýšenie výkonu vo firemných in-memory transakčných aplikáciách vďaka optimalizácii vykonávanej nástrojom Transactional Synchronization Extensions (TSX).

Procesory majú až 18 jadier, veľkosť cache najvyššej úrovne (LLC) je až 45 MB, čo znamená až 70-percentný nárast v možnostiach analytickej podpory za hodinu. Oproti Xeonom E7 v2 predstaveným vlani vraj majú E7 v3 v niektorých podnikových aplikáciách až šesťnásobný výkon.

Intel tvrdí, že jeho nové procesory ponúkajú desaťkrát väčší výkon v prepočte na dolár a o 85 percent nižšie celkové náklady na vlastníctvo, než je to pri konkurenčnej architektúre RISC. To vraj dosiahol najmä znížením ceny hardvéru, nižšou spotrebou energie či nižšími nákladmi na chladenie.

Produktová rodina zahŕňa 12 modelov vrátane procesorov optimalizovaných pre niekoľko segmentov, napríklad dvojfrekvenčné modely navrhnuté pre databázové aplikácie vyžadujúce najrýchlejšie dostupné jadrá.

Procesory podporujú konfigurácie serverov od 4 až do 32 socketov, pričom na jeden socket môžu pracovať až s 1,5 TB pamäte RAM (8-päticové systémy teda môžu podporovať až 12 terabajtov pamäte DDR3 alebo DDR4).

Novinka ponúka aj pokročilejšie formy zabezpečenia a spoľahlivosti vrátane lepšieho šifrovacieho výkonu dosiahnutého pomocou technológie Advanced Encryption Standard New Instructions (AES-NI), rovnako ako zlepšenie na úrovni mikroarchitektúry. Technológia Run Sure Technology, zahŕňajúca funkcie RAS (reliability, availability and serviceability), zase zlepšila dostupnosť riešenia pre kritické aplikácie.

Zdroj: computerworld.cz


Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Microsoft predstavil svoju 3D víziu a Surface Book, ktorý by mal výkonom knokautovať konkurenciu

27.10.2016 11:23

V stredu 26. októbra Microsoft predstavil novú zásadnú aktualizáciu Windows 10 s názvom Creators Update (CU), novinky z oblasti gamingu a profesionálny desktop z rodiny Surface. Prezentoval aj inovova ...

Produkty

Luxusný Xiaomi Mi Mix má 6,4“ displej bez rámčeka a so zaoblenými rohmi. Cena vás prekvapí

27.10.2016 00:25

Na nedávnom tlačovom podujatí, kde Xiaomi uviedlo smartfón Mi Note 2, bol predvedený aj ďalší telefón – Mi Mix. Hoci ho spoločnosť predstavila ako „koncept telefónu“, ukázalo sa, že si ho bude možné a ...

Produkty

Xiaomi Mi Note 2 sa veľmi nápadne podobá na Galaxy Note 7. Prichádza s globálnou podporou pásiem LTE

27.10.2016 00:13

Xiaomi v týchto dňoch predstavilo nový smartfón Mi Note 2, ktorý sa nápadne podobá na Samsung Note 7 (dúfajme, že riziko požiaru je menšie). Jeho špecifikácie sú vcelku impozantné: - 5,7-palcový zaob ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá