Image
7.5.2015 0 Comments

Intel predstavil svoje zatiaľ najvýkonnejšie procesory

intel_procesor.jpg Nový Xeon E7 v3, ktorý umožní rýchlejšiu analýzu dát vrátane podpory strojového učenia a ponúkne vyšší výkon pre kritické aplikácie, ako sú databázy alebo podnikové informačné systémy, uviedol na trh Intel. Vychádza z architektúry Haswell, má až 18 jadier a je to doteraz najrýchlejší procesor, aký Intel vyrobil.

Nové procesory podľa výrobcu ponúknu mnohonásobné zvýšenie výkonu vo firemných in-memory transakčných aplikáciách vďaka optimalizácii vykonávanej nástrojom Transactional Synchronization Extensions (TSX).

Procesory majú až 18 jadier, veľkosť cache najvyššej úrovne (LLC) je až 45 MB, čo znamená až 70-percentný nárast v možnostiach analytickej podpory za hodinu. Oproti Xeonom E7 v2 predstaveným vlani vraj majú E7 v3 v niektorých podnikových aplikáciách až šesťnásobný výkon.

Intel tvrdí, že jeho nové procesory ponúkajú desaťkrát väčší výkon v prepočte na dolár a o 85 percent nižšie celkové náklady na vlastníctvo, než je to pri konkurenčnej architektúre RISC. To vraj dosiahol najmä znížením ceny hardvéru, nižšou spotrebou energie či nižšími nákladmi na chladenie.

Produktová rodina zahŕňa 12 modelov vrátane procesorov optimalizovaných pre niekoľko segmentov, napríklad dvojfrekvenčné modely navrhnuté pre databázové aplikácie vyžadujúce najrýchlejšie dostupné jadrá.

Procesory podporujú konfigurácie serverov od 4 až do 32 socketov, pričom na jeden socket môžu pracovať až s 1,5 TB pamäte RAM (8-päticové systémy teda môžu podporovať až 12 terabajtov pamäte DDR3 alebo DDR4).

Novinka ponúka aj pokročilejšie formy zabezpečenia a spoľahlivosti vrátane lepšieho šifrovacieho výkonu dosiahnutého pomocou technológie Advanced Encryption Standard New Instructions (AES-NI), rovnako ako zlepšenie na úrovni mikroarchitektúry. Technológia Run Sure Technology, zahŕňajúca funkcie RAS (reliability, availability and serviceability), zase zlepšila dostupnosť riešenia pre kritické aplikácie.

Zdroj: computerworld.cz


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty 1

iPhone so zaobleným displejom OLED má prísť už na budúci rok

02.12.2016 09:48

Ázijskí dodávatelia Applu hovoria, že cupertinská spoločnosť ich požiadala, aby zvýšili výrobu tenších panelov OLED a predložili jej prototypy obrazoviek s vyšším rozlíšením, ako má Samsung. Keďže Ap ...

Produkty

GPD Win – miniatúrny herný notebook s Windows 10 a hernými ovládačmi

02.12.2016 00:22

Zvykli sme si, že s operačným systémom Windows sa nestretávame len na stolových a prenosných počítačoch, ale aj ďalších zariadeniach, siahajúcich od lacných tabletov typu 2-in-1 až po minipočítače. Je ...

Produkty

Strojové učenie Google TensorFlow bude podporovať Windows

01.12.2016 00:13

V týchto dňoch Google zaviedol podporu operačného systému Windows pre svoje strojové učenie TensorFlow. To bola totiž jedna z prvých požiadaviek, ktoré dostali vývojári po tom, čo z TensorFlow urobili ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá