Image
17.9.2012 0 Comments

Intel predstavil 27-palcový konvertibilný tablet

tablet.jpg Intel rázne zasiahol do diskusie o tom, či je vhodnejšie tablet s uhlopriečkou 10 palcov alebo stačí 7-palcový. Novo predstavený počítač all-in-one s uhlopriečkou 27 palcov môže fungovať aj ako tablet.

Spoločnosť na svojej konferencii pre vývojárov v San Franciscu predstavila prototyp stolového počítača, ktorý možno použiť aj ako tablet. Môže sa pochváliť uhlopriečkou na úrovni bežného televízora a výdržou batérií až 4 hodiny na jedno nabitie.

Prístroj nazvaný adaptibilný all-in-one má hrúbku 63 milimetrov a ponúka rozlíšenie full HD 1080p. Je vybavený rovnako ako osobný počítač, disponuje teda napríklad aj optickou jednotkou Blu-ray, súpravou štandardných portov a aj výkonným grafickým procesorom. V stabilnej konfigurácii je zapojený do dokovacej jednotky, ktorá slúži na dobíjanie batérie a pripojenie externých zariadení, ako je klávesnica, myš alebo tlačiareň. Dotyková obrazovka funguje tak v stabilnej, ako aj v prenosnej kombinácii.

Hmotnosť prenosnej časti 6,3 kilogramu napovedá, že ide o prístroj určený skôr pre silnejších jedincov. Intel si je toho problému vedomý a snaží sa ho vyriešiť s výrobcami batérií a displejov, pretože tieto dve položky sa do celkovej hmotnosti premietajú najvýraznejšie.

Koncept počítačov typu all-in-one nie je vo svete IT žiadna novinka, napríklad Apple sa s ním pohráva už od čias prvého počítača Macintosh a uchyľuje sa k nemu v každej ďalšej generácii jeho nasledovníkov. Rovnako HP vyrába tieto prístroje s určitými prestávkami už niekoľko rokov. V poslednom čase sa pridávajú aj ďalší výrobcovi, ako Lenovo, Samsung alebo Asus. Posledne menovaný ponúka aj koncept počítača s názvom Transformer, ktorý možno jednoducho premeniť na tablet. Podobné modely chystá aj Lenovo v súvislosti s uvedením počítačov určených pre systém Windows 8, ktorý je navrhnutý na dotykové ovládanie.

Intel sa chce so svojím konceptom adaptívneho počítača pokúsiť o oživenie trhu s počítačmi, ktorý v poslednom čase stagnuje, pretože pozornosť spotrebiteľov sa presúva k prenosným riešeniam - notebookom a tabletom. Napríklad v 2. štvrťroku tohto roka klesol podľa agentúry Gartner predaj osobných počítačov o 5,7 %. Agentúra IDC dokonca hlásila pokles o 10,6 %.

Úvodné foto: © Ch_Alexandr - Fotolia.com

Zdroj: computerworld.czNechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Podpora Windows 7 sa skončí o tri roky. Tento rok končí Vista a kancelársky balík Microsoft Office 2007

19.01.2017 00:25

Svetovo najpopulárnejší desktopový operačný systém Windows 7 má už takmer 8 rokov. Blíži sa termín oficiálneho ukončenia jeho podpory, ktorý Microsoft určil na 14. januára 2020. Tradičná podpora sa s ...

Produkty

Inovatívne tepelné kamery pre smartfóny prichádzajú na trh

19.01.2017 00:20

Výrobca tepelných kamier Flir Systems odhalil svoju novú kameru, určenú pre Android. Kamera Flir One sa k smartfónu pripevní prostredníctvom portu USB typu C a používateľovi poskytne tepelný obraz obj ...

Produkty

Nový smartfón Microsoftu by sa mal dať rozložiť na veľký tablet

18.01.2017 00:20

Pri kúpe mobilného zariadenia je rozhodujúci aspekt jeho veľkosť. Ak chce používateľ telefonovať a posielať SMS, uprednostní telefón. Ak bude hlavne pracovať s e-mailmi a prehliadať web, hodí sa mu sk ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

qubitconference

Najnovšie videá