Image
17.9.2012 0 Comments

Intel predstavil 27-palcový konvertibilný tablet

tablet.jpg Intel rázne zasiahol do diskusie o tom, či je vhodnejšie tablet s uhlopriečkou 10 palcov alebo stačí 7-palcový. Novo predstavený počítač all-in-one s uhlopriečkou 27 palcov môže fungovať aj ako tablet.

Spoločnosť na svojej konferencii pre vývojárov v San Franciscu predstavila prototyp stolového počítača, ktorý možno použiť aj ako tablet. Môže sa pochváliť uhlopriečkou na úrovni bežného televízora a výdržou batérií až 4 hodiny na jedno nabitie.

Prístroj nazvaný adaptibilný all-in-one má hrúbku 63 milimetrov a ponúka rozlíšenie full HD 1080p. Je vybavený rovnako ako osobný počítač, disponuje teda napríklad aj optickou jednotkou Blu-ray, súpravou štandardných portov a aj výkonným grafickým procesorom. V stabilnej konfigurácii je zapojený do dokovacej jednotky, ktorá slúži na dobíjanie batérie a pripojenie externých zariadení, ako je klávesnica, myš alebo tlačiareň. Dotyková obrazovka funguje tak v stabilnej, ako aj v prenosnej kombinácii.

Hmotnosť prenosnej časti 6,3 kilogramu napovedá, že ide o prístroj určený skôr pre silnejších jedincov. Intel si je toho problému vedomý a snaží sa ho vyriešiť s výrobcami batérií a displejov, pretože tieto dve položky sa do celkovej hmotnosti premietajú najvýraznejšie.

Koncept počítačov typu all-in-one nie je vo svete IT žiadna novinka, napríklad Apple sa s ním pohráva už od čias prvého počítača Macintosh a uchyľuje sa k nemu v každej ďalšej generácii jeho nasledovníkov. Rovnako HP vyrába tieto prístroje s určitými prestávkami už niekoľko rokov. V poslednom čase sa pridávajú aj ďalší výrobcovi, ako Lenovo, Samsung alebo Asus. Posledne menovaný ponúka aj koncept počítača s názvom Transformer, ktorý možno jednoducho premeniť na tablet. Podobné modely chystá aj Lenovo v súvislosti s uvedením počítačov určených pre systém Windows 8, ktorý je navrhnutý na dotykové ovládanie.

Intel sa chce so svojím konceptom adaptívneho počítača pokúsiť o oživenie trhu s počítačmi, ktorý v poslednom čase stagnuje, pretože pozornosť spotrebiteľov sa presúva k prenosným riešeniam - notebookom a tabletom. Napríklad v 2. štvrťroku tohto roka klesol podľa agentúry Gartner predaj osobných počítačov o 5,7 %. Agentúra IDC dokonca hlásila pokles o 10,6 %.

Úvodné foto: © Ch_Alexandr - Fotolia.com

Zdroj: computerworld.czMohlo by Vás zaujímať

Produkty

Slovenská premiéra: ASUS ZenBook 3 a ASUS ZenFone 3

25.10.2016 23:00

Vlajkové lode spoločnosti ASUS vplávali na slovenský trh naozaj symbolicky a štýlovo. Boli predstavené na tlačovej konferencii v Rivers club na lodi zakotvenej na petržalskej strane Dunaja ZenBook3 j ...

Produkty

Ako funguje štvorfarebná tlačiareň od PRUSA 3D

26.10.2016 00:00

Pred niekoľkými mesiacmi sme predstavili novú verziu 3D tlačiarne Original Prusa i3 MK2, s väčšou tlačovou plochou, automatickou kalibráciou a niekoľkými ďalšími vylepšeniami. Vývojári PRUSA 3D naprie ...

Produkty

Pripravte sa na smartfóny s 8 GB RAM. Samsung uviedol prvý mobilný pamäťový modul 8 GB LPDDR4 DRAM

25.10.2016 00:19

Samsung oznámil, že uviedol prvé mobilné 8 GB riešenie pamätí LPDDR4 DRAM, ktoré má výrazne zlepšiť používateľský zážitok najmä pre tých, ktorí používajú zariadenia s Ultra HD a veľkou obrazovkou. 8 G ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITAPA 2016 Jesen

Najnovšie videá