9.1.2013 0 Comments

Intel ponúka nové mobilné zážitky

• Nové procesorové platformy Intel Atom zamerané na smartphóny s podporou spoločností Acer, Lava International a Safaricom. Dôraz na prichádzajúcu platformu "Clover Trail+", ktorá bude zameraná na výkonové a bežné trhové segmenty.

• Široká ponuka tabletov s Intel procesormi bežiacimi na Windows 8 je dostupná online ako i v obchodoch; prvý 22nm štvor-jadrový Atom SoC pre tablety s očakávaným dvojnásobným výkonom v porovnaní s procesorovou platformou Intel Atom Z2760; dostupnosť počas letných prázdnin 2013.

• Nízko-napäťové procesory Intel Core dosiahli spotrebu 7 wattov, čím umožnia dostupnosť tenších, ľahších a dotykových konvertibilných Ultrabookov, tabletov a ďalších produktov.

• 4. Generácia procesorovej rodiny Intel Core (kódovo označovaná ako "Haswell") prinesie nové druhy konvertibilných Ultrabookov a tabletov s celodennou výdržou batérie; čím sa dosiahne najväčší nárast vo výdrži batérie, v histórii spoločnosti, v porovnaní s predošlou generáciu3.

Predstavitelia spoločnosti Intel dnes na tlačovej konferencii oznámili plán ponúknuť úplne nové zážitky s mobilnými zariadeniami ako napríklad smartfón, tablet a Ultrabook.

Toto oznámenie obsahuje nové smartfónové platformy pre rozvojové trhy, detaily pre prichádzajúce 22nm štvor-jadrové SoC pre tablety a ešte osobnejšie a intuitívnejšie Ultrabooky v inovatívnych konvertibilných dizajnoch. Tieto informácie priniesli Mike Bell, viceprezident a generálny manažér pre Mobile and Communications Group a Kirk Skaugen, viceprezident a generálny manažér pre PC Client Group v spoločnosti Intel.

"To najlepšie zo spoločnosti Intel prichádza do vašich mobilných zariadení," povedal Skaugen. "V súčasnosti prinášame historicky najväčší nárast v efektivite batérie vďaka 4. generácii procesorov Intel® Core™ a zároveň pridávame nové rozhrania pre počítačové zariadenia vďaka rozpoznávaniu dotykov, hlasu a tváre ako aj interakciu gestami. Taktiež sme významne zvýšili výkon a úsporu procesorov Intel Atom™, pre rastúci trh mobilných systémov."

Smartfóny - Intel Inside
Prvé detaily boli verejnosti predstavené na minuloročnom podujatí CES a dnes spoločnosť Intel predstavuje novú nízko-napäťovú procesorovú platformu Atom (predtým označovanú ako "Lexington") a referenčný dizajn smartfónu, ktorý je zameraný na tento trhový segment s predikovaným potenciálom rastu až na 500 miliónov jednotiek do roku 2015. Mnohé spoločnosti oznámili podporu tejto platformy, vrátane Acer, Lava International a Safaricom.

Nová platforma prináša klasické Intel produktové výhody do smartfónov vrátane pôsobivého výkonu pre rýchle prehliadanie internetu, vynikajúcim multimédiám a zážitkom s Android1 aplikáciami.

"Tento prínos nízko-napäťových platforiem Atom umožňuje spoločnosti Intel osloviť nové trhové segmenty ako aj ďalej rozšíriť rozrastajúce portfólio smartfónovej ponuky," povedal Bell. "Veríme, že zážitky, ktoré prídu s označením Intel Inside, budú ocenené zákazníkmi na rozvíjajúcich sa trhoch ako aj tých, ktorí si môžu dovoliť drahšie zariadenia bez nutnosti obmedzenia sa po výkonovej alebo zážitkovej stránke."

Novinka obsahuje množstvo high-end prvkov vrátane procesora Intel Z2420 s Intel Hyper-Threading technológiou, ktorý dosahuje rýchlosť 1.2 GHz, 1080p hardvérovo akcelerovaný dekodér a podporu až dvoch kamier pre moderné nahrávanie obrazu s takzvaným burst módom, ktorý umožní ľuďom zachytiť 7 obrázkov za menej ako jednu sekundu v 5 megapixelovej kvalite. Platforma taktiež obsahuje Intel XMM 6265 HSPA+ modem, ktorý ponúka Dual Sim/Dual Standby možnosti.

Bell taktiež vyzdvihol prichádzajúcu procesorovú platformu Intel Atom Z2580 (predtým označovanú ako "Clover Trail+"), zameranú na výkonné a bežné smartfóny. Platforma obsahuje dvoj jadrový procesor Atom s Intel Hyper-Threading technológiou, ako aj dvoj jadrový grafický engine. Prezradil, že nová platforma prinesie dvojnásobný výkonový nárast v porovnaní so súčasnou generáciou riešení (Intel Atom procesor Z2460 platforma) a zároveň ponúkne porovnateľnú výdrž na batérie.

Tabletová roadmapa je rozšírená o prichádzajúci štvor-jadrový procesor Intel Atom
Predstavením rozsiahlej produktovej roadmapy a narastajúceho ekosystému tabletov a konvertibilných zariadení poháňajúcich Intel technológiami, Bell priniesol informáciu o širokej ponuke tabletových dizajnov založených na procesoroch Atom Z2760 s operačným systémom Windows2 8, ktoré sú dostupné v obchodoch alebo online od spoločností Acer, ASUS, Dell, Fujitsu, HP, Lenovo, LG a Samsung. Ďalšie systémy prídu na trh v ďalších týždňoch. Umožňujúc mobilné, internetové a kompletné zážitky s Windows2* 8, vydržia pritom celý deň a zároveň sú viac energeticky efektívne ako konkurenčné systémy.

Taktiež priniesol detaily o ďalšej generácii 22nm čipoch Atom SoC s kódovým označením "Bay Trail,", ktorej dostupnosť je naplánovaná na letné prázdniny 2013. Prvý štvor-jadrový Atom SoC bude najvýkonnejší Atom procesor a prinesie viac ako dvojnásobný počítačový výkon v porovnaní so súčasnou ponukou. Bude taktiež obsahovať nové a vylepšené integrované bezpečnostné prvky. Tieto vylepšenia umožnia nové zážitky pre pracovné ako aj súkromné využitie zariadení s hrúbkou do 8mm, s celodennou výdržou batérie, niekoľko týždňovou výdržou v standby režime a to všetko za prijateľné ceny.

"S Bay Trail budeme pokračovať v rozvoji súčasného SoC a tento vývoj urýchlime skúsenosťami spoločnosti Intel z iných segmentov," povedal Bell. "Získame výhodu z množstva softvérových aktív a expertíz a prinesieme najlepšie produkty pre najlepšie zážitky."

Nízkonapäťový pohon pre inovácie Ultrabookov
Od polovice roka 2011 spoločnosť Intel neustále ťahá trh s ultra-tenkými zariadeniami, čo umožňuje Ultrabookom ponúkať nové, bohatšie mobilné zážitky v tenkých, elegantných konvertibilných a ďalších dizajnoch. Pre umožnenie týchto inovatívnych dizajnov, spoločnosť Intel oznámila v septembri 2012, že pridáva novú líniu procesorov pre prichádzajúcu 4. generáciu procesorovej rodiny Intel Core, zameranú na 10 wattový dizajn a zároveň dostupný excelentný výkon, ktorý ľudia očakávajú.

Skaugen dnes oznámil, že spoločnosť prináša novú nízko-napäťovú líniu do existujúcej 3. generácie procesorovej rodiny Intel Core. Tieto, už dnes dostupné čipy so spotrebou len 7 wattov, umožňujú výrobcom väčšiu flexibilitu v ľahších, tenších konvertibilných dizajnoch. Už teraz sa pracuje na viac ako 12 rôznych zariadeniach založených na nových nízko napäťových procesoroch. Zároveň sa od nich očakávajú komplexné PC zážitky v inovatívnych mobilných formách ako sú napríklad tablety a konvertibilné Ultrabooky. Lenovo IdeaPad Yoga* 11S Ultrabook a ďalší budúci Ultrabook od spoločnosti Acer budú prvými pioniermi na trhoch už počas tohtoročnej jari, ktoré budú poháňané Intel procesormi. Oba tieto produkty ukázal Skaugen na pódiu.

4. generácia procesorovej rodiny Intel Core umožní skutočnú celodennú výdrž na batérie, čo predstavuje najväčší skok v zvýšení výdrže batérie v histórii spoločnosti Intel. Skaugen oznámil, že nové systémy prinesú až 9 hodín nepretržitej výdrže na batérie a oslobodia ľudí od káblov a všadeprítomných elektrických zásuviek.

"4. generácia procesorov Core je prvá od spoločnosti Intel, ktorá je od začiatku stavaná s ohľadom na kategóriu Ultrabookov," povedal Skaugen. "Očakávame obrovský pokrok v nízko napäťových Core procesoroch ako ak podstatný nástup dotykových systémov, ktoré povedú k úplne novej vlne konvertibilných Ultrabookov a tabletov, ktoré sú tenšie, ľahšie a zároveň majú požadovaný výkon pre „ľudské" interakcie ako napríklad ovládanie dotykom, hlasom alebo gestami."

Aby demonštroval dopad 4. generácie procesorovej rodiny Intel Core, Skaugen ukázal nový Ultrabook referenčný dizajn (kódovo označený ako "North Cape"), ktorý je konvertovateľný na 10mm tablet a dokáže fungovať až 13 hodín na batérie.

Pokrok v spôsobe interakcie užívateľa s počítačom bol demonštrovaný pomocou prirodzených a pôsobivých interakcií vďaka 3-D hĺbkovej kamere. Intel ukázal aplikácie bežiace na Ultrabookoch, v ktorých je možne manipulovať s objektmi prirodzene pomocou rúk, prstov, tváre a hlasu. Jedna predstavená aplikácia môže byť využitá pre video spoluprácu a bloggovanie. Toto všetko je umožnené vďaka Intel Perceptual Computing SDK Beta. Tento rok, spoločnosť Intel očakáva viac Ultrabookov a all-in-one (AIO) systémov, ktoré ponúknu aplikácie ovládané hlasom (Dragon Assistant) a rozpoznávanie tváre (Fast Access*) pre pohodlnejšie a ľahšie zadávanie hesiel.

"Family Night"
Počas tohto predstavenia Skaugen predstavil nové adaptívne AIO (all in one) systémy, ktoré majú batériu zabudovanú priamo do obrazovky a môžu tak byť prenosné v rámci kancelárie alebo bytu. Adaptívne AIO sú vysoko výkonné počítače s veľkou dotykovou obrazovkou , ktoré môžu byť použité ako multi-user dotykový herný systém alebo ako interaktívne tvorivé zariadenie, či ďalšie zážitky. Jednoducho povedané, tieto zariadenia pomôžu priniesť "herné noci" späť k ich koreňom, kde sú zdieľané zážitky s rodinou a priateľmi pomocou systému na interakciu, hranie a zábavu.

Intel taktiež pokračuje v rozširovaní obsahu pre Intel zariadenia spoluprácou s poskytovateľmi video služieb, ako napríklad Comcast a Bouygues Telecom na tvorbe televíznych zážitkov, ktoré umožnia zákazníkom pozerať on-demand platený TV obsah. Intel spolupracuje so spoločnosťou Comcast na projekte XFINITY*. Ide o TV projekt pre viaceré zobrazovacie systémy v domácnosti vrátane Ultrabookov, alebo Intel AIO PC a tabletov.

Tieto zážitky umožňuje Intel Puma 6MG-based XG5 multi-screen video výstup, vyvinutý spoločnosťou ARRIS. Táto nová kategória zariadení umožňuje akémukoľvek zobrazovaciemu zariadeniu doma prístup k on-demand zábavnému a prémiovému obsahu. Intel taktiež spolupracuje s Bouygues Telecom na francúzskom projekte Bbox TV pre tie isté Intel zariadenia. Užívatelia získajú live TV a video on demand kdekoľvek v sieti Bouygues Telecom.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

Schengen pre dáta. EK chce odstrániť bariéry voľného cezhraničného pohybu dát v EÚ

16.01.2017 00:07

Európska komisia navrhla politické a právne riešenia na uvoľnenie potenciálu dátového hospodárstva EÚ. Ide pri tom o súčasť stratégie digitálneho jednotného trhu, ktorú predstavila v máji 2015. Inform ...

Biznis

10 trendov v oblasti podnikových sietí v roku 2017

14.01.2017 00:20

Stojíme na pokraji zásadných technologických zmien. Uplynulý rok vydláždil cestu a pripravil podmienky pre budúcnosť, ktorá rýchlo získava jasné obrysy. V roku 2017 môžeme očakávať týchto desať zmien, ...

Biznis 1

S kamerou na bratislavskom kole robotickej súťaže FIRST LEGO League (video)

16.01.2017 00:15

Tvorivosť žiakov a študentov je jeden z kľúčových faktorov ich budúcej úspešnosti a aj potvrdenie kvalitatívnej úrovne výučby informatiky v školách. Preto sme sa s našou kamerou prišli pozrieť na prie ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocer TASK

Najnovšie videá