Image
30.1.2014 0 Comments

Intel má Jarvisa, hlasové ovládanie v čipe, ktoré funguje aj bez pripojenie do internetu

intel_rec_281.jpg Hlasové ovládanie ako Siri alebo Google Now nám dokážu porozumieť a často aj pomôcť - za predpokladu, že ste pripojení do internetu. V opačnom prípade máte smolu a to aj napriek tomu, že Google podporuje niekoľko základných funkcií aj v offline režime.

Plnohodnotnú funkcionalitu vám však všetky existujúce riešenia poskytnú iba v prípade, že ste online. Vaša požiadavka sa totižto skomprimuje a pošle do dátových centier, kde ju spracujú oveľa výkonnejšie zariadenia, ako je váš telefón. Intel však plánuje vtesnať potrebnú výpočtovú silu do malého mobilného procesora.

Prototyp riešenia už existuje a volá sa Jarvis, rovnako ako umelá inteligencia z filmov Iron Man. Jarvis v aktuálnej podobe vyzerá ako malý headset, ktorý sa zmestí za ucho a umožňuje využívať hlasové ovládanie. Zariadenie bolo prezentované aj na výstave CES 2014. Headset je spárovaný s vašim telefónom, vie rozpoznať, čo hovoríte a takisto dokáže aj odpovedať. Plní teda funkciu bezdotykového ovládania aj virtuálneho asistenta.

Nezávislosť na internetovom pripojení sa prejavuje aj rýchlejšími reakciami, resp. kratšou odozvou medzi vyslovením príkazu a jeho spracovaním.

Intel verí, že jeho technológiu budú v blízkej budúcnosti integrovať do zariadení výrobcovia mobilných telefónov aj nositeľných zariadení.

Zdroj: qz.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie

Spreje na vypínanie génov umožnia geneticky zlepšovať rastliny bez zmeny DNA

18.01.2017 00:40

Ak sa vám nepáči farba niektorých kvetov v záhrade, možno ju jedného dňa budete môcť zmeniť jednoduchým postriekaním sprejom, ktorý vypne ich určité gény. Poľnohospodári môžu takéto postreky na vypín ...

Technológie

DeepStack – umelá inteligencia, ktorá vďaka intuícii porazí v pokeri aj profesionálnych hráčov

16.01.2017 00:25

Roboty hrajúce poker nie sú úplná novinka, no tím vedcov z kanadskej Albertskej univerzity, Karlovej univerzity a ČVUT (České vysoké učení technické) položil latku trochu vyššie. V dokumente (PDF) uv ...

Technológie

Hardvérová divízia Facebooku pracuje na technológii, ktorá vyzerá ako čítanie myšlienok

16.01.2017 00:30

Pred istým časom sa Mark Zuckerberg v jednom rozhovore vyjadril, že je presvedčený o tom, že jedného dňa si ľudia budú navzájom posielať myšlienky s využitím digitálnych technológií. Teraz sa jeho sen ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocer TASK

Najnovšie videá