Image
30.1.2014 0 Comments

Intel má Jarvisa, hlasové ovládanie v čipe, ktoré funguje aj bez pripojenie do internetu

intel_rec_281.jpg Hlasové ovládanie ako Siri alebo Google Now nám dokážu porozumieť a často aj pomôcť - za predpokladu, že ste pripojení do internetu. V opačnom prípade máte smolu a to aj napriek tomu, že Google podporuje niekoľko základných funkcií aj v offline režime.

Plnohodnotnú funkcionalitu vám však všetky existujúce riešenia poskytnú iba v prípade, že ste online. Vaša požiadavka sa totižto skomprimuje a pošle do dátových centier, kde ju spracujú oveľa výkonnejšie zariadenia, ako je váš telefón. Intel však plánuje vtesnať potrebnú výpočtovú silu do malého mobilného procesora.

Prototyp riešenia už existuje a volá sa Jarvis, rovnako ako umelá inteligencia z filmov Iron Man. Jarvis v aktuálnej podobe vyzerá ako malý headset, ktorý sa zmestí za ucho a umožňuje využívať hlasové ovládanie. Zariadenie bolo prezentované aj na výstave CES 2014. Headset je spárovaný s vašim telefónom, vie rozpoznať, čo hovoríte a takisto dokáže aj odpovedať. Plní teda funkciu bezdotykového ovládania aj virtuálneho asistenta.

Nezávislosť na internetovom pripojení sa prejavuje aj rýchlejšími reakciami, resp. kratšou odozvou medzi vyslovením príkazu a jeho spracovaním.

Intel verí, že jeho technológiu budú v blízkej budúcnosti integrovať do zariadení výrobcovia mobilných telefónov aj nositeľných zariadení.

Zdroj: qz.com


Mohlo by Vás zaujímať

Technológie

Drony bude možné napájať bezdrôtovým prenosom energie za letu

25.10.2016 00:28

Vzhľadom na obmedzenú výdrž batérie väčšina dronov nedokáže lietať dlhšie ako 30 minút na jedno nabitie. Napájanie káblom zo siete sa môže aplikovať len v prípade, že sa dron bude vznášať na jednom mi ...

Technológie

Klasická telefónna dvojlinka s prenosovou rýchlosťou až 10 Gb/s? Áno, odpoveďou je XG.fast

25.10.2016 00:25

Nokia sa nedávno pochválila tým, že dosiahla rýchlosť pripojenia 5 Gb/s na vzdialenosť 70 metrov na konvenčnej medenej krútenej dvojlinke a v laboratórnych podmienkach dokonca 8 Gb/s na vzdialenosť 30 ...

Technológie

Japonci predstavili technológiu projekcie na dynamicky sa meniaci povrch napríklad na vlajúcu plachtu

25.10.2016 00:22

Inžinieri z Tokijskej univerzity predstavili technológiu pokročilého dynamického mapovania projekcie. Ide o deformáciu projekcie na netuhý povrch, napríklad na nerovný list papiera či na tričko. Použi ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Bratislava Game Jam

Najnovšie videá