Image
30.1.2014 0 Comments

Intel má Jarvisa, hlasové ovládanie v čipe, ktoré funguje aj bez pripojenie do internetu

intel_rec_281.jpg Hlasové ovládanie ako Siri alebo Google Now nám dokážu porozumieť a často aj pomôcť - za predpokladu, že ste pripojení do internetu. V opačnom prípade máte smolu a to aj napriek tomu, že Google podporuje niekoľko základných funkcií aj v offline režime.

Plnohodnotnú funkcionalitu vám však všetky existujúce riešenia poskytnú iba v prípade, že ste online. Vaša požiadavka sa totižto skomprimuje a pošle do dátových centier, kde ju spracujú oveľa výkonnejšie zariadenia, ako je váš telefón. Intel však plánuje vtesnať potrebnú výpočtovú silu do malého mobilného procesora.

Prototyp riešenia už existuje a volá sa Jarvis, rovnako ako umelá inteligencia z filmov Iron Man. Jarvis v aktuálnej podobe vyzerá ako malý headset, ktorý sa zmestí za ucho a umožňuje využívať hlasové ovládanie. Zariadenie bolo prezentované aj na výstave CES 2014. Headset je spárovaný s vašim telefónom, vie rozpoznať, čo hovoríte a takisto dokáže aj odpovedať. Plní teda funkciu bezdotykového ovládania aj virtuálneho asistenta.

Nezávislosť na internetovom pripojení sa prejavuje aj rýchlejšími reakciami, resp. kratšou odozvou medzi vyslovením príkazu a jeho spracovaním.

Intel verí, že jeho technológiu budú v blízkej budúcnosti integrovať do zariadení výrobcovia mobilných telefónov aj nositeľných zariadení.

Zdroj: qz.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie

Koniec dokazovania, že nie sme robot. Google pripravuje systém Neviditeľná reCAPTCHA

07.12.2016 11:38

Pred niekoľkými rokmi Google zjednodušil používateľom webu dokazovanie, že sú ľudia, a nie automatizované roboty, keď nahradil systém CAPTCHA (akronym pre Completely Automated Public Turing test to te ...

Technológie 1

Video: Virtuálna realita ukazuje, čo sa môže stať, ak budete auto šoférovať opití

07.12.2016 00:21

Britská spoločnosť Diaego, ktorej patria značky ako Johnnie Walker, Smirnoff či Guinness použila „taktiku zastrašovania“  a spojila svoje sily so Samsungom pri tvorbe dosť hrôzostrašného videa s virtu ...

Technológie

Telefón nabitý do minúty a batéria poháňaná baktériami? Na alternatívne zdroje energie si ešte počkáme

07.12.2016 00:16

Hoci batériám stále dominujú tie lítiovo-iónové, vedci priebežne hľadajú efektívnejšie alternatívy. Nové prototypy vydržia napríklad 7500 cyklov vybitia a nabitia, majú až osemkrát vyššiu energetickú ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá