Image
17.9.2015 0 Comments

IT security konferencia CypherConf 2015

Získajte ucelený prehľad o súčasných hrozbách v IT bezpečnosti na 2.ročníku konferencie venovanej hackingu a ochrane digitálneho súkromia. Bezpečnostní špecialisti prinesú unikátne prednášky s praktickými ukážkami, ktoré doteraz na Slovensku prezentované neboli - zraniteľnosti a zneužitie TETRA, ovládanie a detekcia ploštíc, či analýza UMTS/UTRA rádiového rozhrania.

Konferencia o ochrane informácií, hackingu a odpočúvacích technológiách

Unikátna IT bezpečnostná konferencia CypherConf 2015, ktorá predstaví najzávažnejšie hrozby v oblasti IT security, sa uskutoční 1.10.2015 v Bratislave. Predstavené budú unikátne prednášky, ktoré na Slovensku ešte prezentované neboli (zraniteľnosti a zneužitie TETRA, ovládanie a detekcia ploštíc, analýza UMTS/UTRA rádiového rozhrania atp.) ale aj prednášky venované praktickým témam pre širšiu verejnosť ako napríklad architektúra a infraštruktúra phishingových útokov či novinkám v oblasti odpočúvacích technológií. Jednotlivé prednášky sú pripravované s dôrazom na praktické zneužitie technológií bez produktových a marketingových prezentácií. Účastníci majú možnosť participácie na našom unikátnom výskume - Analýza zabezpečenia UMTS/UTRA Air Interface (verejná otvorená analýza a porovnanie bezpečnosti UMTS/ULTRA rádiového rozhrania bežne predávaných telefónov), ktorého prvé výsledky budú na konferencii odprezentované. Prednášky sú venované témam:

* TETRA siete

Pokiaľ si myslíte, že útok na kritickú infraštruktúru, využívanú ozbrojenými či záchrannými zložkami, je otázkou miliónových investícií a rozsiahlych tímov, prekvapíme vás. Súčasťou prezentácie bude praktická ukážka útokov na slabo zabezpečené digitálne rádiové siete TETRA.

* Najväčšie hrozby pre digitálne súkromie občanov na Slovensku

Cieľom tejto prezentácie je identifikovať permanentné hrozby na digitálne súkromie občanov Slovenska vyplývajúce zo štátnej legislatívy. Ako je možné sa voči týmto hrozbám brániť a ako ich dopad minimalizovať.

* Analýza bezpečnosti rádiového rozhrania súčasných telefónov

Nakoľko ste odolní voči odpočúvaniu alebo napadnutiu štandardnými funkciami GSM špecifikácie?Predstavenie konceptu a prvých výsledkov otvoreného projektu analýzy UMTS/UTRA rádiového rozhrania moderných telefónov.

* Phishing: pohľad za zrkadlo

V prezentácii sa budeme zaoberať phishingovými útokmi z hľadiska ich architektúry a infraštruktúry a tým, ako nám tieto informácie môžu pomôcť pri zvládaní situácie, kedy sú obete vystavené phishingovému útoku. Pozrieme sa tiež na anatómiu reálnych útokov a dolovanie dát z nich.

* Priestorové odpočúvanie nepatrí do minulosti

Najkritickejšie úniky informácií následkom využitia odpočúvacích zariadení a novinky spojené s praktickými ukážkami odpočúvacích technológií (GSM ploštice v predlžovačke, ukážky kamufláže záznamníkov, použitie novej technológie na vyhľadávanie zariadení pomocou UV)

Konferencia sa uskutoční vo štvrtok 1.10.2015 v priestoroch hotelu Lindner v Bratislave. Aktuálne informácie získate na http://www.cypherconf.com/


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

Amazon bude prevážať dáta v kamiónoch. Chce tak ušetriť čas

05.12.2016 10:02

Na svojej používateľskej konferencii re:Invent predstavil Amazon nový spôsob, ako môžu zákazníci presúvať veľké objemy dát do jeho cloudovej služby Amazon Web Services (AWS). Pre veľké firmy, ktoré c ...

Biznis 1

Xiaomi vraj neutrpí poklesom predaja smartfónov, živia ho iné zdroje

02.12.2016 00:19

Prepad predaja smartfónov na čínskom trhu nebude mať významný dosah na spoločnosť Xiaomi, pretože bude kompenzovaný predajom inteligentných domácich spotrebičov a príjmami zo softvéru. Povedal to star ...

Biznis

Automobilky sa dohodli o výstavbe siete ultrarýchlych nabíjacích staníc pre elektromobily po celej Európe

01.12.2016 00:15

Automobilky BMW Group, Daimler, Ford Motor Company a skupina Volkswagen s Audi a Porsche uzavreli dohodu o spolupráci pri výstavbe siete vysokovýkonných nabíjacích staníc pre elektrické vozidlá, pokrý ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá