Image
15.8.2012 0 Comments

ISACA – medzinárodná profesionalita vo svete IT

ISACA_Slovensko4c.jpgČo je ISACA

ISACA, ako globálna nezisková organizácia zastrešujúca IT a IT profesionálov sa venuje poskytovaniu nástrojov na dosahovanie individuálneho a organizačného úspechu pre viac než 95 000 svojich priaznivcov po celom svete. Cez svoje organizácie vo viac ako 190 krajinách po celom svete vrátane Slovenska poskytuje svojim členom vzdelávanie, zdieľanie zdrojov, profesionálny networking a benefity na lokálnej úrovni.

Profesionálne uznanie

Členstvo v ISACA a jej certifikačné programy sú globálne akceptované a uznávané. Nezávislé štúdie dlhodobo prezentujú, že ISACA certifikácie zvyšujú profesionálne uznanie, kredibilitu i zárobky držiteľov certifikátov. S rastúcou komplexnosťou informačných systémov, rizík a potreby súladu s nariadeniami je stále dôležitejšie pre organizácie najímať a udržiavať si zamestnancov, ktorí dokážu porozumieť komplexnosti informačných systémov a ich vzťahu voči úspechu podnikania.

Návody a postupy

Audítorské štandardy ISACA sú využívané celosvetovo a ISACA výskum adresne reaguje na profesionálne výzvy dnešného podnikania. ISACA aktívne podporuje výskum, ktorého výsledky rozvíjajú produkty užitočné a relevantné pre IT profesionálov v oblastiach IT governance, riadenia, overovania a bezpečnosti. Odborníci z ISACA vyvinuli Business Model informačnej bezpečnosti (BMIS) opierajúci sa o vedomosti a skúsenosti našich členov pri riadení informačnej bezpečnosti. ISACA vyvinula a udržiava medzinárodne uznávaný rámec COBIT®, ktorý pomáha IT profesionálom a lídrom podnikov plniť svoje zodpovednosti voči IT governance pri dosahovaní pridanej hodnoty pre podnikanie.

Profesionálny rozvoj

ISACA je rešpektovaným a uznávaným zdrojom profesionálneho vzdelávania a rozvoja. Spájaním IT profesionálov spomedzi rôznorodých odvetví, lokalít a profesií sa ISACA venuje poskytovaniu produktov a služieb, ktoré prinášajú hodnotu jej členom. Poskytuje vhodné nástroje pre podporu rastu, inovácií a dôveryhodnosti. ISACA ponúka vzdelávacie aktivity v súlade s potrebami všetkých IT profesionálov, od konferencií cez tréningové týždne až po e-learningové vzdelávanie.

Mám sa stať ISACA členom?

Áno, pokiaľ chcete:

Zlepšovať sa vo vašej profesii.

ISACA poskytuje svojim členom prístup k aktuálnym výsledkom svojho výskumu, jednak prostredníctvom samotnej asociácie, ako aj prostredníctvom svojho pridruženého IT Governance inštitútu. ISACA taktiež sleduje a vymieňa si publikácie s inými organizáciami s cieľom sprístupniť výsledky ich výskumu našim členom.

Podporovať svoj profesionálny rast.

ISACA výbor pre štandardy definuje, vyvíja a uverejňuje normy IS auditu, ktoré určujú základnú úroveň kvality auditu, od ktorej sú odvodené ostatné IT auditovacie a IT riadiace aktivity. Pobočky ISACA spolu s medzinárodnou federáciou účtovníkov (IFAC) sa zúčastnili na klasifikovaní medzinárodných smerníc pre informačné technológie vydané IFAC.

Zvýrazniť vaše odborné znalosti získaním profesionálnych ohodnotení.

Certifikovaný audítor informačných systémov (CISA - „Certified Information system Auditor") - označuje úroveň vzdelania a spôsobilosť v audite IS systémov, vrátane znalosti príslušných noriem a preukázaní praxe; táto certifikácia označuje spôsobilosť v oblastiach organizácie a riadenia procesov, integrity, zabezpečenia a dostupnosti, vývoja softwéru, nákupu a údržby IS systémov.

CISA.Horizontal 4c.jpg

Certifikácia CISM („Certified Information Security Manager") - certifikovaný manažér v oblasti informačnej bezpečnosti) označuje spôsobilosť porozumieť, spravovať a riadiť komplexný program informačnej bezpečnosti v podnikoch.

CISM.Horizontal 4c.jpg

Certifikácia CGEIT („Certified in the Governance of Enterprise IT") - certifikácia v oblasti riadenia podnikových IT) označuje široký rad profesionálov so skúsenosťami a vedomosťami zásad riadenia IT v podnikoch.

CGEIT.Horizontal 4c.jpg

Certifikácia CRISC („Certified in Risk and Information System Control") - certifikácia v oblasti riadenia rizika a informačných systémov) je zameraná na označenie okruhu profesionálov so znalosťami riadenia rizika v podnikoch.

CRISC.Horizontal 4c.jpg

ISACA na Slovensku

ISACA Slovensko vznikla v roku 1999 ako občianske združenie, ktoré úzko spolupracuje s medzinárodnou asociáciou ISACA. Cieľom združenia je zabezpečiť potrebnú úroveň podpory svojim členom a podporiť konzistentný prístup v oblasti auditu a kontroly informačných systémov v súlade s medzinárodnými postupmi.

V súčasnosti je v ISACA Slovensko združených viac ako 147 profesionálov v oblasti bezpečnosti a auditu informačných systémov, a už 82 z nich je držiteľom CISA certifikátu, 37 sú držiteľmi CISM, 15 sú držiteľmi CGEIT certifikátu a 32 držiteľov má certifikát CRISC. Jednotliví členovia pracujú ako audítori, bezpečnostní špecialisti, bezpečnostní konzultanti a IT projektoví manažéri.

K hlavným aktivitám ISACA Slovensko sa radia hlavne vzdelávacie podujatia, a preto už od roku 2002 organizuje pravidelné odborné podujatia, ako napríklad medzinárodnú konferenciu ABIT (Audit a bezpečnosť v IT), od roku 2010 konferenciu ISACA Open Day a ďalšie špecializované odborné semináre - ISACA štandardy, prípravné semináre na skúšky pre certifikáty CISA , CISM, CGEIT, CRISC a klubové večery. Ďalšie podrobnosti o plánovaných aktivitách združenia sú uvedené na webovej stránke www.isaca.sk.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis 1

Xiaomi vraj neutrpí poklesom predaja smartfónov, živia ho iné zdroje

02.12.2016 00:19

Prepad predaja smartfónov na čínskom trhu nebude mať významný dosah na spoločnosť Xiaomi, pretože bude kompenzovaný predajom inteligentných domácich spotrebičov a príjmami zo softvéru. Povedal to star ...

Biznis

Automobilky sa dohodli o výstavbe siete ultrarýchlych nabíjacích staníc pre elektromobily po celej Európe

01.12.2016 00:15

Automobilky BMW Group, Daimler, Ford Motor Company a skupina Volkswagen s Audi a Porsche uzavreli dohodu o spolupráci pri výstavbe siete vysokovýkonných nabíjacích staníc pre elektrické vozidlá, pokrý ...

Biznis

V Prahe má vo februári odštartovať škola pre youtuberov. Školáci zaplatia 5000 korún...

28.11.2016 00:18

V Prahe sa vo februári otvorí škola pre U2berov. Ako sa píše na stránke projektu, za ktorým stojí firma Books and Cards S.G.J.Š., s.r.o., chlapci a dievčatá sa tu v bloku workshopov naučia bezpečne a  ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá