Image
16.4.2015 0 Comments

Hokej u vás doma cez projektor Benq W1070+ s bezdrôtovým prenosom

W1070+_WFHD.jpg Kvalitný projektor schopný premietať na také veľké plátno, aké sa vám vojde do bytu, dodá pojmu domáce kino nádych technologicky dokonalej klasiky. Je to jednoducho iný zážitok než veľkorozmerný televízor, nehovoriac o zážitku zo záhradnej párty či sledovania športových prenosov na terasách a iných vhodných priestoroch.

Projektor Benq W1070+ vám umožní premietať na plochu s uhlopriečkou až 235 palcov (597 cm). Komu by ani tento rozmer nestačil, môže si zadovážiť projektor BenQ W1080ST, schopný premietať obraz s uhlopriečkou 300 palcov (762 cm). Obidva projektory poskytujú kvalitný obraz s rozlíšením 1920 × 1080 pixelov, svietivosťou 2200 lúmenov a vysokým kontrastným pomerom 10 000: 1.

Pokročilé technológie

Technológia DLP využíva odraz svetla od miliónov mikrozrkadiel na čipe DMD prostredníctvom farebných koliesok. Zrkadlá sú číre, bezfarebné a chránené. Projektory využívajúce túto technológiu sú imúnne proti zhoršovaniu obrazu vplyvom starnutia. Podľa údajov výrobcu je po 2000 hodinách intenzívneho používania po vložení novej lampy kvalita obrazu porovnateľná s úplne novým projektorom. Mechanizmus projektorov DLP je nepriedušne uzavretý, čím odpadá nutnosť použitia a následných výmen či čistenia prachových filtrov. Technológia DarkChip3 umožňuje zobraziť až viac ako miliardu farebných odtieňov. Triple Flash strojnásobuje obnovovaciu frekvenciu na hodnotu 144 Hz, takže obraz je dobre prekreslený a plynulý, bez akýchkoľvek postrehnuteľných vibrácií. Samozrejmé je aj prehrávanie 3D 1080p obsahu.

Jednoduchá inštalácia

Oceňujeme pripravenosť na použitie okamžite po vybalení. Vďaka intuitívnemu používateľskému rozhraniu a zobrazeniu prehľadného návodu pri prvom spustení si s projektorom poradí aj začiatočník. Projektor možno umiestniť aj do klasickej štvorcovej miestnosti. W1080ST+ premietne obraz s uhlopriečkou 167 cm zo vzdialenosti len 1 meter. W1070+ premietne 100-palcový (254 cm) obraz zo vzdialenosti 2,5 metra. Projektor nemusí byť nevyhnutne umiestený v osi obrazu. Funkcia Lens Shift umožní obraz vertikálne posunúť na správnu pozíciu. 2D Keystone koriguje lichobežníkové skreslenie, vznikajúce pri stranovom posuve projektora oproti osi obrazu. Vďaka týmto funkciám nebude problém nájsť pre projektor miesto v každej obývačke alebo hale, hoci aj v rohu.

Úsporná prevádzka

Typický príkon projektora je 296 W. Technológia SmartEco inteligentne nastavuje výkon lampy na maximalizáciu úspory energie vzhľadom na okolité svetelné podmienky. Priemerná spotreba energie v tomto režime je 163 W. Režim Eco Blank, ktorý znižuje spotrebu energie až o 70 %, sa dá použiť na zatemnenie projekčnej plochy v čase, keď sa projektor nepoužíva. Lampa vydrží 3500 hodín v normálnom a 6000 hodín v úspornom režime.

Konektivita

Projektory okrem bežných rozhraní VGA a HDMI podporujú aj mobilné multimediálne rozhranie MHL (Mobile High-Definition Link) na priame pripojenie mobilného telefónu. Využitie tejto funkcie si vyžaduje trochu laborovania a v mnohých prípadoch aj kábel MHL či hardvérový kľúč MHL (dongle). Výsledok stojí za to, môžete bezdrôtovo streamovať digitálny obsah a sprostredkovať mobilnú zábavu na veľkú plochu pre celú rodiny. Môžete prezerať webové stránky, sledovať videá a hrať hry bez toho, aby ste museli zapínať počítač. Navyše môžete pristupovať k funkciám na prehrávanie vo vašom mobilnom zariadení pomocou diaľkového ovládača W1070+.

Aby ste nemuseli riešiť umiestnenie káblov, môžete použiť rozširujúci modul Wireless Full HD Kit na bezdrôtový prenos nekomprimovaného full HD audio/video signálu do vzdialenosti 30 metrov. BenQ pamätal aj na mechanické spojenie prijímacieho modulu s projektorom. Najlepšie to ilustruje obrázok. Napájanie modulov je vyriešené z portov USB počítača a projektora. Bezdrôtový prenos je stabilný aj vďaka technológii Dynamic Frequency Selection (DFS) na automatické prepínanie medzi kanálmi pri výskyte rušenia signálu.

Poznatky z testovania

Objektív F 2.59 - 2.87 s rozsahom ohniskovej vzdialenosti 16,88 - 21,88 mm je na daný účel skvele navrhnutý. Pri premietaní skúšobných obrazcov sme nezaznamenali žiadne pozorovateľné skreslenie ani v rohoch. Aj text zobrazený malým fontom v rohoch bol dobre čitateľný a bez geometrického aj farebného skreslenia. Obdĺžniky sa premietali presne bez akejkoľvek vinetácie. Vďaka krátkej latencii a nízkej miere oneskorenia je projektor W1070+ ideálny aj na hranie videohier.

Zabudované reproduktory s výkonom 10 W využijete, ak nemáte k dispozícii zvukovú aparatúru, ktorá je základom každého domáceho kina, nechcete naťahovať káble, prípadne nechcete rušiť nočný pokoj, napríklad pri premietaní na terase a podobne. Napriek malým rozmerom projektora sú prijateľne reprodukované aj basové tóny. Môžete si vybrať zo štyroch prednastavených zvukových režimov alebo si ekvalizér nastavíte sami. Hlučnosť ventilátora dosahuje hodnotu 31 dB (28 dB v ekonomickom móde).

Hodnotenie

kvalitný a neskreslený obraz
režimy úspornej prevádzky
podpora prenosu obrazu z mobilných zariadení cez MHL
jednoduché uvedenie do prevádzky
v blízkosti projektora trochu počuť hluk ventilátora

Rozmery: 312 × 104 × 244 mm

Hmotnosť: 2,75 kg

Cena: Projektor BenQ W1070+ 799 EUR, BenQ W1080ST+ 909 EUR, Wireless Full HD Kit 289 EUR

Zapožičal: BenQ


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

Automobilky sa dohodli o výstavbe siete ultrarýchlych nabíjacích staníc pre elektromobily po celej Európe

01.12.2016 00:15

Automobilky BMW Group, Daimler, Ford Motor Company a skupina Volkswagen s Audi a Porsche uzavreli dohodu o spolupráci pri výstavbe siete vysokovýkonných nabíjacích staníc pre elektrické vozidlá, pokrý ...

Biznis

V Prahe má vo februári odštartovať škola pre youtuberov. Školáci zaplatia 5000 korún...

28.11.2016 00:18

V Prahe sa vo februári otvorí škola pre U2berov. Ako sa píše na stránke projektu, za ktorým stojí firma Books and Cards S.G.J.Š., s.r.o., chlapci a dievčatá sa tu v bloku workshopov naučia bezpečne a  ...

Biznis

4 mýty o USB - nabíjajú všetky nabíjačky rovnako rýchlo a môžu spôsobiť poškodenie telefónu?

28.11.2016 00:12

Technológie USB zjednotili takmer celý svet nabíjania a prenosu dát. Vďaka nim môžeme pomocou jednej nabíjačky dodávať energiu rôznym druhom telefónov aj tabletov. Stále však o nich panujú mýty – nap ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá