Image
10.6.2016 0 Comments

Hackerom sa v priebehu 4 dní podarilo ovládnuť SUV Mitsubishi Outlander

Čoraz viac áut je dnes pripojených na internet. Majú vlastný modem LTE, umožňujúci používanie aplikácií na vzdialenú diagnostiku alebo pohodlné odomknutie dverí vozidla pomocou smartfónu či smart hodiniek. Pritom tieto modemy a aplikácie sú pripojené na cloud, takže ich zabezpečeniu treba venovať zvýšenú pozornosť.

No ľudia okolo webu PenTestPartners nedávno zistili, že v prípade hybridného vozidla Mitsubishi Outlander bezpečnosť pokrivkáva. Namiesto mobilného modemu sa o pripojenie k funkciám vzdialeného prístupu stará vlastná sieť Wi-Fi vozidla. Majiteľ tak síce nepotrebuje mesačný dátový paušál, ale z hľadiska bezpečnosti je to dosť riskantné.

Hackerom sa podarilo heslo WPA do siete prelomiť v priebehu 4 dní na stroji so štyrmi GPU. Prednastavené SSID je totiž veľmi jednoduché. Po pripojení k vozidlu možno rozsvietiť svetlá, pohrať sa s klimatizáciou, ale aj na diaľku zamknúť či odomknúť dvere, a čo je ešte horšie, aj vypnúť alarm.

PenTestPartners tvrdí, že kontaktovali Mitsubishi ohľadne medzery v zabezpečení, ale automobilka vraj neprejavila veľký záujem. Po tom, čo sa téme venovalo aj BBC, Mitsubishi odporučilo majiteľom týchto SUV vypnúť Wi-Fi. Na odstránení problému sa už pracuje.

Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Bezpečnosť

Hacking kreditky za šesť sekúnd. Zločinci môžu bez problémov získať všetky údaje o platobnej karte

08.12.2016 00:13

Vedci z Newcastle University prišli na spôsob, ako môžu zločinci za menej ako 6 sekúnd zistiť číslo, dátum platnosti a bezpečnostný kód na kreditnej alebo debetnej karte Visa. Je to vraj „nebezpečne ľ ...

Bezpečnosť

Čísla kreditiek už nelákajú. Kyberzločinci sa zameriavajú na lekárske záznamy, čísla sociálneho zabezpečenia a útoky DDoS.

07.12.2016 00:12

V dnešnej modernej a čoraz viac prepojenej dobe sú dáta používateľov, korporácií či štátnych inštitúcií pod neustále rastúcim tlakom. Tieto dáta predstavujú poklad v rukách kyberkriminálnikov a  trend ...

Bezpečnosť 2

Ovplyvnilo Rusko americké prezidentské voľby? Podľa expertov boli niektoré hlasovacie prístroje infikované

06.12.2016 00:16

Podľa kyberbezpečnostnej firmy FireEye ruská vláda počas kampane pred americkými prezidentskými voľbami nielen vykonávala hackerské útoky, ale využívala aj sociálne siete na ovplyvňovanie názorov. Šír ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá