Image
22.10.2015 0 Comments

HTC uvádza model HTC One A9 s Android 6.0 Marshmallow

HTC One A9 je ďalším vývojovým stupňom dizajnu skupiny HTC One. Nové krivky a presne tvarované obrysy vypínacieho tlačidla sú hladko prepojené s tenkým kovovým rámom, vďaka čomu telefón pôsobí ľahko a prirodzene. Dvojitá povrchová úprava dostupná vo farbách karbónová sivá, opálová strieborná, topásová zlatá a sýta granátováje vybrúsená s milimetrovou presnosťou, bočné časti po vybrúsení prechádzajú procesom obtryskávania a leštenia. Do kovového rámu je vsadený päťpalcový jednoliaty displej s 2.5D Corning Gorilla Glass 4, s rozlíšením Full HD a technológiou AMOLED.

HTC One A9 ponúka predný a zadný fotoaparát vybavený výkonnými, avšak jednoduchými nástrojmi na úpravu. Hlavný 13MP fotoaparát na zadnej strane ponúka optickú stabilizáciu obrazu (Optical Image Stabilization, OIS), ktorá automaticky minimalizuje pohyby rúk a koriguje vibrácie. Predný fotoaparát s technológiou UltraPixel prináša najlepšie autoportréty pri akomkoľvek osvetlení. Senzor UltraPixel od HTC dokáže zachytiť o 300% viac svetla ako bežné smartfónové fotoaparáty.

HTC One A9_6V_OpalSilver_res.jpg

Okrem automatického režimu ponúka HTC One A9 tiež profesionálny režim Pro. Ten dosahuje ešte lepšie výsledky vrátane podpory ukladania snímok vo formáte RAW, ktorý zachováva maximum detailov a poskytuje oveľa širšie možnosti editácie ako snímky ukladané vo formáte JPG.

Niekedy však statický záber nestačí. HTC One A9 ponúka Hyperlapse, editovací nástroj pre až dvanásťnásobné zrýchlenie videa. Video môžete zrýchliť alebo spomaliť, a zdôrazniť tak výnimočnosť chvíle.

HTC One A9 prináša špičkovú kvalitu zvuku vďaka technológii Dolby Audio surround Výsledkom je sýty a jasný zvuk v slúchadlách na úrovni živej hudby. Zabudovaný konvertor DAC prináša 24-bitovú kvalitu na úrovni 192 KHz, čo je lepšia kvalita než CD. Vysokovýkonný slúchadlový zosilňovač sa vyznačuje oproti iným zariadeniam dvojnásobným výkonom, a vďaka svojim parametrom a dynamickému rozsahu postrehnete každú nuansu. Ponuka voliteľného príslušenstva zahŕňa slúchadlá HTC Pro Studio Earphones s vysokým rozlíšením a audio certifikáciou, s izoláciou pred ruchmi a sýtym zvukom.

HTC One A9 je prvý smartfón inej značky než Nexus, ktorý využíva Android 6.0 Marshmallow. Vďaka viacsmerovému snímaču odtlačkov prstov je nákup cez Android Pay bezpečný a jednoduchý: stačí sa dotknúť, platba prešla, hotovo. Funkcia Now on Tap od Google zároveň intuitívnym spôsobom zobrazuje kontextové informácie k aktuálnemu stavu displeja.

Pri množstve nových funkcií ocení používateľ nové možnosti šetrenia kapacity batérie, ktoré maximalizujú životnosť. Funkcia Doze automaticky vypína aplikácie náročné na kapacitu batérie pri nečinnosti, napríklad počas nočného nabíjania. App Standby dokáže rozlíšiť, kedy sa aplikácia otvorená v pozadí práve nevyužíva, a utlmí ju až kým ju nebudete opäť potrebovať. Nový procesor telefónu v kombinácii s displejom AMOLED a podporou pre voliteľnú rýchlu nabíjačku HTC Rapid Charger 2.0 s nabíjaním rýchlejším až do 75 % maximalizujú životnosť batérie počas dňa. Jedno nabitie postačí napríklad na 12 hodín prehrávania videa vo vysokom rozlíšení.

Vďaka najnovšiemu osemjadrovému 64-bitovému procesoru Qualcomm Snapdragon 617 s integrovaným X8 LTE prináša HTC One A9 rovnováhu vysokého výkonu, rýchlej konektivity a vyššej životnosti batérie. Podporuje vysoké rýchlosti bezdrôtových sietí LTE vďaka sieťovej agregácii ďalšej generácie.

Telefón bude na slovenskom trhu dostupný v 16 GB konfigurácii. Rozšírenie pamäti kartou SD až do kapacity 2 TB, ktorú je po novom možné formátovať ako súčasť vnútornej pamäte, umožní uložiť všetky vaše aplikácie, hry, fotografie, skladby a videá.

HTC One A9 bude na Slovensku k dispozícii od 2. novembra 2015 v ponuke operátorov Telekom a O2.


Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Video: V Monaku vyskúšali naozaj funkčný a dobre ovládateľný jetpack

21.10.2016 10:01

Na začiatku októbra 2016 JetPack Aviation, výrobca batohov s prúdovým motorom, ukázal najnovšiu verziu svojho Jetpacku JB-9 v Monaku. JetPack JB-9 je schopný zvislého vzletu a pristátia. Mal by byť d ...

Produkty

Google chce pomôcť odhaliť na webe články obsahujúce dezinformácie, bludy, hoaxy a nezmysly

21.10.2016 00:22

Web je skvelý zdroj informácií, no nie všetky z nich sú hodnoverné. Možno sa tu stretnúť aj s množstvom falošných a zavádzajúcich správ, dezinformujúcich článkov, senzáciechtivých  titulkov, chybných ...

Produkty

Apple už o týždeň predstaví nové počítače Mac. Podľa parametrov to vyzerá zaujímavo

21.10.2016 00:19

Po uvedení nových telefónov iPhone a Apple Watch minulý mesiac Apple rozposlal pozvánky aj na ďalšie svoje podujatie, ktoré sa uskutoční 27. Októbra. Podľa očakávania na ňom majú debutovať nové počíta ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Najnovšie videá