8.10.2012 0 Comments

HP zaistilo optimalizáciu výkonu aplikácií pre telekomunikačného operátora Vodafone

Riešenie HP Application Performance Management umožňuje optimalizovať správu i výkon podnikových aplikácií

Spoločnosť HP oznámila rozšírenie spolupráce s telekomunikačným operátorom Vodafone, ktorý si vybral riešenie HP Application Performance Management (APM) na zlepšenie výkonu aplikácií a odozvy zákazníkov.

HP bolo tiež zaradené na vedúcu pozíciu v nedávnej správe organizácie Ovum „Solution Guide: Application Performance Management"; umiestnilo sa na čele porovnania Ovum APM Rainbow Map. Ovum zdôraznila špičkové funkcie riešenia HP APM najmä v oblasti testovania a optimalizácie aplikačnej výkonnosti a prediktívnej analýzy.

Vodafone Írsko - najväčší írsky poskytovateľ komunikačných služieb - a J9 Technologies (channel partner HP) využívajú softvérové moduly HP APM na proaktívne sledovanie výkonu svojej IT infraštruktúry a aplikačných riešení, medzi ktoré patria najmä cloudové a mobilné technológie.

„APM sa rýchle rozrastá a má obrovský potenciál vďaka prechodu organizácií na nové technológie z oblasti webových služieb, cloudu, mobilných riešení, či virtualizácie," povedal Michael Azoff, hlavný analytik spoločnosti Ovum pre oblasť softvéru. „HP má bohatú históriu v oblasti poskytovania podnikových služieb a APM tu predstavuje kľúčové riešenie. Úspech riešenia HP spočíva najmä v tom, že dokáže identifikovať jestvujúce trendy a na trh rýchle uviesť špičkové produkty."

Vodafone zvýšil kvalitu IT služieb a znížil náklady
Vodafone v Írsku využíva špičkové IT nástroje na zabezpečenie prevádzky kritických podnikových služieb - od návrhu až po dodanie zákazníkom - pre viac než 2,35 milióna „odberateľov" v mobilných i fixných (pevných) sieťach. IT oddelenie Vodafonu však donedávna využívalo rôzne nástroje a postupy, takže zbytočne strácalo veľa času správou infraštruktúry na úkor vývoja nových služieb.

Na optimalizáciu IT prevádzky si Vodafone vybral softvérové moduly HP APM na sledovanie výkonu aplikácií v tradičnom, mobilnom, virtuálnom i cloudovom prostredí. Po 18 mesiacoch od uvedenia do prevádzky Vodafone dosiahol:

  • Návratnosť investície 300 %.
  • Ročnú úsporu 769 237 dolárov, vrátane odstúpenia od využívania monitorovacích nástrojov tretích strán.
  • Zvýšenie spokojnosti zákazníkov o 65 %.
  • Zvýšenie kvality služieb naprieč celým svojim produktovým portfóliom o 125 %.

„Naše IT oddelenie bývalo označované za skostnatené, reaktívne a príliš technologicky zamerané," povedal Shane Gaffney, vedúci IT oddelenia írskej pobočky Vodafonu. „Riešenie HP APM nám umožnilo transformovať naše IT a presunúť sa z čírej prevádzkovej údržby systému k proaktívnej správe výkonu aplikácií."

J9 Technologies zlepšila správu a spoľahlivosť aplikácií
Spoločnosť J9 Technologies je známa predovšetkým ako poskytovateľ špecializovaných IT služieb veľkým zákazníkom v Severnej Amerike. Ponúkané služby zahŕňajú vývoj aplikácií, ich implementáciu, hostovanie a poskytovanie softvérových riešení ako služieb (Software as a Service, SaaS). Aby J9 Technologies dokázala maximalizovať dostupnosť ponúkaných aplikácií pre svojich zákazníkov a zlepšiť ich výkonnosť, potrebovala softvér, ktorý zaistí hĺbkovú diagnostiku aplikácií, špičkovú správu udalostí a sledovanie incidentov.

Ako najvhodnejšie riešenie si J9 Technologies vybrala HP APM. Umožňuje jej dosiahnuť lepšiu spoluprácu tímov pre zákaznícke operácie a vývoj aplikácií a naplno využívať nástroje DevOps, ktoré výrazne uľahčujú testovanie aplikácií a identifikáciu kľúčových výkonnostných parametrov, sledovaných v rámci komplexného monitoringu. Operačné tímy tak môžu rýchlo odhaliť a vyriešiť ťažkosti, spojené s výkonom aplikácií, vyhnúť sa vďaka tomu nákladnému prerušovaniu prevádzky služieb a znížiť výdavky na údržbu IT infraštruktúry.

„Kľúčom k obchodnému úspechu J9 Technologies je proaktívny prístup k technológiám, vďaka ktorému naši zákazníci môžu využiť maximum príležitostí v mobilných, cloudových či DevOpsprostrediach," povedal Clay Roach, prezident a generálny riaditeľ J9 Technologies. „Nástroje HP APM našim zákazníkom umožňujú rýchle sa prispôsobiť technologickým zmenám a pomáhajú im predchádzať možným problémom s výkonom či dostupnosťou aplikácií."

HP APM tvorí kľúčový komponent riešenia HP IT Performance Suite - softvérovej platformy novej generácie pre optimalizáciu výkonu aplikácií v organizáciách, ktorá umožňuje IT oddeleniam zvýšiť výkon a efektivitu IT prevádzky.

„Organizácie stále častejšie prechádzajú na dynamické infraštruktúry, založené na virtualizačných, cloudových a mobilných technológiách. Súčasne však musia mať istotu, že výkon aplikácií negatívne neovplyvní celkovú prevádzku firmy," povedal Matt Morgan, viceprezident a generálny riaditeľ pre produktový marketing HP Software. „Vďaka HP APM organizácie majú možnosť nazerať na každú operáciu a môžu tak priebežne optimalizovať prevádzkové náklady, rovnako ako zaistiť maximálny výkon aplikácií za všetkých okolností."

Ďalšie informácie o riešení HP APM sú k dispozícii na webe www.hp.com/go/APM a prostredníctvom webcastu „How to Use Predictive Analytics to Manage Cloud and Mobile Applications" („Ako používať prediktívnu analýzu na správu cloudu a mobilných aplikácií").


Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

Pozrite si fotografie z IT GALA

22.10.2016 00:20

Pozrite si ako vyzeralo prestížne výročné podujatie slovenskej komunity informačných technológií a telekomunikácií IT GALA 2016. O príjemné prostredie, zábavu, zaujímavých ľudí z IT komunity a skvelé ...

Biznis

Orientácia Microsoftu na cloud sa vyplatila, akcie sú na rekordnom maxime

22.10.2016 00:05

Softvérová spoločnosť Microsoft reportovala po ukončení oficiálnych obchodných hodín na americkej burze svoje hospodárske výsledky za prvý fiškálny štvrťrok 2017, ktorý skončil 30. septembra tohto rok ...

Biznis

Nemecko chce od roku 2030 zakázať vozidlá so spaľovacím motorom

21.10.2016 00:10

Nemecko sa nechce spoliehať len na finančné stimuly pri kúpe automobilov bez emisií. Spolková rada schválila rezolúciu vyzývajúcu na zákaz predaja nových automobilov so spaľovacím motorom od roku 2030 ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Najnovšie videá