12.9.2012 0 Comments

HP predstavuje inteligentné bezpečnostné riešenie na posilnenie inovácií a zníženie rizík

Spoločnosť HP oznámila rozšírenie svojho portfólia bezpečnostných riešení, ktoré organizáciám umožňujú spravovať, transformovať a optimalizovať svoje bezpečnostné procesy a využívať ich proaktívnu ochranu.

Iniciatívy v oblasti cloudu, mobilných technológií a spravovania objemných dát (tzv. big data) pomáhajú organizáciám s riešením stále väčších technologických problémov, pričom súčasne urýchľujú „adaptáciu" týchto noviniek v ich IT prostrediach, ponúkajú väčší priestor pre inovácie, rozšírené možnosti správy IT infraštruktúry a optimalizujú náklady. Žiaľ, môžu však spôsobiť aj značné bezpečnostné komplikácie.

Podľa nového prieskumu, vykonaného na zákazku HP medzi 550 respondentmi zo štyroch svetadielov, resp. 16 krajín vrátane Českej republiky, sú hrozby, týkajúce sa nesprávneho pochopenia bezpečnosti cloudových služieb a ťažkosti so správou objemných dát problémom pre takmer dve tretiny opýtaných firiem. Polovica respondentov má tiež obavy zo straty či odcudzenia dát prostredníctvom mobilného prístupu a približne rovnaký počet účastníkov prieskumu priznal, že ich organizácia namiesto proaktívnej správy rizík strávi veľa času riešením reaktívnych opatrení.

Bežné reaktívne možnosti ochrany dát však v súčasnosti už zďaleka nestačia. Organizácie potrebujú inteligentné proaktívne technológie, ktoré spoja tradičné i hybridné modely poskytovania služieb a zároveň vyriešia nové problémy v IT sfére.

„Kybernetické hrozby rastú exponenciálne a bez vhodnej stratégie proaktívnej správy informačných rizík dochádza k potlačeniu obchodného rastu, inovácií a efektivity prevádzky organizácií," povedal George Kadifa, výkonný viceprezident HP Software.

„HP pomáha svojim zákazníkom chrániť ich najdôležitejšie aktíva prostredníctvom inteligentných bezpečnostných riešení, ktoré posudzujú a stanovujú prioritu jednotlivých rizík, s cieľom rýchlejšie identifikovať hrozby a skrátiť reakčný čas na ne," povedal Mike Nefkens, zastupujúci výkonný viceprezident HP Enterprise Services.

Inteligentné zabezpečenie pre verejný sektor
Organizácie, ktoré pôsobia vo verejnom sektore, musia neustále „bojovať" s rastúcim množstvom bezpečnostných hrozieb, stále zložitejšími nariadeniami a znižujúcimi sa rozpočtami. Vďaka riešeniu HP Security for Public Sector, ktoré združuje všetky dôležité bezpečnostné služby HP, môžu tieto organizácie kdekoľvek na svete dosiahnuť splnenie všetkých svojich náročných štandardov oveľa ľahšie.

Ponuka riešení HP Security for Public Sector bola teraz zlepšená o tieto funkcie:
• Nové možnosti zabezpečenia informácií v rámci riešenia HP Assured Identity, ktoré zjednodušuje správu identít, osobných údajov a prístupov. Umožňuje prísnejšie kontroly, predchádzajúce vnútorným hrozbám, robustné overovanie identít a znižovanie zložitosti zabezpečenia pri zdieľaní informácií medzi spolupracujúcimi organizáciami.

• Riešenie Comprehensive Applications Threat Analysis (CATA) on Demand, znižujúce náklady na zabezpečenie aplikácií vďaka priebežnej detekcii hrozieb počas celého vývojového cyklu aplikácií.

• Služby HP Security Operations Center (SOC) Consulting Services, navrhnuté pre zákazníkov z verejného sektora mimo územia USA a umožňujúce vytvoriť inteligentné on-site bezpečnostné centrum. Organizácie môžu využiť služby HP aj na asistenciu pri riadení týchto centier. Súčasne táto služba dopĺňa jestvujúce konzultačné a bezpečnostné služby HP pre oblasť verejného sektora, ponúkané doteraz len v USA.

Proaktívna správa rizík vďaka inteligentným bezpečnostným riešeniam
Spoločnosť HP predstavila aj nové produkty a služby, ktoré zákazníkom ponúkajú transparentnosť a správu celej ich organizácie. Ide o:

• Služby HP Data Center Protection Services, ktoré analyzujú jestvujúce bezpečnostné politiky a navrhujú riešenia pre optimalizáciu infraštruktúry, či správy dátového centra.

• Nástroj HP ArcSight Enterprise Security Manager 6.0c, predstavujúci výkonné a škálovateľné bezpečnostné riešenie pre rýchlu identifikáciu rizík. HP ArcSight Enterprise Security Manager bleskovo identifikuje možné bezpečnostné riziká v podnikovej infraštruktúre a vďaka priradeniu priorít kritickým procesom zabezpečí minimálny dopad prípadných následkov hrozieb.

• Softvérové riešenie HP TippingPoint NX Platform Next Generation Intrusion Prevention Systems (NGIPS), ktoré zabezpečuje ochranu sieťových zariadení, virtuálnych počítačov, operačných systémov a kritických firemných aplikácií vďaka podstatne zvýšenej kapacite pre hĺbkovú kontrolu jednotlivých dátových paketov. Nová modulárna architektúra je navrhnutá pre automatické prispôsobenie sa hrozbám okamžite po ich odhalení; navyše, organizácie ušetria miesto v racku(2) a nemusia riešiť problém s nepretržitou spotrebou energie, či nákladmi na chladenie.

Novinkou je tiež mobilná aplikácia, určená profesionálom v oblasti bezpečnosti IT, ktorá využíva dáta z HP Digital Vaccine Labs (DVLabs) na sledovanie jestvujúcich a odhadovanie budúcich hrozieb. Bezplatne dostupná služba HP Information Security Pulse umožňuje správcom IT rýchle nájsť a vysporiadať sa s rizikami, ktoré by mohli ohroziť sieťové prostredie ich organizácií. Táto aplikácia je aktuálne dostupná pre webOS, Apple iOS®, Android™ a webové prehliadače.

Ochrana pred zneužitím tlačiarní
Inteligentné bezpečnostné riešenia HP sa zameriavajú aj na tlačiarne. K dispozícii sú nasledujúce produkty:

• HP Access Control (HP AC) Printing Solutions pre zdravotnícky priemysel zlepšuje možnosti zabezpečenia zariadení a ponúka optimalizáciu pravidiel pre tlač v rámci celej organizácie vďaka bezpečnej autentizácii, bezpečnej tlači, inteligentnej správe a podrobnému sledovaniu čiastkových tlačových úloh.

• HP Imaging and Printing Security Assessment analyzuje tlačovú infraštruktúru z pohľadu bezpečnosti a dodržiavania spoločných pravidiel, minimalizuje riziká zneužitia dokumentov pri bezobslužnej tlači, zabraňuje odcudzeniu dát počas ich spracúvania medzi počítačom a tlačiarňou a chráni citlivé informácie, uložené na pevných diskoch.

• Enhanced HP Imaging and Printing Security Center (IPSC) spravuje bezpečnostné pravidlá, prostredníctvom ktorých optimalizuje automatizáciu zabezpečenia a znižuje možné riziká naprieč rôznymi zariadeniami a operačnými systémami. Ponúka tiež rozšírenú podporu zariadení, obsahujúcich služby HP Instant-on Security a nové možnosti pre správu hesiel.

HP takisto ako prvé na svete oznámilo prekonanie hranice 2,5 miliardy riadkov kódu v rámci predplatného HP Fortify on Demand (FoD), bezpečnostného riešenia typu software-as-a-Service (SaaS, softvér ako služba). HP Fortify je lídrom na trhu, eliminuje riziká napadnutia aplikácií prostredníctvom statického i dynamického testovania pre 21 jazykov, čo je viac, ako ponúka ktorýkoľvek iný výrobca. Pre zabezpečenie mobilných platforiem ponúka HP Fortify testovacie služby SaaS, určené pre operačné systémy iOS a Android.

Doplňujúce informácie o riešeniach HP Enterprise Security sú dostupné na stránkach www.hp.com/go/EnterpriseSecurity2012.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis 3

Hyperloop bude aj v Českej republike. Cesta z Bratislavy do Brna potrvá len 10 minút

20.01.2017 00:25

Na realizáciu futuristického dopravného systému Elona Muska Hyperloop sa podujali už dve spoločnosti – Hyperloop One a Hyperloop Transportation Technologies (HTT). Tá druhá už získala investície v hod ...

Biznis

Tvorca Androidu chce uviesť na trh high-end smartfón, ktorý bude vážnou konkurenciou pre Apple aj Samsung

19.01.2017 00:35

Tvorca operačného systému Android Andy Rubin chce spolu s asi 40-členným tímom bývalých zamestnancov Googlu a Applu založiť spoločnosť Essential. Tá bude pracovať na viacerých spotrebiteľských hardvér ...

Biznis

Schengen pre dáta. EK chce odstrániť bariéry voľného cezhraničného pohybu dát v EÚ

16.01.2017 00:07

Európska komisia navrhla politické a právne riešenia na uvoľnenie potenciálu dátového hospodárstva EÚ. Ide pri tom o súčasť stratégie digitálneho jednotného trhu, ktorú predstavila v máji 2015. Inform ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocer TASK

Najnovšie videá