Image
8.7.2016 0 Comments

HP: Slovenská premiéra smartfónu Elite X3 s mobilným Windows 10 a funkciou Continuum

Spoločnosť HP Inc, ktorá má v portfóliu klientské zariadenia a tlačiarne predstavila na neformálnej tlačovej konferencii novinky ktoré prichádzajú, alebo v najbližšej dobe prídu na slovenský trh.

Erika Lindauerová, riaditeľka HP Inc. na Slovensku a v Českej republike

Slovenskú premiéru mal nový smartfón HP Elite X3 s operačným systémom Windows 10 Mobile a príslušenstvo umožňujúce naplno využiť potenciál funkcie Continuum. Telefón môžete cez dokovaciu stanicu pripojiť k monitoru, prípadne bezdrôtovo k zariadeniu, ktoré je na nerozoznanie od 12 palcového ultrabooku, avšak má len klávesnicu displej a batériu. Nebudeme polemizovať nad budúcnosťou mobilnej verzie Windows 10 a veríme že Microsoft z tohto segmentu vycúval, možno len dočasne len ako výrobca zariadení. Smartfón a krátko na to aj príslušenstvo by malo byť na našom trhu dostupné na prelome augusta a septembra. Oznámené ceny sú bez DPH, čo znamená že tento prémiový produkt sa bude predávať spočiatku len firemným zákazníkom. Samotný smartfón za 699 € a bundle s dokovacou stanicou za 729 €.  Kompletnú zostavu máme k diapozícii na testovanie, takže postupne prinesieme prvé dojmy a následne podrobnejšiu recenziu. Cenu „ultrabook-like“ modulu zatiaľ nepoznáme.

Ekosystém smartfónu Elite X3, vľavo klávesnica s displejom pripojená cez Continuum umožňuje takmer plnohodnotnú prácu

V HP si uvedomili, že na plnohodnotnú prácu v podnikovom prostredí sú potrebné osvedčené aplikácie, ktoré nie vždy budú modernizované tak, aby bežali na veľkej obrazovke v móde Continuum, preto ponúka aj virtualizačný nástroj HP Workspace, ktorý v móde Coninuum umožní spúšťať aj klasické osvedčené aplikácie.

Nielen do biznisu, ale aj k bežným používateľom smerujú aj modely HP Pavilion x360 v troch variantoch, počnúc 11 palcovým modelom s relatívne priaznivou cenou 469 €, cez uhlopriečku 13 až po 15,5 palcov s výkonnými a zároveň úspornými mobilnými procesormi Intel Core. Pre náročnejších firemných používateľov sú určené produkty radu Elite Book a Envy. Grafici, dizajnéri, editori videa, ale aj makléri a analytici uvítajú širokouhlý  HP ENVY Curved All-in-One s uhlopriečkou obrazovky 34 palcov na ktorom môžu pohodlne pracovať aj s dvoma aplikáciami vedľa seba.

Zakrivený 34 palcový HP ENVY Curved All-in-One

Aj náruživí hráči si určite prídu na svoje. Herné notebooky sú dostupné v rôznych cenových variantoch, všetky s atraktívnym dizajnom a priaznivým pomerom ceny a výkonu aj vďaka konštrukcii z ušľachilých plastov. K dispozícii sú modely s Full HD a 4K IPS displejmi s uhlopriečkami 15,6” a 17,3”.

Na rozhraní náročného používateľa pracujúceho s multimédiami a hráča je HP Pavilion Gaming s konzervatívnejším dizajnom a výkonnou grafickou kartou NVIDIA GeForce GTX960.

Produktový špecialista Peter Orechovský predstavil herný notebook HP Omen

Zobrazit Galériu

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Bluetooth 5.0 prichádza s dvojnásobnou rýchlosťou a štvornásobným dosahom oproti verzii 4.2

08.12.2016 11:17

Bluetooth SIG vydal finálnu špecifikáciu pre nový štandard Bluetooth 5 pre OEM, ktorí teraz môžu vyvíjať hardvér na  jeho podporu. Nová špecifikácia je spätne kompatibilná so všetkými predchádzajúcim ...

Produkty

Microsoft môže kúpiť LinkedIn, Európska komisia si však dala podmienky

08.12.2016 00:07

Európska komisia (EK) schválila prevzatie profesijnej sociálnej siete LinkedIn spoločnosťou Microsoft. Súhlas je však podmienený dodržiavaním série záväzkov, ktorých cieľom je zachovanie konkurencie m ...

Produkty 1

Tripleton Enigma E2 – aktuálne najlepšie zabezpečený šifrovaný mobilný telefón na svete

08.12.2016 00:10

Šifrovaný telefón využíva priekopnícke techniky ochrany proti odpočúvaniu, ako sú napríklad autorizácie pomocou špeciálnej karty a šifrovacej techniky, ktorú podľa výrobcov nemožno prelomiť. I napriek ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá