Image
8.7.2016 0 Comments

HP: Slovenská premiéra smartfónu Elite X3 s mobilným Windows 10 a funkciou Continuum

Spoločnosť HP Inc, ktorá má v portfóliu klientské zariadenia a tlačiarne predstavila na neformálnej tlačovej konferencii novinky ktoré prichádzajú, alebo v najbližšej dobe prídu na slovenský trh.

Erika Lindauerová, riaditeľka HP Inc. na Slovensku a v Českej republike

Slovenskú premiéru mal nový smartfón HP Elite X3 s operačným systémom Windows 10 Mobile a príslušenstvo umožňujúce naplno využiť potenciál funkcie Continuum. Telefón môžete cez dokovaciu stanicu pripojiť k monitoru, prípadne bezdrôtovo k zariadeniu, ktoré je na nerozoznanie od 12 palcového ultrabooku, avšak má len klávesnicu displej a batériu. Nebudeme polemizovať nad budúcnosťou mobilnej verzie Windows 10 a veríme že Microsoft z tohto segmentu vycúval, možno len dočasne len ako výrobca zariadení. Smartfón a krátko na to aj príslušenstvo by malo byť na našom trhu dostupné na prelome augusta a septembra. Oznámené ceny sú bez DPH, čo znamená že tento prémiový produkt sa bude predávať spočiatku len firemným zákazníkom. Samotný smartfón za 699 € a bundle s dokovacou stanicou za 729 €.  Kompletnú zostavu máme k diapozícii na testovanie, takže postupne prinesieme prvé dojmy a následne podrobnejšiu recenziu. Cenu „ultrabook-like“ modulu zatiaľ nepoznáme.

Ekosystém smartfónu Elite X3, vľavo klávesnica s displejom pripojená cez Continuum umožňuje takmer plnohodnotnú prácu

V HP si uvedomili, že na plnohodnotnú prácu v podnikovom prostredí sú potrebné osvedčené aplikácie, ktoré nie vždy budú modernizované tak, aby bežali na veľkej obrazovke v móde Continuum, preto ponúka aj virtualizačný nástroj HP Workspace, ktorý v móde Coninuum umožní spúšťať aj klasické osvedčené aplikácie.

Nielen do biznisu, ale aj k bežným používateľom smerujú aj modely HP Pavilion x360 v troch variantoch, počnúc 11 palcovým modelom s relatívne priaznivou cenou 469 €, cez uhlopriečku 13 až po 15,5 palcov s výkonnými a zároveň úspornými mobilnými procesormi Intel Core. Pre náročnejších firemných používateľov sú určené produkty radu Elite Book a Envy. Grafici, dizajnéri, editori videa, ale aj makléri a analytici uvítajú širokouhlý  HP ENVY Curved All-in-One s uhlopriečkou obrazovky 34 palcov na ktorom môžu pohodlne pracovať aj s dvoma aplikáciami vedľa seba.

Zakrivený 34 palcový HP ENVY Curved All-in-One

Aj náruživí hráči si určite prídu na svoje. Herné notebooky sú dostupné v rôznych cenových variantoch, všetky s atraktívnym dizajnom a priaznivým pomerom ceny a výkonu aj vďaka konštrukcii z ušľachilých plastov. K dispozícii sú modely s Full HD a 4K IPS displejmi s uhlopriečkami 15,6” a 17,3”.

Na rozhraní náročného používateľa pracujúceho s multimédiami a hráča je HP Pavilion Gaming s konzervatívnejším dizajnom a výkonnou grafickou kartou NVIDIA GeForce GTX960.

Produktový špecialista Peter Orechovský predstavil herný notebook HP Omen

Zobrazit Galériu

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty 1

Apple predstavil nový MacBook Pro a rozlúčil sa s funkčnými klávesmi

28.10.2016 09:03

V úvode prezentácie povedal Tim Cook, CEO Applu, pár slov o tom, že firme záleží na tom, aby boli jej technológie prístupné každému, a ďalej sa už venoval novinkám. Služba Apple TV sa dočkala okrem p ...

Produkty

Otestovali sme prvé terabajtové SSD od Western Digital po odkúpení SanDisku

28.10.2016 00:16

Western Digital odkúpením SanDisku vstupuje na nový trh, trh SSD. Táto akvizícia priniesla už aj prvé ovocie. Otestovali sme to najobjemnejšie, čo má najväčší výrobca platňových diskov v ponuke. SSD ...

Produkty

Namiesto QWERTY emodži. Apple pracuje na novej klávesnici pre notebooky

28.10.2016 00:07

Spoločnosť Sonder Design, austrálsky startup, za ktorým stojí Foxconn Technology, rokuje s Applom o licencii na svoju futuristickú technológiu klávesnice, kde sú bežné stláčateľné klávesy nahradené E- ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Bratislava Game Jam

Najnovšie videá