Image
15.3.2016 0 Comments

Google ukázal vývojársky náhľad Androidu N. Aké novinky prinesie?

Google vydal vývojársku náhľadovú verziu Androidu 7.0, ktorá nám ponúka pohľad na to, ako bude nový Android N vyzerať. Samozrejme, takáto náhľadová verzia často obsahuje aj funkcie, ktoré sa do finálnej podoby nemusia dostať.

Hoci vývojárska konferencia Google I/O sa začne až 18. mája, spoločnosť prekvapila vývojárov sprístupnením náhľadovej verzie nového Androidu na svojej stránke pre vývojárov s dvojmesačným predstihom, a to pre zariadenia Nexus 6P, Nexus 5X, Nexus 6, Nexus 9 (Wi-Fi a LTE), Nexus Player a Pixel C. Aké  novinky teda prináša?

Predovšetkým je to rozdelená obrazovka (režim multi-window). Kompatibilné aplikácie budú môcť byť otvorené bok po boku, vývojári však budú musieť pridať do každej podporu tohto režimu, pričom budú môcť určiť minimálnu veľkosť okna aplikácie. K dispozícii je aj nový režim obraz v obraze (picture-in-picture – PiP), ktorý funguje podobne ako minimalizované video na YouTube. Rozdelená obrazovka zjednoduší a sprehľadní ovládanie smartfónu či tabletu, používatelia sa nebudú musieť stále prepínať medzi jednotlivými spustenými aplikáciami.

Revidovaná a zlepšená bola aj ponuka nedávno spustených aplikácií, jej  nové fungovanie ukazuje video:

K novinkám patria aj nočný režim s obmedzením množstva modrého svetla na displeji a tmavá téma používateľského rozhrania. Nová bude aj funkcia šetriča dát (Data Saver). Ak bude povolená, dáta sa budú na pozadí synchronizovať len v prípade pripojenia na sieť Wi-Fi.

Dobrá myšlienka je umiestnenie tiesňových informácií na uzamknutú obrazovku. Môže to byť meno, krvná skupina, adresa, alergie a ďalšie informácie, ktoré môžu byť dôležité pri nehode, keď nebudete schopní komunikovať.

Zmeny sa dotkli aj zobrazenia notifikácií. Budú krajšie a prehľadnejšie, pribudne aj možnosť odpovedať na prichádzajúce správy priamo vo vyskakovacích upozorneniach v hornej časti obrazovky.

Ďalšie zlepšenia sa týkajú napr. panela s rýchlymi nastaveniami systému, ktorý bude kompaktnejší, blokovania vybraných telefónnych čísel či manuálnej kalibrácie farieb na displeji. Zefektívni sa šetriaci režim Doze, ktorý bude vybavený „dvojrýchlostným“ systémom. Medzi praktické novinky patrí aj zväčšenie niektorých prvkov používateľského rozhrania.

Zdroj: androidauthority.com

Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Architektúra Ice Lake s podporou pre počítačové videnie a rozpoznávanie reči má dostať procesory Intelu do smartfónov

07.12.2016 00:19

Očakáva sa, že na konci roka 2018 Intel uvedie novú rodinu procesorov s kódovým označením Ice Lake. Bude to ďalšia významná architektúra od tohto výrobcu procesorov, nasledujúca po architektúre Skylak ...

Produkty

Video: Koľko prejde Tesla Model S s nulovým ukazovateľom nabitia batérie?

06.12.2016 00:20

Dánsky youtuber MrFirelakeDK uverejnil na svojom YouTube virálne video, v ktorom chcel ukázať, koľko jeho elektromobil Tesla Model S 85D dokáže prejsť od chvíle, keď sa na prístrojovej doske zobrazí v ...

Produkty 1

HP vyrobilo pre študentov najtenší konvertibilný notebook na svete, ktorý zvládne aj pád z lavice

06.12.2016 00:12

Novinka v portfóliu HP reaguje na zmeny, ku ktorým v školských triedach v súčasnosti dochádza. Čoraz častejšie sa upúšťa od tradičných metód výučby, ktoré sú založené na prednáškach. Naopak, väčšia po ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá