Image
15.3.2016 0 Comments

Google ukázal vývojársky náhľad Androidu N. Aké novinky prinesie?

Google vydal vývojársku náhľadovú verziu Androidu 7.0, ktorá nám ponúka pohľad na to, ako bude nový Android N vyzerať. Samozrejme, takáto náhľadová verzia často obsahuje aj funkcie, ktoré sa do finálnej podoby nemusia dostať.

Hoci vývojárska konferencia Google I/O sa začne až 18. mája, spoločnosť prekvapila vývojárov sprístupnením náhľadovej verzie nového Androidu na svojej stránke pre vývojárov s dvojmesačným predstihom, a to pre zariadenia Nexus 6P, Nexus 5X, Nexus 6, Nexus 9 (Wi-Fi a LTE), Nexus Player a Pixel C. Aké  novinky teda prináša?

Predovšetkým je to rozdelená obrazovka (režim multi-window). Kompatibilné aplikácie budú môcť byť otvorené bok po boku, vývojári však budú musieť pridať do každej podporu tohto režimu, pričom budú môcť určiť minimálnu veľkosť okna aplikácie. K dispozícii je aj nový režim obraz v obraze (picture-in-picture – PiP), ktorý funguje podobne ako minimalizované video na YouTube. Rozdelená obrazovka zjednoduší a sprehľadní ovládanie smartfónu či tabletu, používatelia sa nebudú musieť stále prepínať medzi jednotlivými spustenými aplikáciami.

Revidovaná a zlepšená bola aj ponuka nedávno spustených aplikácií, jej  nové fungovanie ukazuje video:

K novinkám patria aj nočný režim s obmedzením množstva modrého svetla na displeji a tmavá téma používateľského rozhrania. Nová bude aj funkcia šetriča dát (Data Saver). Ak bude povolená, dáta sa budú na pozadí synchronizovať len v prípade pripojenia na sieť Wi-Fi.

Dobrá myšlienka je umiestnenie tiesňových informácií na uzamknutú obrazovku. Môže to byť meno, krvná skupina, adresa, alergie a ďalšie informácie, ktoré môžu byť dôležité pri nehode, keď nebudete schopní komunikovať.

Zmeny sa dotkli aj zobrazenia notifikácií. Budú krajšie a prehľadnejšie, pribudne aj možnosť odpovedať na prichádzajúce správy priamo vo vyskakovacích upozorneniach v hornej časti obrazovky.

Ďalšie zlepšenia sa týkajú napr. panela s rýchlymi nastaveniami systému, ktorý bude kompaktnejší, blokovania vybraných telefónnych čísel či manuálnej kalibrácie farieb na displeji. Zefektívni sa šetriaci režim Doze, ktorý bude vybavený „dvojrýchlostným“ systémom. Medzi praktické novinky patrí aj zväčšenie niektorých prvkov používateľského rozhrania.

Zdroj: androidauthority.com

Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Dizajnér navrhol nábytok, ktorý sa poskladá sám

20.01.2017 00:05

Máte problém s dopravou či montážou novozakúpeného nábytku? Mladému dizajnérovi sa podarilo tento problém vyriešiť. Plocho balený nábytok uľahčuje prepravu, keď však príde na jeho montáž, zostávajú m ...

Produkty

Rozmery Samsung Galaxy S8 a S8 Plus naznačujú, že pôjde o takmer bezrámčekové telefóny s veľkými displejmi

20.01.2017 00:30

Väčšia verzia nového vlajkového modelu Samsungu Galaxy S8 Plus bude mať rozmery 152,38 × 78,51 × 7,94 mm. Tvrdí to web  GSM Arena na základe 3D renderov, ktoré získal od výrobcu krytov. Bude teda vyšš ...

Produkty

Začína sa nová séria rýchlostných pretekov elektromobilov. Upravená Tesla vraj zrýchli z 0 na 100 km/h za 2,1 s

20.01.2017 00:20

Vlani usporiadatelia ohlásili popri Formule E, najznámejších pretekoch elektromobilov, aj novú sériu Electric GT Championship. Ako pretekárske auto sa v nej použije Tesla Model S P100D. Ide o uprave ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocer TASK

Najnovšie videá