Image
18.11.2015 0 Comments

Google prestane podporovať Chrome pre Windows XP, Vistu a staršie verzie OS X

Ak používate Chrome na staršom operačnom systéme, váš prehliadač v priebehu niekoľkých mesiacov zrejme prestane dostávať aktualizácie. Google totiž na oficiálnom blogu Chromu oznámil, že v apríli 2016 ukončí podporu pre Windows XP, Windows Vista a Mac OS X 10.6, 10.7 a 10.8. Prehliadač na týchto systémoch síce bude naďalej fungovať, ale už nebude dostávať aktualizácie od Googlu.

Podľa vyjadrenia Googlu „takýmto starším platformám chýbajú dôležité aktualizácie zabezpečenia a majú väčší potenciál byť nakazené vírusmi a malvérom".

V prípade systému Windows XP je to ďalší odklad, reagujúci na rozšírenú podporu spoločnosti Microsoft pre tento operačný systém. Pôvodne mala podpora Chromu pre XP skončiť v apríli 2014 spolu s podporou Microsoftu, potom ju Google rozšíril „najmenej do apríla 2015", neskôr to predĺžil do konca roka 2015 a teraz pridáva ešte pár mesiacov navyše.

Pokiaľ ide o Mac, Apple zvyčajne podporuje svoje tri najnovšie operačné systémy, takže oficiálna podpora pre verziu 10.8 sa skončila s vydaním verzie 10.11 El Capitain. OS X 10.6 a 10.7 Apple už dávno prestal podporovať.

Jediný aktuálne podporovaný operačný systém, ktorý Google opúšťa, je tak Windows Vista, ktorá má rozšírenú podporu Microsoftu až do apríla 2017. Pravda, používateľská základňa tohto OS nebola nikdy veľmi široká, v súčasnosti má na svetovom trhu podiel menej ako 2 %, zatiaľ čo podiel Windows XP už klesol pod 10 %. Majitelia počítačov Mac majú tendenciu rýchlo aktualizovať svoj operačný systém, a tak možno predpokladať, že opatrenie Googlu neovplyvní významný počet používateľov.

Ak teda máte niektorý z týchto starých operačných systémov, zrejme prišiel čas na upgrade.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Microsoft to s mobilmi nevzdáva. Ukázal, že na mobiloch bude možné spustiť Windows 10 i Photoshop

09.12.2016 10:00

Na konferencii WinHEC v Číne Microsoft demonštroval, že sa mu podarilo spustiť operačný systém Windows 10 na procesore Qualcomm Snapdragon 820. Je to teda prvý procesor ARM s podporou plnohodnotného W ...

Produkty 1

Ako v IMAX. Prvý projektor DLP so 4K rozlíšením a certifikáciou THX HD Display

09.12.2016 00:10

Spoločnosť BenQ uvádza na trh nový model pre domáce kino BenQ W11000. Prvý a zatiaľ svetovo jediný 4K UHD projektor DLP s prestížnou certifikáciou THX na HD obraz ponúka 8,3 milióna pixelov, farebné p ...

Produkty

Gionee ponúkne prémiový smartfón so 7000 mAh batériou, trojicou foťákov a 6 GB RAM

09.12.2016 00:25

U nás málo známy čínsky výrobca Gionee pripravuje zaujímavý smartfón. Bude určený len na domáci trh, ale aj tak si zaslúži pozornosť pre svoju impozantnú hardvérovú konfiguráciu. Síce ešte nebol ofici ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá