Image
18.11.2015 0 Comments

Google prestane podporovať Chrome pre Windows XP, Vistu a staršie verzie OS X

Ak používate Chrome na staršom operačnom systéme, váš prehliadač v priebehu niekoľkých mesiacov zrejme prestane dostávať aktualizácie. Google totiž na oficiálnom blogu Chromu oznámil, že v apríli 2016 ukončí podporu pre Windows XP, Windows Vista a Mac OS X 10.6, 10.7 a 10.8. Prehliadač na týchto systémoch síce bude naďalej fungovať, ale už nebude dostávať aktualizácie od Googlu.

Podľa vyjadrenia Googlu „takýmto starším platformám chýbajú dôležité aktualizácie zabezpečenia a majú väčší potenciál byť nakazené vírusmi a malvérom".

V prípade systému Windows XP je to ďalší odklad, reagujúci na rozšírenú podporu spoločnosti Microsoft pre tento operačný systém. Pôvodne mala podpora Chromu pre XP skončiť v apríli 2014 spolu s podporou Microsoftu, potom ju Google rozšíril „najmenej do apríla 2015", neskôr to predĺžil do konca roka 2015 a teraz pridáva ešte pár mesiacov navyše.

Pokiaľ ide o Mac, Apple zvyčajne podporuje svoje tri najnovšie operačné systémy, takže oficiálna podpora pre verziu 10.8 sa skončila s vydaním verzie 10.11 El Capitain. OS X 10.6 a 10.7 Apple už dávno prestal podporovať.

Jediný aktuálne podporovaný operačný systém, ktorý Google opúšťa, je tak Windows Vista, ktorá má rozšírenú podporu Microsoftu až do apríla 2017. Pravda, používateľská základňa tohto OS nebola nikdy veľmi široká, v súčasnosti má na svetovom trhu podiel menej ako 2 %, zatiaľ čo podiel Windows XP už klesol pod 10 %. Majitelia počítačov Mac majú tendenciu rýchlo aktualizovať svoj operačný systém, a tak možno predpokladať, že opatrenie Googlu neovplyvní významný počet používateľov.

Ak teda máte niektorý z týchto starých operačných systémov, zrejme prišiel čas na upgrade.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Dohady: Samsung prinesie prvý skladateľný smartfón v druhej polovici tohto roka

17.01.2017 00:28

Podľa zvestí z Číny má Samsung oficiálne predstaviť svoj prvý skladací smartfón v treťom či štvrtom štvrťroku tohto roka, no presný termín ešte nebol odhalený. Správa pochádza z príspevku na webe Weib ...

Produkty

Opera predstavila Neon. Bude takto vyzerať budúcnosť prehliadania webu?

17.01.2017 00:25

Spoločnosť Opera Software ukázala novú koncepciu svojho webového prehliadač a názvom Opera Neon. Podľa vývojárov vraj ponúka „pohľad do budúcnosti desktopových prehliadačov“. Základom je takisto Chro ...

Produkty

Google používa strojové učenie na zníženie dátovej spotreby pri obrázkoch s vysokým rozlíšením

17.01.2017 00:22

Vlani v novembri Google predstavil technológiu RAISR (Rapid and Accurate Image Super-Resolution). Ide o metódu interpolácie, ktorá má zlepšiť zobrazenie fotiek s nízkym rozlíšením a ušetriť dátové pre ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocer TASK

Najnovšie videá