Image
18.11.2015 0 Comments

Google prestane podporovať Chrome pre Windows XP, Vistu a staršie verzie OS X

Ak používate Chrome na staršom operačnom systéme, váš prehliadač v priebehu niekoľkých mesiacov zrejme prestane dostávať aktualizácie. Google totiž na oficiálnom blogu Chromu oznámil, že v apríli 2016 ukončí podporu pre Windows XP, Windows Vista a Mac OS X 10.6, 10.7 a 10.8. Prehliadač na týchto systémoch síce bude naďalej fungovať, ale už nebude dostávať aktualizácie od Googlu.

Podľa vyjadrenia Googlu „takýmto starším platformám chýbajú dôležité aktualizácie zabezpečenia a majú väčší potenciál byť nakazené vírusmi a malvérom".

V prípade systému Windows XP je to ďalší odklad, reagujúci na rozšírenú podporu spoločnosti Microsoft pre tento operačný systém. Pôvodne mala podpora Chromu pre XP skončiť v apríli 2014 spolu s podporou Microsoftu, potom ju Google rozšíril „najmenej do apríla 2015", neskôr to predĺžil do konca roka 2015 a teraz pridáva ešte pár mesiacov navyše.

Pokiaľ ide o Mac, Apple zvyčajne podporuje svoje tri najnovšie operačné systémy, takže oficiálna podpora pre verziu 10.8 sa skončila s vydaním verzie 10.11 El Capitain. OS X 10.6 a 10.7 Apple už dávno prestal podporovať.

Jediný aktuálne podporovaný operačný systém, ktorý Google opúšťa, je tak Windows Vista, ktorá má rozšírenú podporu Microsoftu až do apríla 2017. Pravda, používateľská základňa tohto OS nebola nikdy veľmi široká, v súčasnosti má na svetovom trhu podiel menej ako 2 %, zatiaľ čo podiel Windows XP už klesol pod 10 %. Majitelia počítačov Mac majú tendenciu rýchlo aktualizovať svoj operačný systém, a tak možno predpokladať, že opatrenie Googlu neovplyvní významný počet používateľov.

Ak teda máte niektorý z týchto starých operačných systémov, zrejme prišiel čas na upgrade.


Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Video: V Monaku vyskúšali naozaj funkčný a dobre ovládateľný jetpack

21.10.2016 10:01

Na začiatku októbra 2016 JetPack Aviation, výrobca batohov s prúdovým motorom, ukázal najnovšiu verziu svojho Jetpacku JB-9 v Monaku. JetPack JB-9 je schopný zvislého vzletu a pristátia. Mal by byť d ...

Produkty

Google chce pomôcť odhaliť na webe články obsahujúce dezinformácie, bludy, hoaxy a nezmysly

21.10.2016 00:22

Web je skvelý zdroj informácií, no nie všetky z nich sú hodnoverné. Možno sa tu stretnúť aj s množstvom falošných a zavádzajúcich správ, dezinformujúcich článkov, senzáciechtivých  titulkov, chybných ...

Produkty

Apple už o týždeň predstaví nové počítače Mac. Podľa parametrov to vyzerá zaujímavo

21.10.2016 00:19

Po uvedení nových telefónov iPhone a Apple Watch minulý mesiac Apple rozposlal pozvánky aj na ďalšie svoje podujatie, ktoré sa uskutoční 27. Októbra. Podľa očakávania na ňom majú debutovať nové počíta ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Najnovšie videá