Image
9.3.2015 0 Comments

Google potichu upustil od predvoleného šifrovania v Androide 5.0

INT_potichu.jpg Minulý rok sa Google pochválil, že nová verzia Androidu 5.0 bude v predvolenom nastavení šifrovať dáta na disku. Staršie verzie Androidu podporovali voliteľné šifrovanie disku, ale v Androide Lollipop sa šifrovanie malo stať štandardom.

Server Arstechnica však prichádza so zistením, že nové telefóny s Androidom 5.0 od partnerov Googlu v rozpore s predchádzajúcimi vyhláseniami spoločnosti nemajú predvolene nastavené šifrovanie.

Zariadenia Nexus 6 a Nexus 9 skutočne prišli na trh so šifrovaním v predvolenom nastavení. No staršie zariadenia, ktoré boli aktualizované na Lollipop (vrátane starších Nexusov), nemali predvolene nastavené šifrovanie dokonca ani po vykonaní úplného resetu telefónu. Ukázalo sa totiž, že šifrovanie výrazne spomaľuje zápis i čítanie z interného úložiska.

V podmienkach použitia verzie 5.0 Google nevyžaduje povinné šifrovanie, povinná je len podpora šifrovania rovnako ako pri predchádzajúcej verzii. OEM výrobcovia zrejme potrebujú čas na prechod na prednastavené šifrovanie. Problémy s výkonom môžu kompenzovať použitím rýchlejších pamätí flash, rýchlejšími súborovými systémami (F2FS) a čipmi, ktoré sú vhodné na rýchle šifrovanie a dešifrovanie dát.

Google vo svojom vyhlásení pre web Engadget potvrdil, že dôvodom upustenia od predvoleného šifrovania boli „problémy s výkonom na niektorých partnerských zariadeniach". Telefóny Nexus však budú mať aj naďalej šifrovanie v predvolenom nastavení.

Zdroj: arstechnica.com


Mohlo by Vás zaujímať

Internet

Prvý stratosférický test Internet of Space sa uskutoční na Slovensku

20.10.2016 00:12

Spoločnosť GOSPACE v spolupráci so Slovanetom otestuje sieť LoRaWAN internetu vecí (IoT) v stratosfére. Pôjde o prvý test vertikálneho dosahu siete tohto druhu na svete.   V piatok 21. októbra 2016 s ...

Internet 1

Mark Zuckerberg predviedol, ako bude vyzerať sociálna sieť vo virtuálnej realite

11.10.2016 00:28

Facebook na vývojárskej konferencii Occulus Connect predviedol svoje najnovšie nápady týkajúce sa spoločenskej interakcie vo virtuálnej realite. Avatary, ktoré ukázal, sa môžu smiať, prejaviť hnev, šo ...

Internet

Facebook spustil bazár Marketplace. Bude to vážna konkurencia pre eBay?

06.10.2016 00:22

Používatelia čoraz častejšie využívajú Facebook na nákup a predaj vecí z druhej ruky.  Nákupné a predajné skupiny vraj navštívi mesačne 450 miliónov ľudí.  Sociálna sieť im vyšla v ústrety a v pondelo ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITAPA 2016 Jesen

Najnovšie videá