Image
9.3.2015 0 Comments

Google potichu upustil od predvoleného šifrovania v Androide 5.0

INT_potichu.jpg Minulý rok sa Google pochválil, že nová verzia Androidu 5.0 bude v predvolenom nastavení šifrovať dáta na disku. Staršie verzie Androidu podporovali voliteľné šifrovanie disku, ale v Androide Lollipop sa šifrovanie malo stať štandardom.

Server Arstechnica však prichádza so zistením, že nové telefóny s Androidom 5.0 od partnerov Googlu v rozpore s predchádzajúcimi vyhláseniami spoločnosti nemajú predvolene nastavené šifrovanie.

Zariadenia Nexus 6 a Nexus 9 skutočne prišli na trh so šifrovaním v predvolenom nastavení. No staršie zariadenia, ktoré boli aktualizované na Lollipop (vrátane starších Nexusov), nemali predvolene nastavené šifrovanie dokonca ani po vykonaní úplného resetu telefónu. Ukázalo sa totiž, že šifrovanie výrazne spomaľuje zápis i čítanie z interného úložiska.

V podmienkach použitia verzie 5.0 Google nevyžaduje povinné šifrovanie, povinná je len podpora šifrovania rovnako ako pri predchádzajúcej verzii. OEM výrobcovia zrejme potrebujú čas na prechod na prednastavené šifrovanie. Problémy s výkonom môžu kompenzovať použitím rýchlejších pamätí flash, rýchlejšími súborovými systémami (F2FS) a čipmi, ktoré sú vhodné na rýchle šifrovanie a dešifrovanie dát.

Google vo svojom vyhlásení pre web Engadget potvrdil, že dôvodom upustenia od predvoleného šifrovania boli „problémy s výkonom na niektorých partnerských zariadeniach". Telefóny Nexus však budú mať aj naďalej šifrovanie v predvolenom nastavení.

Zdroj: arstechnica.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Internet 1

Prečo Google v utorok večer nefungoval?

24.11.2016 00:15

V utorok večer postihol služby Googlu rozsiahly výpadok, ktorý trval zhruba dve hodiny a zasiahol vo veľkej miere krajiny strednej Európy vrátane Česka a Slovenska. Používatelia nemali prístup k vyhľa ...

Internet

Instagram konkuruje Facebooku a Snapchatu. Zavádza živé video a miznúce správy

24.11.2016 12:00

Instagram sa pri svojich novinkách už aj v minulosti inšpiroval Snapchatom a tentoraz podľa jeho vzoru pridáva aj živé videá a miznúce správy. Živé videá čoskoro umožnia používateľom jednoduchým stla ...

Internet

Sociálna sieť LinkedIn v Rusku končí, ďalší na rade je Facebook a Twitter

18.11.2016 00:06

Federálna služba pre dozor v oblasti telekomunikácií, informačných technológií a masmédií (Roskomnadzor) vo štvrtok oznámila, že nariadila poskytovateľom komunikačných služieb zablokovať prístup na Li ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá