Image
10.6.2014 0 Comments

Google odhalil 3D tablet Project Tango

3Dtablet-Project-Tango2.jpg Po experimentálnom telefóne schopnom snímať okolitú 3D scénu predstavil Google aj tablet s rovnakou funkcionalitou.

Podľa Googlu sú tablety určené predovšetkým pre profesionálnych vývojárov, ktorí sa zaujímajú o trojrozmerné mobilné snímania.

Tabletov, oficiálne vedených pod názvom Project Tango Tablet Development Kit, bude dispozícii len obmedzené množstvo. Spoločnosť preto vyzvala vývojárov, ktorí o nový projekt majú záujem, aby sa zaregistrovali na špeciálnej webovej stránke a ako prví tak dostali informáciu o uvedení tabletu do predaja. Google chce tablet uviesť ešte tento rok za cenu 1024 dolárov.

3Dtablet-Project-Tango3.jpg

Prevratný tablet pobeží na procesore NVIDIA Tegra K1 a operačnom systéme Android 4.4 KitKat. Ponúkne 7-palcový HD displej, 4 GB RAM, 128 GB úložného priestoru, Wi-Fi, BTLE, 4G LTE a prenosové štandardy USB 3.0 a Bluetooth.

Od bežných tabletov sa však Project Tango bude líšiť predovšetkým vďaka špeciálnym kamerám a integrovanému senzoru hĺbky na zachytenie geometrie okolitého prostredia.

Google už vo februári predstavil inteligentný telefón s rovnakou funkcionalitou. Tak pre telefón, ako aj pre tablet sa pritom ako najpravdepodobnejšia využitie ponúka mapovanie produktov vnútri obchodov, kreslenie trojrozmerných architektonických plánov alebo vytvorenie pomocníkov pre zrakovo postihnuté osoby. Pár telefónov Project Tango už dokonca zamierilo na Medzinárodnú vesmírnu stanicu.

Pozrite sa na nový tablet vo videu (po anglicky):


Google vyzval vývojárov na účasť na novom projekte len pár týždňov pred plánovanou vývojárskou konferenciou I/O. Je teda pravdepodobné, že o tablete aj o samotnom projekte sa bude viac diskutovať práve na tejto akcii a spoločnosť prezradí ďalšie podrobnosti.

Zdroj: ComputerWorld


Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Microsoft predstavil svoju 3D víziu a Surface Book, ktorý by mal výkonom knokautovať konkurenciu

27.10.2016 11:23

V stredu 26. októbra Microsoft predstavil novú zásadnú aktualizáciu Windows 10 s názvom Creators Update (CU), novinky z oblasti gamingu a profesionálny desktop z rodiny Surface. Prezentoval aj inovova ...

Produkty

Luxusný Xiaomi Mi Mix má 6,4“ displej bez rámčeka a so zaoblenými rohmi. Cena vás prekvapí

27.10.2016 00:25

Na nedávnom tlačovom podujatí, kde Xiaomi uviedlo smartfón Mi Note 2, bol predvedený aj ďalší telefón – Mi Mix. Hoci ho spoločnosť predstavila ako „koncept telefónu“, ukázalo sa, že si ho bude možné a ...

Produkty

Xiaomi Mi Note 2 sa veľmi nápadne podobá na Galaxy Note 7. Prichádza s globálnou podporou pásiem LTE

27.10.2016 00:13

Xiaomi v týchto dňoch predstavilo nový smartfón Mi Note 2, ktorý sa nápadne podobá na Samsung Note 7 (dúfajme, že riziko požiaru je menšie). Jeho špecifikácie sú vcelku impozantné: - 5,7-palcový zaob ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITAPA 2016 Jesen

Najnovšie videá