Image
10.6.2014 0 Comments

Google odhalil 3D tablet Project Tango

3Dtablet-Project-Tango2.jpg Po experimentálnom telefóne schopnom snímať okolitú 3D scénu predstavil Google aj tablet s rovnakou funkcionalitou.

Podľa Googlu sú tablety určené predovšetkým pre profesionálnych vývojárov, ktorí sa zaujímajú o trojrozmerné mobilné snímania.

Tabletov, oficiálne vedených pod názvom Project Tango Tablet Development Kit, bude dispozícii len obmedzené množstvo. Spoločnosť preto vyzvala vývojárov, ktorí o nový projekt majú záujem, aby sa zaregistrovali na špeciálnej webovej stránke a ako prví tak dostali informáciu o uvedení tabletu do predaja. Google chce tablet uviesť ešte tento rok za cenu 1024 dolárov.

3Dtablet-Project-Tango3.jpg

Prevratný tablet pobeží na procesore NVIDIA Tegra K1 a operačnom systéme Android 4.4 KitKat. Ponúkne 7-palcový HD displej, 4 GB RAM, 128 GB úložného priestoru, Wi-Fi, BTLE, 4G LTE a prenosové štandardy USB 3.0 a Bluetooth.

Od bežných tabletov sa však Project Tango bude líšiť predovšetkým vďaka špeciálnym kamerám a integrovanému senzoru hĺbky na zachytenie geometrie okolitého prostredia.

Google už vo februári predstavil inteligentný telefón s rovnakou funkcionalitou. Tak pre telefón, ako aj pre tablet sa pritom ako najpravdepodobnejšia využitie ponúka mapovanie produktov vnútri obchodov, kreslenie trojrozmerných architektonických plánov alebo vytvorenie pomocníkov pre zrakovo postihnuté osoby. Pár telefónov Project Tango už dokonca zamierilo na Medzinárodnú vesmírnu stanicu.

Pozrite sa na nový tablet vo videu (po anglicky):


Google vyzval vývojárov na účasť na novom projekte len pár týždňov pred plánovanou vývojárskou konferenciou I/O. Je teda pravdepodobné, že o tablete aj o samotnom projekte sa bude viac diskutovať práve na tejto akcii a spoločnosť prezradí ďalšie podrobnosti.

Zdroj: ComputerWorld


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Microsoft to s mobilmi nevzdáva. Ukázal, že na mobiloch bude možné spustiť Windows 10 i Photoshop

09.12.2016 10:00

Na konferencii WinHEC v Číne Microsoft demonštroval, že sa mu podarilo spustiť operačný systém Windows 10 na procesore Qualcomm Snapdragon 820. Je to teda prvý procesor ARM s podporou plnohodnotného W ...

Produkty 1

Ako v IMAX. Prvý projektor DLP so 4K rozlíšením a certifikáciou THX HD Display

09.12.2016 00:10

Spoločnosť BenQ uvádza na trh nový model pre domáce kino BenQ W11000. Prvý a zatiaľ svetovo jediný 4K UHD projektor DLP s prestížnou certifikáciou THX na HD obraz ponúka 8,3 milióna pixelov, farebné p ...

Produkty

Gionee ponúkne prémiový smartfón so 7000 mAh batériou, trojicou foťákov a 6 GB RAM

09.12.2016 00:25

U nás málo známy čínsky výrobca Gionee pripravuje zaujímavý smartfón. Bude určený len na domáci trh, ale aj tak si zaslúži pozornosť pre svoju impozantnú hardvérovú konfiguráciu. Síce ešte nebol ofici ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá