Image
13.5.2016 2 Comments

Google experimentuje s farbami pri vyhľadávaní. Namiesto modrej bude čierna?

Google má svoje špecifiká, okrem desiatich výsledkov hľadania na stránku to boli vždy modré odkazy. Čo by ste povedali na to, keby sa zmenili na čierne? Google pustil tento A/B test medzi verejnosť iba niektorým používateľom. Mnohí konzervatívni ľudia boli nielenže prekvapení, ale chceli vrátiť pôvodný modrý vizuál odkazov späť.

Čo tým Google sleduje? Odkliky! Totiž, pred niekoľkými rokmi spoločnosť pripravila na svojich používateľov podobný experiment, no vtedy sa pohrávala iba s malými odchýlkami modrej farby. Vtedy testovala 41 odtieňov modrej a vraj najúspešnejšia farba klikov bola modrá s nádychom do fialova. Podľa dostupných informácií z portálu The Telegraph, malé odchýlky v odtieňoch odkazov vraj spoločnosti zarobili 200 miliónov USD a za všetko vraj môže naša psychika.

Keď svoje odkazy vidíte naďalej modré, zrejme nie ste zaradený do testovacej skupiny. No pokiaľ odkazy vidíte čierne a nepáčia sa vám to, podľa dostupných informácii sa ich zbavíte odhlásením a opätovným prihlásením do svojho Google účtu.

Čo tento experiment Googlu prinesie zatiaľ nevie ani samotná spoločnosť. Zatiaľ sa nevyjadruje ani k tomu, či prejde na čiernu farbu odkazov na stálo, no experiment bude naďalej pokračovať.

Porovnajte si farebnosť odkazov. Čo by to urobilo s vami? Mali by ste tendenciu klikať na čierne odkazy viac ako na modré?

Zdroj: mashable.com

telegraph.co.uk

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Internet

LinkedIn predstavil najväčší redizajn svojho webu od jeho spustenia pred 15 rokmi.

20.01.2017 00:22

Nová podoba bola výrazne uprataná, obsahuje nové navigačné nástroje a beží rýchlejšie. Mobilná aplikácia aj desktopová verzia dostali konzistentnejší dizajn. Podľa vyjadrenia firmy bolo hlavným cieľom ...

Internet

Google Mapy vám už ukážu, kde sa dá dobre zaparkovať

19.01.2017 00:23

Mapy Googlu budú opäť užitočnejšie. Ich nová aktualizácia v9.44 beta totiž prináša funkciu, ktorá ukáže používateľom, aké možnosti parkovania môžu očakávať na mieste určenia. Získajú tak predstavu o t ...

Internet 10

Stroj na morálne dilemy. Moral Machine umožní rozhodnúť, koho život má autonómne vozidlo obetovať pri nehode

19.01.2017 00:40

So samojazdiacimi autami experimentuje čoraz viac firiem, a tak sa vynárajú aj otázky o tom, ako majú vozidlá rozhodovať v krízových situáciách. Ak napríklad niekto nečakane vbehne do jazdnej dráhy, m ...

2 Comments

 1. cierne odkazy reakcia na: Google experimentuje s farbami pri vyhľadávaní. Namiesto modrej bude čierna?
  13.5.2016 07:05
  Mne sa tiež objavili tie čierne odkazy. Osobne sa mi to páčilo.
  Reagovať
  • RE: cierne odkazy reakcia na: cierne odkazy
   13.5.2016 13:05
   Super, tak ste boli zaradený do testovacej skupiny. Aj nám sa čierne odkazy páčia.
   Reagovať

Vyhľadávanie

ShowIT

Najnovšie videá