Image
13.5.2016 2 Comments

Google experimentuje s farbami pri vyhľadávaní. Namiesto modrej bude čierna?

Google má svoje špecifiká, okrem desiatich výsledkov hľadania na stránku to boli vždy modré odkazy. Čo by ste povedali na to, keby sa zmenili na čierne? Google pustil tento A/B test medzi verejnosť iba niektorým používateľom. Mnohí konzervatívni ľudia boli nielenže prekvapení, ale chceli vrátiť pôvodný modrý vizuál odkazov späť.

Čo tým Google sleduje? Odkliky! Totiž, pred niekoľkými rokmi spoločnosť pripravila na svojich používateľov podobný experiment, no vtedy sa pohrávala iba s malými odchýlkami modrej farby. Vtedy testovala 41 odtieňov modrej a vraj najúspešnejšia farba klikov bola modrá s nádychom do fialova. Podľa dostupných informácií z portálu The Telegraph, malé odchýlky v odtieňoch odkazov vraj spoločnosti zarobili 200 miliónov USD a za všetko vraj môže naša psychika.

Keď svoje odkazy vidíte naďalej modré, zrejme nie ste zaradený do testovacej skupiny. No pokiaľ odkazy vidíte čierne a nepáčia sa vám to, podľa dostupných informácii sa ich zbavíte odhlásením a opätovným prihlásením do svojho Google účtu.

Čo tento experiment Googlu prinesie zatiaľ nevie ani samotná spoločnosť. Zatiaľ sa nevyjadruje ani k tomu, či prejde na čiernu farbu odkazov na stálo, no experiment bude naďalej pokračovať.

Porovnajte si farebnosť odkazov. Čo by to urobilo s vami? Mali by ste tendenciu klikať na čierne odkazy viac ako na modré?

Zdroj: mashable.com

telegraph.co.uk

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Mohlo by Vás zaujímať

Internet

Prvý stratosférický test Internet of Space sa uskutoční na Slovensku

20.10.2016 00:12

Spoločnosť GOSPACE v spolupráci so Slovanetom otestuje sieť LoRaWAN internetu vecí (IoT) v stratosfére. Pôjde o prvý test vertikálneho dosahu siete tohto druhu na svete.   V piatok 21. októbra 2016 s ...

Internet 1

Mark Zuckerberg predviedol, ako bude vyzerať sociálna sieť vo virtuálnej realite

11.10.2016 00:28

Facebook na vývojárskej konferencii Occulus Connect predviedol svoje najnovšie nápady týkajúce sa spoločenskej interakcie vo virtuálnej realite. Avatary, ktoré ukázal, sa môžu smiať, prejaviť hnev, šo ...

Internet

Facebook spustil bazár Marketplace. Bude to vážna konkurencia pre eBay?

06.10.2016 00:22

Používatelia čoraz častejšie využívajú Facebook na nákup a predaj vecí z druhej ruky.  Nákupné a predajné skupiny vraj navštívi mesačne 450 miliónov ľudí.  Sociálna sieť im vyšla v ústrety a v pondelo ...

2 Comments

 1. cierne odkazy reakcia na: Google experimentuje s farbami pri vyhľadávaní. Namiesto modrej bude čierna?
  13.5.2016 07:05
  Mne sa tiež objavili tie čierne odkazy. Osobne sa mi to páčilo.
  Reagovať
  • RE: cierne odkazy reakcia na: cierne odkazy
   13.5.2016 13:05
   Super, tak ste boli zaradený do testovacej skupiny. Aj nám sa čierne odkazy páčia.
   Reagovať

Vyhľadávanie

ITAPA 2016 Jesen

Najnovšie videá