Image
13.5.2016 2 Comments

Google experimentuje s farbami pri vyhľadávaní. Namiesto modrej bude čierna?

Google má svoje špecifiká, okrem desiatich výsledkov hľadania na stránku to boli vždy modré odkazy. Čo by ste povedali na to, keby sa zmenili na čierne? Google pustil tento A/B test medzi verejnosť iba niektorým používateľom. Mnohí konzervatívni ľudia boli nielenže prekvapení, ale chceli vrátiť pôvodný modrý vizuál odkazov späť.

Čo tým Google sleduje? Odkliky! Totiž, pred niekoľkými rokmi spoločnosť pripravila na svojich používateľov podobný experiment, no vtedy sa pohrávala iba s malými odchýlkami modrej farby. Vtedy testovala 41 odtieňov modrej a vraj najúspešnejšia farba klikov bola modrá s nádychom do fialova. Podľa dostupných informácií z portálu The Telegraph, malé odchýlky v odtieňoch odkazov vraj spoločnosti zarobili 200 miliónov USD a za všetko vraj môže naša psychika.

Keď svoje odkazy vidíte naďalej modré, zrejme nie ste zaradený do testovacej skupiny. No pokiaľ odkazy vidíte čierne a nepáčia sa vám to, podľa dostupných informácii sa ich zbavíte odhlásením a opätovným prihlásením do svojho Google účtu.

Čo tento experiment Googlu prinesie zatiaľ nevie ani samotná spoločnosť. Zatiaľ sa nevyjadruje ani k tomu, či prejde na čiernu farbu odkazov na stálo, no experiment bude naďalej pokračovať.

Porovnajte si farebnosť odkazov. Čo by to urobilo s vami? Mali by ste tendenciu klikať na čierne odkazy viac ako na modré?

Zdroj: mashable.com

telegraph.co.uk

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Internet 1

Prečo Google v utorok večer nefungoval?

24.11.2016 00:15

V utorok večer postihol služby Googlu rozsiahly výpadok, ktorý trval zhruba dve hodiny a zasiahol vo veľkej miere krajiny strednej Európy vrátane Česka a Slovenska. Používatelia nemali prístup k vyhľa ...

Internet

Instagram konkuruje Facebooku a Snapchatu. Zavádza živé video a miznúce správy

24.11.2016 12:00

Instagram sa pri svojich novinkách už aj v minulosti inšpiroval Snapchatom a tentoraz podľa jeho vzoru pridáva aj živé videá a miznúce správy. Živé videá čoskoro umožnia používateľom jednoduchým stla ...

Internet

Sociálna sieť LinkedIn v Rusku končí, ďalší na rade je Facebook a Twitter

18.11.2016 00:06

Federálna služba pre dozor v oblasti telekomunikácií, informačných technológií a masmédií (Roskomnadzor) vo štvrtok oznámila, že nariadila poskytovateľom komunikačných služieb zablokovať prístup na Li ...

2 Comments

 1. cierne odkazy reakcia na: Google experimentuje s farbami pri vyhľadávaní. Namiesto modrej bude čierna?
  13.5.2016 07:05
  Mne sa tiež objavili tie čierne odkazy. Osobne sa mi to páčilo.
  Reagovať
  • RE: cierne odkazy reakcia na: cierne odkazy
   13.5.2016 13:05
   Super, tak ste boli zaradený do testovacej skupiny. Aj nám sa čierne odkazy páčia.
   Reagovať

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá