Image
23.9.2015 0 Comments

Google chystá akciu na 29. septembra. Predstaví Android 6.0, nové Nexusy a Chromecast 2

Google rozposlal pozvánky na podujatie, ktoré sa má uskutočniť 29. septembra v San Franciscu. Síce vyslovene neuvádza, aké novinky chce predstaviť, možno však predpokladať, že bude medzi nimi finálna verzia Androidu 6.0 Marshmallow a nejaké nové zariadenia z produktových rodín Nexus a Chromecast. Podľa nedávno uniknutých informácií by nové telefóny Nexus mali uviesť LG a Huawei.

Podľa únikov by telefón od LG mal niesť názov Nexus 5x a obsahovať 5,2-palcový displej. Rozlíšenie je zatiaľ otázne, môže to byť full HD s jemnosťou 423 ppi alebo Quad HD s 565 ppi. Procesor bude od Qualcommu, môže ísť o šesťjadrový Snapdragon 808 alebo novší Snapdragon 820 s podporou 3 GB RAM. Očakáva sa čítačka odtlačkov prstov a port USB-C, 2700 mAh batéria a 13 Mpx fotoaparát Sony s laserovým autofókusom.

Väčší Nexus 6 od Huawei by mal mať 5,7-palcový displej s rozlíšením 2560 × 1440 pixelov a 515 ppi. Mal by mať štíhle telo s hrúbkou iba 6,6 mm (pri modeli LG sa očakáva hrúbka 8 mm) a s vyčnievajúcim zadným fotoaparátom. Poháňať by ho mal takisto procesor od Qualcommu, a to buď Snapdragon 810, alebo 820.

Pokiaľ ide o Android 6.0 Marshmallow, ten by mal priniesť podporu pre Android Pay, USB-C na rýchlejšie nabíjanie, snímanie odtlačkov prstov, zlepšenú správu oprávnení, predĺženú výdrž a ďalšie novinky.

Nový Chromecast by mal mať zmenený tvar, zlepšené pripojenie Wi-Fi na podporu funkcie Fast Play. Očakáva sa oznámenie podpory pre Spotify. Hovorilo sa aj o ďalšom zariadení Chromecast Audio s 3,5 mm konektorom audio jack, ktorý umožní spojiť všetky reproduktory do multiroomového systému, schopného streamovať Spotify. Aktualizovaná by mala byť aj aplikácia, a to pridaním nových sekcií What's On a Discover Apps.

Zdroj: engadget.com
pocket-lint.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis 1

ASUS? ACER? HP? DELL? APPLE? LENOVO? SONY? SAMSUNG? Poznáme výsledky súťaže NOTEBOOK ROKA

09.12.2016 00:13

„Karty“ sú rozdané, ocenenia odovzdané, poznáme názvy nositeľov TOP TITULOV. V tomto roku hlasovalo až 22 557 ľudí. Hlasy dokonca prichádzali aj po ukončení hlasovania, tie sme však do konečných vý ...

Biznis

Šiesty ročník STARTUP AWARDS pozná víťazov a obsahom aj návštevnosťou prekonal všetky predchádzajúce

06.12.2016 00:15

Tohtoročné Startup Awards, ktoré sa konali v piatok 2. decembra v bratislavskom Istropolise, už majú svojich víťazov. V súťaži vyberala zahraničná odborná porota spomedzi dvanástich nápadov celkom v š ...

Biznis

Amazon bude prevážať dáta v kamiónoch. Chce tak ušetriť čas

05.12.2016 10:02

Na svojej používateľskej konferencii re:Invent predstavil Amazon nový spôsob, ako môžu zákazníci presúvať veľké objemy dát do jeho cloudovej služby Amazon Web Services (AWS). Pre veľké firmy, ktoré c ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá