Image
26.6.2014 0 Comments

Google I/O: Android Wear, frontálny útok Androidu na naše zápästia

Android-Wear.jpg Pokusy o inteligentné hodinky rôznych druhov registrujeme už roky. Zväčša využívajú Android, viac či menej sa párujú so smartfónmi a trápi ich príliš krátka výdrž batérie. Počas konferencie I/O však ohlásil útok na zápästia používateľov Androidu samotný Google. Ten pripravil OS Android Wear, ktorý sa čoskoro dostane aj do hodiniek od najprestížnejších výrobcov smartfónov.

Podľa Googlu sa na telefón pozeráte v priemere 125-krát za deň, toto číslo by však malo výrazne klesnúť po spárovaní telefónu s Androidom 4.3 alebo vyšším a inteligentných hodiniek, ktoré vám poskytnú informácie o počasí, naplánovaných schôdzkach, zobrazia pripomienky i prijaté správy... A ako Google zabudol dodať, azda na displeji nájdeme aj informáciu o aktuálnom čase.

Android-Wear2.jpg

Hodinky budú mať, samozrejme, dotykové ovládanie a medzi jednotlivými kartami sa bude prepínať systémom podobným Google Now. Synchronizácia pritom zabezpečí, že odstránenie karty z hodiniek odstráni položku aj z telefónu. Ďalšia možnosť ovládania sú hlasové povely. Tie aktivujete povelom "Okay, Google". Počíta sa hlavne s obľúbenosťou hlasových poznámok ukladaných rovno do Google Keep. Samozrejmosť je hlasové vyhľadávanie, ktorého výsledky sa môžu zároveň zobraziť na hodinkách aj na telefóne, ktorý predsa len disponuje väčším displejom.

Ďalšie samozrejmosti sú ovládanie prehrávania hudby a (v závislosti od hardvéru) sledovanie tepovej frekvencie a počtu krokov. Na konci dňa pripraví Android zhrnutie, ktoré premietne do grafov a poskytne ich nielen vám, ale ako vstup aj vývojárom aplikácií. A človek 21. storočia je tvor sociálny, takže nesmú chýbať ani aplikácie pre Facebook, Twitter a ďalšie sociálne siete a médiá. Predstavená už bola aj aplikácia Pinterest, ktorá vás upozorní na blízkosť niektorého z vašich známych a môže vás aj krok za krokom navigovať k úspešnému stretnutiu. K tomu dopomôžu, samozrejme, Google Maps, pevná súčasť Android Wear.

Android-Wear3.jpg

Na I/O už svoje nové produkty predstavila aj trojica výrobcov smartwatch. Svoju vlajkovú loď predstavil Samsung, ktorý na konferenciu zobral Gear Live. Na rozdiel od predchádzajúcich smart hodiniek tejto firmy nemá tlačidlá, a teda sa sústredí na dotykové a hlasové ovládanie. Okrem toho sa Samsungu podarilo natesnať všetok hardvér do štíhleho tela. Vnútri nájdeme 4 GB úložného priestoru a 300 mAh batériu; 1,63-palcový displej využíva technológiu Super AMOLED. V USA sa bude cena pohybovať okolo 200 dolárov.


LG ukázalo G Watch. Tieto hodinky už sa dajú aj predobjednať za 229 dolárov, čo však, žiaľ, neplatí pre náš región. Za túto sumu teda Američania dostanú smartwatch s 1,65-palcovým displejom chráneným Gorilla Glass 3 a rozlíšením 280 × 280. Zariadenie má hmotnosť 63 gramov, má 1,2 GHz procesor, 512 MB RAM a 4 GB vnútornej pamäte. Bočné strany hodiniek sú vyhotovené z nehrdzavejúcej ocele a zadná strana z polykarbonátu. 

Android-Wear4.jpg

Android-Wear5.jpg

Hodinky by sa mali dodávať spolu s bezdrôtovou nabíjačkou, ktorá by mohla byť kľúčovou súčasťou balenia, keďže neustále „načúvanie" hodiniek snažiacich sa rozoznať príkaz "Okay, Google" sa asi podpíše na záťaži batérie. Podľa LG hodinky vydržia na jedno nabitie v priemere 36 hodín. To nie je veľa ani na telefón, nieto ešte na hodinky, a tak LG pripravilo aj sťahovateľnú aplikáciu, ktorá zákazníkom sprístupní dodatočné nastavenia vrátane vypnutia displeja...


Obom „kockáčom" sa postaví Moto 360 s kruhovým displejom. Motorola si dala záležať, aby jej hodinky vyzerali elegantne, telo zabalila do puzdra z nehrdzavejúcej ocele a solídne pôsobia aj ramienka. Produkt sa na americkom trhu objaví s cenovkou 249 USD.


Zdroj: Sector


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Podpora Windows 7 sa skončí o tri roky. Tento rok končí Vista a kancelársky balík Microsoft Office 2007

19.01.2017 00:25

Svetovo najpopulárnejší desktopový operačný systém Windows 7 má už takmer 8 rokov. Blíži sa termín oficiálneho ukončenia jeho podpory, ktorý Microsoft určil na 14. januára 2020. Tradičná podpora sa s ...

Produkty

Inovatívne tepelné kamery pre smartfóny prichádzajú na trh

19.01.2017 00:20

Výrobca tepelných kamier Flir Systems odhalil svoju novú kameru, určenú pre Android. Kamera Flir One sa k smartfónu pripevní prostredníctvom portu USB typu C a používateľovi poskytne tepelný obraz obj ...

Produkty

Nový smartfón Microsoftu by sa mal dať rozložiť na veľký tablet

18.01.2017 00:20

Pri kúpe mobilného zariadenia je rozhodujúci aspekt jeho veľkosť. Ak chce používateľ telefonovať a posielať SMS, uprednostní telefón. Ak bude hlavne pracovať s e-mailmi a prehliadať web, hodí sa mu sk ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ShowIT

Najnovšie videá