Image
22.9.2015 0 Comments

Google Glass končí. Prichádza Project Aura

Google pracuje na novej nositeľnej elektronike v rámci Projectu Aura. V súčasnosti sa uskutočňuje nábor pracovníkov z oblasti spotrebnej elektroniky. Spoločnosť získala už niekoľko pracovníkov z „tajného laboratória" Amazonu, jeho hardvérovej divízie Lab126.

Project Aura sa začal už v júni a jeho cieľom je opätovné oživenie prác na problémových okuliaroch Google Glass, ako aj zintenzívnenie vývoja ďalších zariadení z oblasti wearables. Project Aura zostane pod krídlami Googlu, nestane sa samostatnou spoločnosťou v rámci holdingu Alphabet.

Takto bude môcť užšie spolupracovať s ostatnými tímami zameranými na pokročilé technológie, ako napr. Soli, miniatúrny radar slúžiaci na rozpoznávanie pohybu prstov pri ovládaní zariadení wearables, či Cardboard, lacné kartónové okuliare na virtuálnu realitu, ktoré možno spojiť s bežnými smartfónmi. Na čele Projectu Aura bude Ivy Ross, módna dizajnérka, ktorá od roku 2014 pracuje na Google Glass. Bude priamo podriadená Tonymu Fadellovi, zakladateľovi spoločnosti Nest Labs, odkúpenej Googlom v roku 2014 za 3,2 mld. dolárov, ktorý od roku 2015 stojí na čele divízie Google Glass.

Vo svete rastie záujem o technológie na virtuálnu realitu a aj Facebook sa chystá uviesť náhlavnú súpravu Oculus VR. No okuliare Google Glass, ktoré sa dostali k spotrebiteľom začiatkom roka a predávali sa za 1500 dolárov, spoločnosť stiahla z predaja. Stretli sa totiž so slabým záujmom a s vlnou kritiky, pretože boli pridrahé, neohrabané a bez dostatočných možností praktického využitia.

Navyše sa objavili aj obavy o ochranu súkromia, pretože umožňovali nositeľovi bez povšimnutia natáčať video na verejných priestoroch. Google v súčasnosti predáva svoje okuliare len podnikom na použitie na pracovisku a údajne pracuje na ich novej verzii Enterprise. Nový projekt bude pravdepodobne zameraný na ich vývoj, zatiaľ však nevedno, aké technológie budú ich súčasťou a ako bude zariadenie vyzerať.


Mohlo by Vás zaujímať

Technológie 2

V Južnej Kórei už možno surfovať rýchlosťou 52,5 Gb/s. Aj na existujúcom vedení

21.10.2016 00:25

Nová éra gigabitového internetu, UHD videa a služieb s virtuálnou a rozšírenou realitou vyžaduje zavádzanie novej sieťovej infraštruktúry. Juhokórejský operátor SK Broadband preto nasadil do používani ...

Technológie

Google naučil umelú inteligenciu narábať s vlastnou pamäťou

20.10.2016 00:22

Londýnska dcérska spoločnosť Googlu Deep Mind urobila prielom vo vývoji „myslenia“ počítačov vytvorením strojového učenia, ktoré kombinuje neurónové siete s konvenčnou počítačovou pamäťou. Neurónová ...

Technológie 1

Japonský robot Kengoro sa dokáže ochladzovať potením. Funguje to trikrát lepšie ako chladenie vzduchom

19.10.2016 00:16

Rovnako ako ľudské svaly aj motory, ktoré poháňajú roboty, generujú veľké množstvo tepla. Ale na rozdiel od ľudí roboty doteraz nemohli ochladzovať svoje mechanizmy potením. Robot zhotovený na Toki ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Najnovšie videá