Image
22.9.2015 0 Comments

Google Glass končí. Prichádza Project Aura

Google pracuje na novej nositeľnej elektronike v rámci Projectu Aura. V súčasnosti sa uskutočňuje nábor pracovníkov z oblasti spotrebnej elektroniky. Spoločnosť získala už niekoľko pracovníkov z „tajného laboratória" Amazonu, jeho hardvérovej divízie Lab126.

Project Aura sa začal už v júni a jeho cieľom je opätovné oživenie prác na problémových okuliaroch Google Glass, ako aj zintenzívnenie vývoja ďalších zariadení z oblasti wearables. Project Aura zostane pod krídlami Googlu, nestane sa samostatnou spoločnosťou v rámci holdingu Alphabet.

Takto bude môcť užšie spolupracovať s ostatnými tímami zameranými na pokročilé technológie, ako napr. Soli, miniatúrny radar slúžiaci na rozpoznávanie pohybu prstov pri ovládaní zariadení wearables, či Cardboard, lacné kartónové okuliare na virtuálnu realitu, ktoré možno spojiť s bežnými smartfónmi. Na čele Projectu Aura bude Ivy Ross, módna dizajnérka, ktorá od roku 2014 pracuje na Google Glass. Bude priamo podriadená Tonymu Fadellovi, zakladateľovi spoločnosti Nest Labs, odkúpenej Googlom v roku 2014 za 3,2 mld. dolárov, ktorý od roku 2015 stojí na čele divízie Google Glass.

Vo svete rastie záujem o technológie na virtuálnu realitu a aj Facebook sa chystá uviesť náhlavnú súpravu Oculus VR. No okuliare Google Glass, ktoré sa dostali k spotrebiteľom začiatkom roka a predávali sa za 1500 dolárov, spoločnosť stiahla z predaja. Stretli sa totiž so slabým záujmom a s vlnou kritiky, pretože boli pridrahé, neohrabané a bez dostatočných možností praktického využitia.

Navyše sa objavili aj obavy o ochranu súkromia, pretože umožňovali nositeľovi bez povšimnutia natáčať video na verejných priestoroch. Google v súčasnosti predáva svoje okuliare len podnikom na použitie na pracovisku a údajne pracuje na ich novej verzii Enterprise. Nový projekt bude pravdepodobne zameraný na ich vývoj, zatiaľ však nevedno, aké technológie budú ich súčasťou a ako bude zariadenie vyzerať.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie

DeepStack – umelá inteligencia, ktorá vďaka intuícii porazí v pokeri aj profesionálnych hráčov

16.01.2017 00:25

Roboty hrajúce poker nie sú úplná novinka, no tím vedcov z kanadskej Albertskej univerzity, Karlovej univerzity a ČVUT (České vysoké učení technické) položil latku trochu vyššie. V dokumente (PDF) uv ...

Technológie

Hardvérová divízia Facebooku pracuje na technológii, ktorá vyzerá ako čítanie myšlienok

16.01.2017 00:30

Pred istým časom sa Mark Zuckerberg v jednom rozhovore vyjadril, že je presvedčený o tom, že jedného dňa si ľudia budú navzájom posielať myšlienky s využitím digitálnych technológií. Teraz sa jeho sen ...

Technológie

PR: Konferencia ShowIT – ukážeme vám novinky TOP IT technológií

13.01.2017 00:05

Na začiatku, pred ôsmimi rokmi, bola myšlienka priniesť kvalitu zahraničných IT eventov na Slovensko. Dnes je IT konferencia ShowIT už tradičná zimná vzdelávacia udalosť v Bratislave. Poďte sa s nami ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

qubitconference

Najnovšie videá