Image
19.2.2015 0 Comments

GAME EXPO 2015 sa už blíži

V bratislavskom Dome kultúry Ružinov sa už o pár dní otvoria brány medzinárodného festivalu AnimeSHOW 2015 a GAME EXPO 2015. Okrem nového priestoru ponúka organizátor festivalov OZ Anime Crew tri dni plné zábavy venované anime, mange, japonskej kultúre, sci-fi, fantasy a hrám. Návštevníci sa môžu tešiť aj na množstvo noviniek, no nebudú chýbať ani tradičné atrakcie.

„Tento ročník AnimeSHOW a GAME EXPO je pre nás výnimočný. Po pár rokoch sme sa presunuli do nových a verím, že lepších priestorov Domu kultúry Ružinov. Overená tradícia však ide spolu s nami, a tak aj tento rok bude festivalu dominovať najmä jeho vizuálna časť - kostýmová súťaž Cosplay a výtvarné súťaže. Pripravené sú desiatky prednášok na populárne témy, workshopy a diskusie. Nové priestory svojou prítomnosťou pokrstí aj špeciálny hosť festivalu z Japonska, oficiálny maskot Pikachu. Priestor na festivale dostanú aj najznámejší slovenskí youtuberi," hovorí organizátor festivalu Róbert Žittňan.

Plagat_GE15_A3.jpg

V priebehu troch festivalových dní AnimeSHOW 2015 a GAME EXPO 2015 ponúknu paralelne to najlepšie, čo fanúšik na Slovensku môže vidieť. Tešiť sa môžete na karaoke, fan-art, premietanie anime a hraných filmov, prednášky a kvízy, herné a kartové turnaje, retro konzolové hry, ako aj prezentácie herných vývojárskych štúdií Warhorse, Cauldron, Pixel Federation a Fun2Robots. Herné turnaje zastrešia Alienware, PlayStation a Nintendo. 

Plagat_AS15_A3.jpg

Chýbať nebude ani výstava herných automatov z Japonska. Pre návštevníkov máme pripravené atraktívne súťaže, novinky od svetových vystavovateľov, ako aj prezentácie knižných noviniek. „Súťažiaci môžu na festivale získať aj špeciálnu limitovanú edíciu konzoly PlayStation 4, ktorá bola uvedená na trh špeciálne k jej 20. výročiu," uzatvára Žittňan.

Detailné informácie o festivaloch AnimeSHOW 2015 a GAME EXPO 2015 spolu s programom a aktualitami nájdete na webových stránkach www.animeshow.sk alebo www.game-expo.sk.

AnimeSHOW 2015 a GAME EXPO 2015 sa uskutočnia od 27. februára do 1. marca 2015 v priestoroch bratislavského Domu kultúry Ružinov na Ružinovskej 28. Festival otvorí svoje brány v piatok (27. 2.) o 13:00 hod. a posledných návštevníkov vyprevadí v nedeľu (1. 3.) o 17:00 hod.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

Schengen pre dáta. EK chce odstrániť bariéry voľného cezhraničného pohybu dát v EÚ

16.01.2017 00:07

Európska komisia navrhla politické a právne riešenia na uvoľnenie potenciálu dátového hospodárstva EÚ. Ide pri tom o súčasť stratégie digitálneho jednotného trhu, ktorú predstavila v máji 2015. Inform ...

Biznis

10 trendov v oblasti podnikových sietí v roku 2017

14.01.2017 00:20

Stojíme na pokraji zásadných technologických zmien. Uplynulý rok vydláždil cestu a pripravil podmienky pre budúcnosť, ktorá rýchlo získava jasné obrysy. V roku 2017 môžeme očakávať týchto desať zmien, ...

Biznis 1

S kamerou na bratislavskom kole robotickej súťaže FIRST LEGO League (video)

16.01.2017 00:15

Tvorivosť žiakov a študentov je jeden z kľúčových faktorov ich budúcej úspešnosti a aj potvrdenie kvalitatívnej úrovne výučby informatiky v školách. Preto sme sa s našou kamerou prišli pozrieť na prie ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITSMF jar

Najnovšie videá