1.2.2013 0 Comments

Freecom - stávka na spoluprácu so známymi priemyselnými dizajnérmi sa vypláca

Freecom, súčasť spoločnosti Mitsubishi Kagaku Media a výrobca oceňovaných externých pevných diskov a prenosných úložných zariadení, sa okrem technologickej dokonalosti svojich výrobkov sústreďuje aj na ich atraktívny a funkčný dizajn. Výsledkom je veľa dizajnérskych ocenení pre produkty Freecom, ako sú iF, Universal Design Award alebo Red Dot.

Základom bol nápad, že atraktívny dizajn pritiahne high-endových zákazníkov. A tiež idea, že navzdory nutne pragmatickému dizajnu elektronických zariadení by daná sloboda pri návrhu mala byť použitá pre tzv. „zábavný faktor", ktorý zdôrazní osobitosť dizajnu. Freecom začal na vývoji svojich produktov spolupracovať s niekoľkými mladými top dizajnérmi, ako sú Arman Emami, Sylvain Willenze a Chantal Nielsová.

Nemecký priemyselný dizajnér Arman Emami, víťaz mnohých ocenení priemyselného dizajnu, navrhol pre Freecom celý produktový rad Sq. Je navrhnutý v štýle metaorganického dizajnu a svojimi plynulými líniami, oblými hranami a štvorcovým tvarom rozhodne vystupuje z davu podobných, vzájomne zameniteľných zariadení. Napríklad mobilný disk Freecom Sq bol nedávno ocenený prestížnym vyznamenaním iF GOLD, rovnakým ako v tej istej kategórii získal aj známy výrobca Apple. Tento disk vyzerá naozaj výnimočne popri akomkoľvek notebooku alebo počítači a svojím umiernene charizmatickým dizajnom neomylne upúta vašu pozornosť. To je dôvod, prečo sa tieto výrobky predávajú v obchodoch Apple. Okrem svojho atraktívneho vzhľadu zaujme mobilný disk Sq aj svojím obalom vyrobeným z nehrdzavejúcej ocele, čo znižuje náchylnosť na poškriabanie a zanechávanie odtlačkov prstov. Jeho mladší braček, pevný disk Sq, už kráča v stopách svojho mobilného Sq kolegu, keď nedávno získal Reddot Design Award 2012.

Mobilný disk XXS je dokonalým príkladom tvorivého prístupu Silvaina Willenza, ďalšieho dizajnéra spolupracujúceho s Freecomom. V tomto prípade znela požiadavka na malý, štíhly a minimalistický dizajn, ale zároveň niečím nový a prekvapujúci. Willenz vynechal obvyklý obal z hliníka alebo pevného plastu a uzavrel pevný disk priamo do gumového puzdra! To bolo dosť odvážne a nekonvenčné poňatie, a naozaj prvé svojho druhu. Navrhnutie obalu z gumy znamená vyhnúť sa použitiu viacerých dielov a skrutiek. Puzdro na disk sa skladá len z jednej časti, ktorá slúži zároveň ako ochranný obal. Zníženie množstva materiálu umožnilo Freecomu a Sylvainovi Willenzovi vyrobiť najmenší pevný disk na trhu.

V neposlednom rade aj Freecom DataBar dokazuje, že Freecom má čuch na talentovaných dizajnérov: chytrý a štýlový výsledok prvej spolupráce medzi Freecomom a dizajnérskym duom Chantal Nielsovou a Robbertom Gerretsenom. Tí vyvinuli mechanizmus, ktorý umožňuje vysunúť USB konektor z flash disku, takže už nikdy nestratíte kryt. Voľba farieb sivej a striebornej kladie dôraz na vysokú kvalitu spracovania, takú typickú pre Freecom.

Environmentálny dopad produktov Freecom zohráva ďalšiu dôležitú rolu pri návrhu nových produktov. Počas výrobnej fázy používa Freecom recyklované suroviny všade tam, kde je to možné, a zaisťuje, aby jeho produkty spĺňali normy RoHS, WEEE a CE/FCC. Všetko od dosiek plošných spojov po horčíkové, hliníkové a dokonca aj kaučukové schránky je navrhnuté s využitím energeticky úsporných komponentov, ktoré je možné recyklovať na konci svojho životného cyklu, a zároveň všetky produkty spadajú do oficiálnych smerníc o radiácii (EMI) a elektrostatickom výboji (ESD).


Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

Pozrite si fotografie z IT GALA

22.10.2016 00:20

Pozrite si ako vyzeralo prestížne výročné podujatie slovenskej komunity informačných technológií a telekomunikácií IT GALA 2016. O príjemné prostredie, zábavu, zaujímavých ľudí z IT komunity a skvelé ...

Biznis

Orientácia Microsoftu na cloud sa vyplatila, akcie sú na rekordnom maxime

22.10.2016 00:05

Softvérová spoločnosť Microsoft reportovala po ukončení oficiálnych obchodných hodín na americkej burze svoje hospodárske výsledky za prvý fiškálny štvrťrok 2017, ktorý skončil 30. septembra tohto rok ...

Biznis

Nemecko chce od roku 2030 zakázať vozidlá so spaľovacím motorom

21.10.2016 00:10

Nemecko sa nechce spoliehať len na finančné stimuly pri kúpe automobilov bez emisií. Spolková rada schválila rezolúciu vyzývajúcu na zákaz predaja nových automobilov so spaľovacím motorom od roku 2030 ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá