7.3.2014 0 Comments

Flexibilná práca je kľúčom k udržaniu si cenných pracovníkov - mamičiek vracajúcich sa do práce

„Skutočným svetom rovnosti by bol svet, v ktorom by ženy riadili polovicu našich krajín a spoločností a muži by riadili polovicu našich domovov," píše Sheryl Sandberg vo svojej knihe Lean In. Najnovší prieskum spoločnosti Regus, poskytovateľa flexibilných pracovných priestorov, potvrdzuje, že sa štruktúry zmýšľania rýchlo menia. Až 91 % slovenských firiem hlási, že spoločnosti, ktoré nechcú zamestnať ženy vracajúce sa z materskej dovolenky, prichádzajú o veľa.

Tieto ženy si so sebou nenesú neaktuálne kontakty a slabé znalosti, práve naopak, prinášajú cenné zručnosti a skúsenosti, tvrdí 62 % respondentov. Toto sú kľúčové zistenia najnovšieho prieskumu spoločnosti Regus, ktorý zisťoval názory viac než 19 000 výkonných riaditeľov a majiteľov firiem v 98 krajinách.

Podľa respondentov patria flexibilná pracovná doba, práca bližšie k domovu a možnosť aspoň čiastočnej náhrady cestovania videokonferenciami medzi najlepšie stratégie na pritiahnutie väčšieho počtu matiek späť do radov zamestnancov.

Ďalšie zaujímavé čísla ukazujú, že:

  • 65 % slovenských respondentov hlási, že viac žien požaduje po návrate do zamestnania prácu na diaľku.
  • 51 % hovorí, že práca bližšie k domovu je kľúčovým stimulom.
  • 49 % tvrdí, že možnosť pracovať na čiastočný úväzok by pomohla vracajúcim sa matkám.

„S prieskumy, ktoré poukazujú na to, že neúčasť žien v ekonomike stojí v niektorých krajinách až 27 % HDP na obyvateľa, ako i na to, že spoločnosti s väčším zastúpením žien sú ziskovejšie, je načase, aby sa podniky zaoberali otázkou prispôsobenia pracovných podmienok tak, aby viac vyhovovali pracujúcim matkám," poznamenáva Ruud Doggen, výkonný riaditeľ spoločnosti Regus pre region CEE.

„Podniky neváhajú pripísať hodnotu pracujúcim matkám, no po návrate z materskej dovolenky tieto ženy často zistia, že skĺbiť pracovné a osobné povinnosti môže byť veľmi náročné, ak nie nemožné. Nie je preto prekvapujúce, že stále viac mamičiek požaduje flexibilnú prácu. Či sa jedná o flexibilnú pracovnú dobu, príležitosť pracovať aspoň čiastočne bližšie k domovu alebo rodine, alebo možnosť zvoliť si videokonferenciu namiesto pracovného cestovania, tieto stimuly prinášajúce zmeny sú kľúčovými v snahe viac pomáhať ženám pri návrate do zamestnania a v snahe viesť pracovisko smerom k budúcnosti," dodáva R. Doggen.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Banky chcú rozšíriť projekt elektronickej komunikácie

09.12.2016 16:16

Slovenská banková asociácia chce rozšíriť projekt elektronickej komunikácie medzi bankami a štátnymi inštitúciami. Cieľom projektu iniciovaného asociáciou a bankami je zjednodušenie, zrýchlenie a zefe ...

Tlačové správy

V rebríčku Technology Fast 500 sa umiestnili štyri firmy zo SR

09.12.2016 16:14

Medzi najrýchlejšie rastúce technologické spoločnosti v Európe sa tento rok prebojovali štyri slovenské firmy. V rebríčku Technology Fast 500 zostavenom pre Európu, Blízky východ a Afriku (EMEA región ...

Tlačové správy

ČR: Rýchlosť, štýl, ostrosť: Monitory AOC k Vianociam

09.12.2016 15:00

Noci jsou delší, studenější a sváteční čas je za rohem. Zatímco někteří už mají na svém vánočním nákupním seznamu vše odfajfkováno, jiní ještě hledají ten pravý dárek. Společnost AOC přichází se čtyřm ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá