21.1.2015 0 Comments

Firma SAP ukončila minulý rok s rastom výnosov o 72 %

Nemecký výrobca softvéru SAP zaznamenal v štvrtom kvartáli minulého roka silný rast v oblasti cloudových riešení. Výnosy z predplatného na cloudové riešenia a z podpory účtované podľa non-IFRS štandardov vzrástli medziročne o 72 %. Celoročný výnos z predplatného na cloudové riešenia a z podpory vzrástol o 45 % pri aktuálnych aj stálych menových kurzoch na 1,1 miliardy eur. Informovala o tom spoločnosť.

"Silný rast spoločnosti SAP je podporovaný platformou SAP Hana, ktorá je najširším cloudovým portfóliom a najväčšou podnikovou sieťou na svete," konštatoval výkonný riaditeľ spoločnosti SAP Bill McDermott. Zároveň dodal, že v cloudových riešeniach chce firma v rokoch 2014 až 2020 rásť sedemnásobne.

Prevádzkový zisk účtovaný podľa non-IFRS štandardov vykázal nárast o tri percentá pri stálych menových kurzoch na 5,63 miliardy eur. Pri aktuálnych menových kurzoch to predstavuje rast na 5,64 miliardy eur. Výnos zo softvéru a služieb spojených so softvérom stúpol o 7 % pri stálych menových kurzoch, pri aktuálnych menových kurzoch o 6 % na 14,87 miliardy eur.

Kalkulované fakturácie za predplatné na cloudové riešenia a za podporu účtované podľa non-IFRS štandardov dosiahli ku koncu decembra 699 miliónov eur, čo je medziročné zvýšenie o 56 % (o 40 % pri stálych menových kurzoch). Rezervy spoločnosti z predplatného na cloudové riešenia a z podpory boli ku koncu decembra 2,3 miliardy eur, čo predstavuje medziročný nárast o 94 %.

Podľa obchodného výhľadu na tento rok očakáva spoločnosť celoročné výnosy z cloudových riešení a softvéru účtované podľa non-IFRS štandardov vyššie o 8 až 10 % pri stálych menových kurzoch. SAP predpokladá celoročný prevádzkový zisk od 5,6 do 5,9 miliardy eur pri stálych menových kurzoch.

Spoločnosť SAP je dodávateľom podnikových softvérových aplikácií s pobočkami vo viac ako 130 krajinách sveta. Vedenie firmy sídli v nemeckom meste Walldorf. Na Slovensku pôsobí v rôznych formách od roku 1992, pričom samostatná spoločnosť SAP Slovensko, s.r.o. vznikla v roku 1998.


Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

ČR: NETGEAR predstavil najrýchlejší Wifi router R9000

21.10.2016 10:10

Společnost NETGEAR, Inc. (NASDAQGM: NTGR), globální dodavatel inovativních síťových produktů pro koncové uživatele, firmy i poskytovatele služeb, představuje Nighthawk X10 (R9000), první a nejrychlejš ...

Tlačové správy

Microsoft podporuje Europe Code Week a učí deti programovať

21.10.2016 10:00

Jednou z najdôležitejších výziev pracovného trhu Európskej únie bude riešenie priepasti medzi ponukami práce v odbore moderných technológií a digitálnymi zručnosťami mladých ľudí. Pracovný trh Únie to ...

Tlačové správy

Facebook denne priláka viac ako milardu používateľov. Sociálne siete ale prinášajú riziká

21.10.2016 09:40

Obľuba sociálnych sietí stále rastie. Podľa výskumu spoločnosti PewResearch Center využíva sociálne médiá 90 % ľudí vo veku od 18 do 29 rokov, výrazný nárast pozorujeme aj u starších užívateľov. Na so ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá