Image
6.10.2016 0 Comments

Facebook spustil bazár Marketplace. Bude to vážna konkurencia pre eBay?

Používatelia čoraz častejšie využívajú Facebook na nákup a predaj vecí z druhej ruky.  Nákupné a predajné skupiny vraj navštívi mesačne 450 miliónov ľudí.  Sociálna sieť im vyšla v ústrety a v pondelok 3. októbra predstavila novú službu Marketplace.

Ak chcete Marketplace navštíviť, stačí kliknúť na ikonku obchodu (shop) v dolnej časti mobilnej aplikácie Facebooku. Otvorí sa vám stránka s fotografiami predmetov, ktoré ľudia vo vašom okolí ponúkajú na predaj. Ak hľadáte niečo konkrétne, v hornej časti je k dispozícii vyhľadávanie, ktoré umožňuje výsledky filtrovať podľa lokality, kategórie (napr. domácnosť, elektronika, oblečenie) alebo ceny. Ak vás niečo zaujme, kliknete na fotografiu a objavia sa ďalšie podrobnosti vrátane opisu, lokality a profilovej fotografie predávajúceho. Ďalší postup už závisí od vzájomnej dohody predávajúceho a kupujúceho. Facebook sa nebude podieľať na platbe ani doručení tovaru.

Zatiaľ je služba v režime beta a je dostupná pre osoby staršie ako 18 rokov v USA, Veľkej Británii, Austrálii a na Novom Zélande vo facebookovej aplikácii k pre iPhone a Android. Postupne sa bude rozširovať do ďalších krajín a pribudnúť má aj desktopová verzia.

Facebook tak chce dosiahnuť, aby ľudia trávili viac času na sociálnej sieti. Nie je to jeho prvý pokus v tejto oblasti, ten sa uskutočnil už v roku 2007, no stretol sa len s vlažným prijatím. V roku 2014 bola služba ukončená.

Nový Marketplace prináša konkurenciu pre eBay (jeho akcie hneď po uvedení služby zaznamenali pokles) či Amazon, ktorý podobnú službu s názvom Amazon Handmade spustil v októbri minulého roka. Tá umožňuje jednotlivcom predávať tovar ako nábytok, kuchynské predmety, umelecké diela a iné domáce výrobky. Amazon tvrdí, že sa tu denne predáva 500 000 ručne vyrobených produktov a službu mieni rozšíriť aj do Európy. Hoci Facebook zatiaľ oťukáva len secondhandový trh, možno v budúcnosti otvorí platformu komunitným umelcom a remeselníkom a umožní predávať ich ručne vyrábané šperky, keramiku alebo iné predmety.

Zdroj:  newsroom.fb.com

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Mohlo by Vás zaujímať

Internet

Prvý stratosférický test Internet of Space sa uskutoční na Slovensku

20.10.2016 00:12

Spoločnosť GOSPACE v spolupráci so Slovanetom otestuje sieť LoRaWAN internetu vecí (IoT) v stratosfére. Pôjde o prvý test vertikálneho dosahu siete tohto druhu na svete.   V piatok 21. októbra 2016 s ...

Internet 1

Mark Zuckerberg predviedol, ako bude vyzerať sociálna sieť vo virtuálnej realite

11.10.2016 00:28

Facebook na vývojárskej konferencii Occulus Connect predviedol svoje najnovšie nápady týkajúce sa spoločenskej interakcie vo virtuálnej realite. Avatary, ktoré ukázal, sa môžu smiať, prejaviť hnev, šo ...

Internet

Ako na to, aby ste sa nestratili. Nové mapy Google urobia z vášho telefónu kompas

26.09.2016 00:19

Jedna zo základných čŕt aplikácie Mapy Google je schopnosť niekoľko sekúnd po jej otvorení ukázať smer, ktorým sa uberáte (vlastne to, kam mieri horná strana vášho mobilu). No možno ste si všimli, že ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá