Image
6.10.2016 0 Comments

Facebook spustil bazár Marketplace. Bude to vážna konkurencia pre eBay?

Používatelia čoraz častejšie využívajú Facebook na nákup a predaj vecí z druhej ruky.  Nákupné a predajné skupiny vraj navštívi mesačne 450 miliónov ľudí.  Sociálna sieť im vyšla v ústrety a v pondelok 3. októbra predstavila novú službu Marketplace.

Ak chcete Marketplace navštíviť, stačí kliknúť na ikonku obchodu (shop) v dolnej časti mobilnej aplikácie Facebooku. Otvorí sa vám stránka s fotografiami predmetov, ktoré ľudia vo vašom okolí ponúkajú na predaj. Ak hľadáte niečo konkrétne, v hornej časti je k dispozícii vyhľadávanie, ktoré umožňuje výsledky filtrovať podľa lokality, kategórie (napr. domácnosť, elektronika, oblečenie) alebo ceny. Ak vás niečo zaujme, kliknete na fotografiu a objavia sa ďalšie podrobnosti vrátane opisu, lokality a profilovej fotografie predávajúceho. Ďalší postup už závisí od vzájomnej dohody predávajúceho a kupujúceho. Facebook sa nebude podieľať na platbe ani doručení tovaru.

Zatiaľ je služba v režime beta a je dostupná pre osoby staršie ako 18 rokov v USA, Veľkej Británii, Austrálii a na Novom Zélande vo facebookovej aplikácii k pre iPhone a Android. Postupne sa bude rozširovať do ďalších krajín a pribudnúť má aj desktopová verzia.

Facebook tak chce dosiahnuť, aby ľudia trávili viac času na sociálnej sieti. Nie je to jeho prvý pokus v tejto oblasti, ten sa uskutočnil už v roku 2007, no stretol sa len s vlažným prijatím. V roku 2014 bola služba ukončená.

Nový Marketplace prináša konkurenciu pre eBay (jeho akcie hneď po uvedení služby zaznamenali pokles) či Amazon, ktorý podobnú službu s názvom Amazon Handmade spustil v októbri minulého roka. Tá umožňuje jednotlivcom predávať tovar ako nábytok, kuchynské predmety, umelecké diela a iné domáce výrobky. Amazon tvrdí, že sa tu denne predáva 500 000 ručne vyrobených produktov a službu mieni rozšíriť aj do Európy. Hoci Facebook zatiaľ oťukáva len secondhandový trh, možno v budúcnosti otvorí platformu komunitným umelcom a remeselníkom a umožní predávať ich ručne vyrábané šperky, keramiku alebo iné predmety.

Zdroj:  newsroom.fb.com

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Internet

10 trendov pre tohtoročný trh s mobilnými aplikáciami

18.01.2017 00:15

Na začiatku nového roka sa spoločnosť Resco pozrela na najdôležitejšie trendy, ktoré čaká tento biznis v roku 2017. Výskum spoločnosti App Annie predpokladá, že celkové výdavky spotrebiteľov na nákup ...

Internet

Inteligentný bot Google Assistant čoskoro umožní vykonávať platby aj hlasovým príkazom

18.01.2017 00:25

Rozbor Google App pre Android (beta verzia 6.11.13), ktorý  zahŕňa aj službu Assistant, podľa ľudí z XDA Developers ukazuje, že čoskoro by sme mohli uskutočňovať platby pomocou zariadení podporujúcich ...

Internet

Poštová banka sa modernizuje, čoskoro predstaví mobilnú aplikáciu

11.01.2017 00:02

Poštová banka začína nový kalendárny rok s novým logom a novým moderným vizuálom. Tradičná slovenská banka, ktorú vzhľadom na dostupnosť základného balíka služieb na každej pošte využívali hlavne star ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocer TASK

Najnovšie videá