Image
6.2.2014 0 Comments

Facebook oslávil 10. narodeniny. Krátka retrospektíva

facebook.jpg Sociálna sieť Facebook oslavuje desiate narodeniny. Spustená bola 4. februára 2004, ako sociálna sieť určená pre študentov Harvardovej univerzity, aby si mohli zisťovať informácie o sebe prostredníctvom otvorených profilov.

O 10 rokov neskôr ho nájdeme takmer všade, rozšíril sa mimo múrov univerzity, aby sa z neho stala jedna z najväčších sociálnych všetkých čias. Pri tejto príležitosti bolo vytvorené video, ktoré sa však nezameriava na tvorcu Marka Zuckerberga ani na históriu stránok. Ide skôr o oslavu bežných 10-ročných detí z celého sveta, čím sa tvorca snaží poukázať, že hoci je Facebook obrovská celosvetovo známa a verejne obchodovateľná spoločnosť, je ešte mladý a s veľkým potenciálom na rast a zlepšovanie sa.


V júli 2009, takmer pred piatimi rokmi, Facebook oznámil, že mal 250 miliónov používateľov. Aktuálne má 1,228 miliardy aktívnych používateľov mesačne, z toho je 757 miliónov takých, ktorí si svoje kontá kontrolujú každý deň. Asi 945 miliónov používateľov sa pripája k Facebooku prostredníctvom mobilných aplikácií a z nich 296 miliónov navštevuje Facebook výlučne cez ne, pričom obchádzajú verziu pre webový prehliadač.

Facebook počas svojej doterajšej éry pridal rozličné funkcie, ako napríklad možnosť nahrávať fotografie a videá, pridal tlačidlo Like pre príspevky, vytváranie udalostí a skupín, umožnil zdieľať príspevky iných používateľov či propagovať seba alebo svoju firmu prostredníctvom facebookových stránok a iné. Nedávno bolo spustené používateľské rozhranie pre Windows 8.1.

Veľký vzostup Facebooku aj zapríčinil pád teraz už takmer zabudnutého MySpace, ktorý dosiahol veľký úspech pred spustením Facebooku. Okrem rastu celkového počtu používateľov každý štvrťrok sa dá pozorovať rast aj v iných oblastiach. Facebook v posledných rokoch totiž kúpil množstvo mobilných aplikácií, napríklad aplikáciu na zdieľanie fotografií Instagram za 1 miliardu dolárov v roku 2012.

A čo zakladateľ Facebooku Mark Zuckerberg? Je stále CEO Facebooku a v máji oslávi svoje 30. narodeniny.

Zdroj: Svet IT


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Internet 1

Prečo Google v utorok večer nefungoval?

24.11.2016 00:15

V utorok večer postihol služby Googlu rozsiahly výpadok, ktorý trval zhruba dve hodiny a zasiahol vo veľkej miere krajiny strednej Európy vrátane Česka a Slovenska. Používatelia nemali prístup k vyhľa ...

Internet

Instagram konkuruje Facebooku a Snapchatu. Zavádza živé video a miznúce správy

24.11.2016 12:00

Instagram sa pri svojich novinkách už aj v minulosti inšpiroval Snapchatom a tentoraz podľa jeho vzoru pridáva aj živé videá a miznúce správy. Živé videá čoskoro umožnia používateľom jednoduchým stla ...

Internet

Sociálna sieť LinkedIn v Rusku končí, ďalší na rade je Facebook a Twitter

18.11.2016 00:06

Federálna služba pre dozor v oblasti telekomunikácií, informačných technológií a masmédií (Roskomnadzor) vo štvrtok oznámila, že nariadila poskytovateľom komunikačných služieb zablokovať prístup na Li ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá