12.2.2014 0 Comments

Ericsson kupuje Azuki Systems a upevňuje svoju vedúcu pozíciu v oblasti televízie a médií

Ericsson oznámil, že uzavrel dohodu o odkúpení americkej spoločnosti Azuki Systems, ktorá je poskytovateľom prenosovej platformy TV Anywhere pre providerov TV služieb, vysielateľov a majiteľov televízneho obsahu. Akvizícia by mala byť uzavretá do konca februára 2014.

Azuki Systems rozširuje televízne a mediálne portfólio spoločnosti Ericsson, ktoré zahŕňa aj minuloročnú akvizíciu firmy Mediaroom od Microsoftu. Vďaka tomuto obchodu Ericsson urýchli zavádzanie inovácií do sledovania televízneho vysielania na rôznych zariadeniach a obrazovkách. Okrem toho, Ericsson získa ďalšie kľúčové funkcie týkajúce sa rozvoja služby TV Anywhere, vrátane adaptívneho dátového toku a technológie ochrany obsahu. Okrem akvizície získa tím vysoko kvalifikovaných softvérových inžinierov z Azuki Systems.

Per Borgklint, senior viceprezident a riaditeľ Business Unit Support Solution spoločnosti Ericsson hovorí: „Pracujeme na našej televíznej a mediálnej stratégii a Azuki pridáva kľúčové technológie a možnosti rozšíriť našu vedúcu pozíciu na trhu. Tradičné sledovanie televízie sa rýchlo presúva smerom k TV Anywhere. Kúpa Azuki Systems podporuje snahu Ericssonu priniesť zákazníkom myšlienku zasieťovanej spoločnosti pre individuálne a personalizované mediálne zážitky, ktoré zahrňujú obsah na akejkoľvek obrazovke, kedykoľvek a cez akúkoľvek sieť.

Cheng Wu, generálny riaditeľ a spoluzakladateľ Azuki Systems, dodáva: „Poskytovatelia služieb, vlastníci obsahu a vysielatelia čelia množstvu problémov, pretože súperia o to, aby bol televízny obsah k dispozícii na akomkoľvek zariadení. Vďaka skúsenostiam z nasadzovaním našich inovatívnych a overených riešení prenosu videa, pomáhame zrýchľovať nasadenie a zhodnocovanie služieb TV Anywhere. Pokračovanie tejto práce pod krídlami Ericssonu zaistí, že zákazníci na celom svete budú mať najlepšiu podporu ich snahy poskytovať najmodernejšie služby svojim zákazníkom.

Technologická spoločnosť Azuki Systems bola založená v roku 2008 a sídli v meste Acton v americkom štáte Massachusetts. Jej riešenia v oblasti TV Anywhere prinášajú špičkovú kvalitu videa v kombinácii s vysokou úrovňou používateľského komfortu, personalizácie, ochrany obsahu, škálovateľnosti a spoľahlivosti. Zákazníci Azuki Systems pochádzajú prevažne z oblasti poskytovateľov káblovej televízie, IPTV, operátorov mobilných sietí a vlastníkov obsahu. Firma má 49 zamestnancov.


Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

ČR: NETGEAR predstavil najrýchlejší Wifi router R9000

21.10.2016 10:10

Společnost NETGEAR, Inc. (NASDAQGM: NTGR), globální dodavatel inovativních síťových produktů pro koncové uživatele, firmy i poskytovatele služeb, představuje Nighthawk X10 (R9000), první a nejrychlejš ...

Tlačové správy

Microsoft podporuje Europe Code Week a učí deti programovať

21.10.2016 10:00

Jednou z najdôležitejších výziev pracovného trhu Európskej únie bude riešenie priepasti medzi ponukami práce v odbore moderných technológií a digitálnymi zručnosťami mladých ľudí. Pracovný trh Únie to ...

Tlačové správy

Facebook denne priláka viac ako milardu používateľov. Sociálne siete ale prinášajú riziká

21.10.2016 09:40

Obľuba sociálnych sietí stále rastie. Podľa výskumu spoločnosti PewResearch Center využíva sociálne médiá 90 % ľudí vo veku od 18 do 29 rokov, výrazný nárast pozorujeme aj u starších užívateľov. Na so ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITAPA 2016 Jesen

Najnovšie videá