12.2.2014 0 Comments

Ericsson kupuje Azuki Systems a upevňuje svoju vedúcu pozíciu v oblasti televízie a médií

Ericsson oznámil, že uzavrel dohodu o odkúpení americkej spoločnosti Azuki Systems, ktorá je poskytovateľom prenosovej platformy TV Anywhere pre providerov TV služieb, vysielateľov a majiteľov televízneho obsahu. Akvizícia by mala byť uzavretá do konca februára 2014.

Azuki Systems rozširuje televízne a mediálne portfólio spoločnosti Ericsson, ktoré zahŕňa aj minuloročnú akvizíciu firmy Mediaroom od Microsoftu. Vďaka tomuto obchodu Ericsson urýchli zavádzanie inovácií do sledovania televízneho vysielania na rôznych zariadeniach a obrazovkách. Okrem toho, Ericsson získa ďalšie kľúčové funkcie týkajúce sa rozvoja služby TV Anywhere, vrátane adaptívneho dátového toku a technológie ochrany obsahu. Okrem akvizície získa tím vysoko kvalifikovaných softvérových inžinierov z Azuki Systems.

Per Borgklint, senior viceprezident a riaditeľ Business Unit Support Solution spoločnosti Ericsson hovorí: „Pracujeme na našej televíznej a mediálnej stratégii a Azuki pridáva kľúčové technológie a možnosti rozšíriť našu vedúcu pozíciu na trhu. Tradičné sledovanie televízie sa rýchlo presúva smerom k TV Anywhere. Kúpa Azuki Systems podporuje snahu Ericssonu priniesť zákazníkom myšlienku zasieťovanej spoločnosti pre individuálne a personalizované mediálne zážitky, ktoré zahrňujú obsah na akejkoľvek obrazovke, kedykoľvek a cez akúkoľvek sieť.

Cheng Wu, generálny riaditeľ a spoluzakladateľ Azuki Systems, dodáva: „Poskytovatelia služieb, vlastníci obsahu a vysielatelia čelia množstvu problémov, pretože súperia o to, aby bol televízny obsah k dispozícii na akomkoľvek zariadení. Vďaka skúsenostiam z nasadzovaním našich inovatívnych a overených riešení prenosu videa, pomáhame zrýchľovať nasadenie a zhodnocovanie služieb TV Anywhere. Pokračovanie tejto práce pod krídlami Ericssonu zaistí, že zákazníci na celom svete budú mať najlepšiu podporu ich snahy poskytovať najmodernejšie služby svojim zákazníkom.

Technologická spoločnosť Azuki Systems bola založená v roku 2008 a sídli v meste Acton v americkom štáte Massachusetts. Jej riešenia v oblasti TV Anywhere prinášajú špičkovú kvalitu videa v kombinácii s vysokou úrovňou používateľského komfortu, personalizácie, ochrany obsahu, škálovateľnosti a spoľahlivosti. Zákazníci Azuki Systems pochádzajú prevažne z oblasti poskytovateľov káblovej televízie, IPTV, operátorov mobilných sietí a vlastníkov obsahu. Firma má 49 zamestnancov.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

MV: Občianske s elektronickým podpisom možno vybaviť aj v sobotu

03.12.2016 00:10

Občianske preukazy so zaručeným elektronickým podpisom si občania budú môcť vybaviť aj túto sobotu. Otvorené budú všetky pracoviská dokladov v Bratislave, a to od 08:00 do 13:00. V tom istom čase vyba ...

Tlačové správy

Správca národnej domény .sk pripravuje inovácie a natrvalo znižuje ceny

02.12.2016 14:00

Slovenské domény zaregistrujete od nového roku za polovicu Spoločnosť SK-NIC, a.s., správca národnej domény .sk, od roku 2017 natrvalo znižuje cenu domén. Firmy aj fyzické osoby si tak budú môcť od n ...

Tlačové správy

Európski lídri digitalizácie sa v Bruseli dohodli – internet potrebujú aj v Afrike!

02.12.2016 13:50

Podpredseda vlády SR pre investície a informatizáciu Peter Pellegrini, belgický podpredseda vlády Alexander De Croo a podpredseda Európskej komisie pre jednotný digitálny trh Andrus Ansip dnes v Bruse ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá