12.2.2014 0 Comments

Ericsson kupuje Azuki Systems a upevňuje svoju vedúcu pozíciu v oblasti televízie a médií

Ericsson oznámil, že uzavrel dohodu o odkúpení americkej spoločnosti Azuki Systems, ktorá je poskytovateľom prenosovej platformy TV Anywhere pre providerov TV služieb, vysielateľov a majiteľov televízneho obsahu. Akvizícia by mala byť uzavretá do konca februára 2014.

Azuki Systems rozširuje televízne a mediálne portfólio spoločnosti Ericsson, ktoré zahŕňa aj minuloročnú akvizíciu firmy Mediaroom od Microsoftu. Vďaka tomuto obchodu Ericsson urýchli zavádzanie inovácií do sledovania televízneho vysielania na rôznych zariadeniach a obrazovkách. Okrem toho, Ericsson získa ďalšie kľúčové funkcie týkajúce sa rozvoja služby TV Anywhere, vrátane adaptívneho dátového toku a technológie ochrany obsahu. Okrem akvizície získa tím vysoko kvalifikovaných softvérových inžinierov z Azuki Systems.

Per Borgklint, senior viceprezident a riaditeľ Business Unit Support Solution spoločnosti Ericsson hovorí: „Pracujeme na našej televíznej a mediálnej stratégii a Azuki pridáva kľúčové technológie a možnosti rozšíriť našu vedúcu pozíciu na trhu. Tradičné sledovanie televízie sa rýchlo presúva smerom k TV Anywhere. Kúpa Azuki Systems podporuje snahu Ericssonu priniesť zákazníkom myšlienku zasieťovanej spoločnosti pre individuálne a personalizované mediálne zážitky, ktoré zahrňujú obsah na akejkoľvek obrazovke, kedykoľvek a cez akúkoľvek sieť.

Cheng Wu, generálny riaditeľ a spoluzakladateľ Azuki Systems, dodáva: „Poskytovatelia služieb, vlastníci obsahu a vysielatelia čelia množstvu problémov, pretože súperia o to, aby bol televízny obsah k dispozícii na akomkoľvek zariadení. Vďaka skúsenostiam z nasadzovaním našich inovatívnych a overených riešení prenosu videa, pomáhame zrýchľovať nasadenie a zhodnocovanie služieb TV Anywhere. Pokračovanie tejto práce pod krídlami Ericssonu zaistí, že zákazníci na celom svete budú mať najlepšiu podporu ich snahy poskytovať najmodernejšie služby svojim zákazníkom.

Technologická spoločnosť Azuki Systems bola založená v roku 2008 a sídli v meste Acton v americkom štáte Massachusetts. Jej riešenia v oblasti TV Anywhere prinášajú špičkovú kvalitu videa v kombinácii s vysokou úrovňou používateľského komfortu, personalizácie, ochrany obsahu, škálovateľnosti a spoľahlivosti. Zákazníci Azuki Systems pochádzajú prevažne z oblasti poskytovateľov káblovej televízie, IPTV, operátorov mobilných sietí a vlastníkov obsahu. Firma má 49 zamestnancov.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Veracomp plánuje predstaviť mrazivé novinky z Red Hatu

19.01.2017 12:00

Veracomp Slovakia s.r.o., distribútor s prívlastkom VAD (čiže Value Added Distributor), poskytuje pridanú hodnotu aj vo forme vzdelávania. V spolupráci s Red Hat na Slovensku plánuje Veracomp pre svo ...

Tlačové správy

ČR: Audiosystémy pre domáce kino Bose Lifestyle 600 a Lifestyle 650 - potešenie pre uši aj oči

19.01.2017 11:00

Systémy pro domácí kino mají u Bose dlouholetou tradici a uživateli i odborníky jsou řazeny na vrchol nabídky v této oblasti. Nyní přichází na náš trh dvě zcela nová řešení – Bose Lifestyle 600 a Life ...

Tlačové správy

Taxify ponúka zľavu 20 % na všetky jazdy

19.01.2017 10:40

Populárna aplikácia Taxify spustila akciu, ktorá o pätinu znižuje cenu za každé využitie služby do konca januára. Vďaka nízkej minimálnej platbe za jazdu sa služba vyplatí aj pri kratších presunoch po ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITSMF jar

Najnovšie videá