Image
7.9.2016 0 Comments

Ericsson: 5G prototypy pripájajú idúce vozidlá na vysokorýchlostný internet

Hoci mobilní operátori na celom svete ešte len plánujú rozvoj svojich podnikov a sietí v 5G, schopnosť podporovať mobilitu aj vo vysokých rýchlostiach bude kľúčová pre množstvo nových prípadov použitia 5G vrátane inteligentných automobilov, autonómnych aut a autobusov. Aby tejto požiadavke vyhovel, Ericsson (NASDAQ: ERIC) už v sídle vedenia spoločnosti vo švédskom Štokholme predviedol podporu mobilného pripojenia idúceho vozidla s priepustnosťou prekračujúcou 7 Gbit/s. 

Joakim Sorelius, riaditeľ pre 5G architektúru spoločnosti Ericsson, povedal:  “Vo februári sme predviedli prepojenie s priepustnosťou takmer 25 Gbit/s pre mobilné aj pevné zariadenia. Náš najnovší 5G technologický míľnik umožní operátorom testovať v teréne kľúčové 5G aplikácie, ktoré vyžadujú vysoko výkonné pripojenie k autám, autobusom a vlakom pre prípady použitia v inteligentných vozidlách a doprave.”

Pri predvedení, ktoré sa uskutočnilo 10. júna v okolí sídla vedenia Ericssonu vo švédskej metropole Štokholm, bolo použité rovnaké vybavenie pre rádiový prístup, známe ako 5G rádiové prototypy od Ericssonu, ktoré sa v súčasnosti používa v terénnych testoch komunikačného operátora. 5G zariadenie vo vozidle Ericssonu bolo počas cesty schopné udržiavať mobilné pripojenie do siete s priepustnosťou viac ako 7 Gbit/s.

Pre demonštráciu 5G rádiových prototypov naživo bolo použité nové 5G rádiové rozhranie z s názvom NR (New Radio – nové rádio) a Masívne MIMO (multiple-input multiple-output) multianténne telekomunikačné systémy. Masívne MIMO je kombináciou MIMO a priestorového filtrovania s pomocou veľkého počtu anténových prvkov. Masívne MIMO vďaka vyššej priepustnosti zlepšuje užívateľskú skúsenosť, ale tiež zvyšuje pokrytie, kapacitu a energetickú efektívnosť mobilnej siete. Masívne MIMO je zároveň jednou z 5G softvérových inovácií, ktoré Ericsson predstavil v júni s cieľom priniesť kľúčové 5G technologické koncepty do mobilných sietí súčasnosti.

Ericsson už spolupracuje s vyše dvadsiatimi poprednými mobilnými operátormi na celom svete na 5G networkingu a prípadoch použitia, vrátane terénneho testovania 5G, ktoré prebieha tento rok. Nástup 5G ovplyvní celú mobilnú sieť a súvisiace ekosystémy, od zariadení cez rádiový prístup až po mobilné jadro a cloud. 5G rádiové prototypy a 5G softvérové inovácie od Ericssonu su vyvinuté pre sieť s rádiovým prístupom.

Autor: TS Ericsson

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Banky chcú rozšíriť projekt elektronickej komunikácie

09.12.2016 16:16

Slovenská banková asociácia chce rozšíriť projekt elektronickej komunikácie medzi bankami a štátnymi inštitúciami. Cieľom projektu iniciovaného asociáciou a bankami je zjednodušenie, zrýchlenie a zefe ...

Tlačové správy

V rebríčku Technology Fast 500 sa umiestnili štyri firmy zo SR

09.12.2016 16:14

Medzi najrýchlejšie rastúce technologické spoločnosti v Európe sa tento rok prebojovali štyri slovenské firmy. V rebríčku Technology Fast 500 zostavenom pre Európu, Blízky východ a Afriku (EMEA región ...

Tlačové správy

ČR: Rýchlosť, štýl, ostrosť: Monitory AOC k Vianociam

09.12.2016 15:00

Noci jsou delší, studenější a sváteční čas je za rohem. Zatímco někteří už mají na svém vánočním nákupním seznamu vše odfajfkováno, jiní ještě hledají ten pravý dárek. Společnost AOC přichází se čtyřm ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá