Image
7.9.2016 0 Comments

Ericsson: 5G prototypy pripájajú idúce vozidlá na vysokorýchlostný internet

Hoci mobilní operátori na celom svete ešte len plánujú rozvoj svojich podnikov a sietí v 5G, schopnosť podporovať mobilitu aj vo vysokých rýchlostiach bude kľúčová pre množstvo nových prípadov použitia 5G vrátane inteligentných automobilov, autonómnych aut a autobusov. Aby tejto požiadavke vyhovel, Ericsson (NASDAQ: ERIC) už v sídle vedenia spoločnosti vo švédskom Štokholme predviedol podporu mobilného pripojenia idúceho vozidla s priepustnosťou prekračujúcou 7 Gbit/s. 

Joakim Sorelius, riaditeľ pre 5G architektúru spoločnosti Ericsson, povedal:  “Vo februári sme predviedli prepojenie s priepustnosťou takmer 25 Gbit/s pre mobilné aj pevné zariadenia. Náš najnovší 5G technologický míľnik umožní operátorom testovať v teréne kľúčové 5G aplikácie, ktoré vyžadujú vysoko výkonné pripojenie k autám, autobusom a vlakom pre prípady použitia v inteligentných vozidlách a doprave.”

Pri predvedení, ktoré sa uskutočnilo 10. júna v okolí sídla vedenia Ericssonu vo švédskej metropole Štokholm, bolo použité rovnaké vybavenie pre rádiový prístup, známe ako 5G rádiové prototypy od Ericssonu, ktoré sa v súčasnosti používa v terénnych testoch komunikačného operátora. 5G zariadenie vo vozidle Ericssonu bolo počas cesty schopné udržiavať mobilné pripojenie do siete s priepustnosťou viac ako 7 Gbit/s.

Pre demonštráciu 5G rádiových prototypov naživo bolo použité nové 5G rádiové rozhranie z s názvom NR (New Radio – nové rádio) a Masívne MIMO (multiple-input multiple-output) multianténne telekomunikačné systémy. Masívne MIMO je kombináciou MIMO a priestorového filtrovania s pomocou veľkého počtu anténových prvkov. Masívne MIMO vďaka vyššej priepustnosti zlepšuje užívateľskú skúsenosť, ale tiež zvyšuje pokrytie, kapacitu a energetickú efektívnosť mobilnej siete. Masívne MIMO je zároveň jednou z 5G softvérových inovácií, ktoré Ericsson predstavil v júni s cieľom priniesť kľúčové 5G technologické koncepty do mobilných sietí súčasnosti.

Ericsson už spolupracuje s vyše dvadsiatimi poprednými mobilnými operátormi na celom svete na 5G networkingu a prípadoch použitia, vrátane terénneho testovania 5G, ktoré prebieha tento rok. Nástup 5G ovplyvní celú mobilnú sieť a súvisiace ekosystémy, od zariadení cez rádiový prístup až po mobilné jadro a cloud. 5G rádiové prototypy a 5G softvérové inovácie od Ericssonu su vyvinuté pre sieť s rádiovým prístupom.

Autor: TS Ericsson

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Aktivovaný elektronický občiansky preukaz má len 44 % štatutárov

16.01.2017 16:19

Elektronický občiansky preukaz s aktivovaným bezpečnostným osobným kódom (BOK) má iba 44 percent právnických osôb. Upozornil na to v pondelok tlačový odbor Kancelárie Ministerstva vnútra (MV) SR. Od j ...

Tlačové správy

VEDA: Vedci chcú zlepšiť postavenie spoločenských a humanitných vied

16.01.2017 16:17

Spoločenskí a humanitní vedci na Slovensku sú pripravení čeliť výzvam našej doby, jej myšlienkovému a hodnotovému chaosu a skepse. Vyplýva to z Memoranda spoločenských a humanitných vedcov, ktoré na d ...

Tlačové správy

Digitálna mobilná komunikácia na Slovensku oslavuje 20 rokov

16.01.2017 10:25

Už 20 rokov je mobilná komunikácia vďaka digitálnej technológii GSM dostupná pre všetkých Slovákov. Presne 15. januára 1997 spoločnosť Globtel GSM, v súčasnosti Orange, spustil prevádzku prvej digitál ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITSMF jar

Najnovšie videá