Image
28.10.2016 0 Comments

Ericsson: 5G je podľa ôsmich kľúčových priemyselných odvetví motorom inovácií

  • High-tech výroba a mediálny priemysel hlásia najvyššiu úroveň prieniku novovznikajúcich technológií a nových hráčov na trhu
  • Automobilový priemysel očakáva, že od 5G umožní nové ponuky ako zlepšenie GPS, predchádzanie nehodám a technológiu pripojených vozidiel
  • Predstavitelia verejnej bezpečnosti a verejného zdravotníctva považujú technológiu 5G za nositeľa zmien, kľúčového pre strategický rozvoj ich podnikania.

Najnovšia globálna štúdia Ericssonu (NASDAQ: ERIC), “Príležitosti v 5G: pohľad ôsmich priemyselných odvetví”, odhaľuje očakávaný vplyv 5G, mobilnej technológie ďalšej generácie, na konkrétne odvetvia. Skúma, ako tieto odvetvia plánujú 5G využiť, ktoré konkrétne spôsoby využitia novej technológie pravdepodobne prevládnu v tom-ktorom priemysle, a aké obchodné dôvody ich vedú k prechodu na 5G. 

Štúdia prináša vyjadrenia viac ako 650 vedúcich pracovníkov z celého sveta – vrátane finančných riaditeľov, technických riaditeľov, marketingových šéfov a ďalších vedúcich predstaviteľov IT infraštruktúry z ôsmich kľúčových odvetví, ktoré príchod 5G pravdepodobne ovplyvní najviac: automobilový priemysel, verejné služby, verejná bezpečnosť, výroba high-tech zariadení, internet/digitálne zariadenia, zdravotníctvo, finančné služby a médiá/hazardné hry.

Väčšina z týchto rozhodovateľov závisí od informačných a  komunikačných technológií, ktoré sú hnacím motorom inovácií, a aktívne do nich investuje. Do budúcnosti až 94 percent z nich považuje mobilné siete novej generácie za dôležité pre strategický rozvoj ich podnikania.

Reagovať na inovácie zo strany rozvíjajúcich sa technológií - ako je M2M komunikácia, širokopásmové pripojenie, cloudové služby a mobilné služby - je kľúčovou hnacou silou inovácií v podnikaní v rámci podnikov a priemyselných odvetví respondentov. Veľká väčšina z nich naznačila, že majú v úmysle prijať významné zmeny v podnikaní tak, aby bolo možné využiť 5G, keď príde.

Rima Qureshi, senior viceprezident a hlavný stratég Ericssonu hovorí: „Rozvíjajúce sa technológie, ako je internet vecí, sa stávajú neoddeliteľnou súčasťou našej ekonomiky a životného štýlu, a to je hnacou silou zásadných zmien vo všetkých odvetviach. 5G túto transformáciu urýchli a vytvorí nové spôsoby využitia, nové zdroje príjmov a nové obchodné modely pre priemysel aj pre spotrebiteľov. S 5G budú mať priemyselné odvetvia pripojenie, prispôsobené ich požiadavkám a možnosť rýchlo jednať, aby spĺňali potreby zákazníkov a byť inovatívne."

Najdôležitejšie zistenia štúdie:
Automobilový priemysel: Autá sa budú spoliehať na vysoko výkonné, bezpečné siete
Očakáva sa, že 5G poskytne skutočnú obchodnú hodnotu najmä v oblastiach ako vyšší výkon, zvýšenie bezpečnosti a komunikácia medzi jednotlivými vozidlami. Hlavným trendom v automobilovom priemysle sú pripojené vozidlá, a zatiaľ čo mnohí sa už tešia na samoriadiace systémy, najobľúbenejšími spôsobmi využitia 5G na celom svete sú lepšie GPS s aktuálnymi informáciami a aktualizácia máp.

Technická infraštruktúra: 5G pomôže znížiť náklady a zabezpečiť zariadenia
Zvýšená produktivita, rýchlejšie zavádzanie nových produktov a služieb pre spotrebiteľov a podpora efektivity sú kľúčovými hnacími motormi podnikania pre spoločnosti, aby prijali 5G. Vzdialený monitoring a údržba prostredníctvom senzorov sú považované za najväčšie výhody, keďže množstvo technickej infraštruktúry ja určenej na ochranu cenných aktív nachádzajúcich sa vo vzdialených a niekedy nebezpečných lokalitách.

Verejná bezpečnosť: 5G zlepší skúsenosti občanov, bezpečnosť
Organizácie zodpovedné za bezpečnosť verejnosti očakávajú, že technológia 5G a Internet vecí (IoT) pomôžu udržiavať bezpečnosť občanov s čo najnižšími nákladmi a znížiť  tak verejné výdavky. Celých 96 percent respondentov uviedlo, že už investujú, aby mohli tieto technológie využívať. Od nových sietí očakávajú rozšírenie schopností pripojených zariadení a network slicing v 5G s cieľom poskytovať bezpečnú prioritnú komunikáciu v prípade mimoriadnych udalostí.

Výrobcovia high-tech: Dosiahnuť s 5G vrchol produktivity
S narušeniami zo strany nových účastníkov na trhu a obchodných procesov, ktoré ohrozujú spracovateľský priemysel, má väčšina spoločností v pláne využiť technológie 5G na zvýšenie produktivity, zlepšenie zákazníckych skúseností a rýchlejšie zavádzanie nových produktov a služieb zákazníkom. Mnohí očakávajú, že 5G pomôže s riadením rizika prostredníctvom monitorovania aktív a zlepšenia bezpečnosti vzdialenej lokality.

Internet/digitálne zariadenia: Vybudovať s 5G lojalitu zákazníkov
Internetové obchody, sociálne siete, digitálne organizácie, nástroje na spoluprácu, cestovateľské služby a služby zdieľanej prepravy, patriace do tejto kategórie, vyhľadávajú najmodernejšie technológie, ktoré im pomôžu zostať relevantné, prilákať nových zákazníkov a budovať vernosť značke. Celých 96 percent opýtaných potvrdzuje, že investujú, aby mohli využívať 5G, a že najočakávanejším prínosom 5G je zlepšenie používateľskej skúsenosti.

Zdravotníctvo: 5G sľubuje zlepšenie kvality života
Prevažná väčšina opýtaných manažérov v zdravotníctve od 5G očakáva, že im umožní zaviesť nové služby a produkty, ktoré zlepšia kvalitu života verejnosti a 94 percent z nich uviedlo, že pre využitie sietí 5G uskutočnia významné zmeny v podnikaní. Zdravotnícki pracovníci si navyše myslia, že pokiaľ ide o obchodnú hodnotu 5G. bezpečnosť je rovnako dôležitá ako výkon.

Finančné služby: 5G zvýši produktivitu aj spokojnosť zákazníkov
Odvetvie finančných služieb očakáva, že 5G zvýši objem mobilného obchodovania v reálnom čase a algoritmického obchodovania. Keďže najvyššou prioritou vo finančnom svete je bezpečnosť, 84 percent vedúcich pracovníkov finančných služieb prejavilo zvýšený záujem o potenciál 5G zvýšiť bezpečnosť transakcií.

Médiá a herný priemysel: 5G prinesie skutočne pohlcujúci zážitok
Vedúci predstavitelia v segmente médií a herného priemyslu považujú za najdôležitejšie  potešiť divákov a udržať ich pozornosť. To zahŕňa aj poskytnutie nových, pôsobivých zážitkov – ako napríklad Ultra HD 4K a virtuálna realita na mobilných zariadeniach – s použitím vyššej kapacity, ktorú umožnia 5G siete. Výrazná väčšina opýtaných zdôraznila streamovanie 360-stupňových užívateľských videí a pevné bezdrôtové širokopásmové pripojenie  ako ďalšie očakávané prínosy 5G.

Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Banky chcú rozšíriť projekt elektronickej komunikácie

09.12.2016 16:16

Slovenská banková asociácia chce rozšíriť projekt elektronickej komunikácie medzi bankami a štátnymi inštitúciami. Cieľom projektu iniciovaného asociáciou a bankami je zjednodušenie, zrýchlenie a zefe ...

Tlačové správy

V rebríčku Technology Fast 500 sa umiestnili štyri firmy zo SR

09.12.2016 16:14

Medzi najrýchlejšie rastúce technologické spoločnosti v Európe sa tento rok prebojovali štyri slovenské firmy. V rebríčku Technology Fast 500 zostavenom pre Európu, Blízky východ a Afriku (EMEA región ...

Tlačové správy

ČR: Rýchlosť, štýl, ostrosť: Monitory AOC k Vianociam

09.12.2016 15:00

Noci jsou delší, studenější a sváteční čas je za rohem. Zatímco někteří už mají na svém vánočním nákupním seznamu vše odfajfkováno, jiní ještě hledají ten pravý dárek. Společnost AOC přichází se čtyřm ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá