10.3.2014 0 Comments

EBEC 2014

Tak ako minulý rok, aj tento rok majú študenti Slovenskej technickej univerzity možnosť overiť si svoje teoretické znalosti v praxi.

Prichádza inžinierska súťaž organizovaná neziskovou študentskou organizáciou BEST Bratislava (Board of European Students of Technology). BEST združuje študentov technických univerzít celej Európy za účelom posilnenia vzťahov firiem, univerzity a študentov a tým sa usiluje im pomôcť myslieť medzinárodne, spoznávať európske kultúry a rozvíjať schopnosti jednotlivcov prácou v medzinárodnom prostredí. Aj z týchto dôvodov vznikla inžinierska súťaž EBEC (European BEST Engineering Competition), ktorá sa po prvýkrát konala v roku 2003 v Belgicku potom, ako sa niektorí členovia rok predtým zúčastnili na inžinierskej súťaži v Kanade. Na prvom ročníku sa zúčastnilo 60 participantov z celej Európy. Od roku 2003 sa súťaž stala každoročnou tradíciou organizácie BEST, a zapája sa do nej čoraz viac študentov. Minulý rok sa súťaž konala v 30 krajinách na 83 univerzitách a zúčastnilo sa jej celkovo 6500 študentov.

Súťaž sa bude konať na pôde Slovenskej technickej univerzity v Bratislave dňa 26. marca na Strojníckej fakulte a dňa 27. marca na Fakulte informatiky a informačných technológií. Možnosť prihlásenia je do 25. marca na internetovej stránke: www.bratislava.ebec.sk. Súťaž je rozdelená do dvoch kategórií: Team Design a Case Study. V každej kategórií súťaží medzi sebou desať štvorčlenných tímov.

Úlohou súťažiacich v kategórií Team Design je zostrojiť zariadenie, s požadovanými vlastnosťami v limitovanom čase a s limitovaným materiálom, ktorý študenti dostanú. Súťažiaci následne obhajujú svoje dielo pred odbornou porotou a potom predvedú názornú ukážku, či dané zariadenie spĺňa všetky podmienky.

Cieľom Case Study je vytvoriť prípadovú štúdiú na vyriešenie reálneho problému technického charakteru. Použitím analytických zručností, zhromažďovaním, následným filtrovaním a vyhodnocovaním informácií študenti vyhotovia abstraktné hypotetické riešenie na danú problematiku, ktoré si musia obhájiť pred odbornou porotou.

BEST Bratislava tento rok usporiada aj centrálne kolo súťaže EBEC, na ktorom okrem víťazných tímov z dvoch slovenských univerzít budú prítomné aj víťazné tímy z Maďarska a Českej republiky.

Víťazi centrálneho kola postúpia do úplného finále súťaže EBEC, ktoré sa tento rok bude konať v auguste v hlavnom meste Lotyšska, v Rige.

Študenti víťazných tímov získajú zaujímavé a hodnotné ceny a okrem toho si odnesú zo súťaže, tak ako ostatní zúčastnení študenti, kopec nových zážitkov a skúseností. Uvedomia si, ako je dôležité vedieť spojiť svoje teoretické vedomosti získané počas štúdiá s praxou a zistia ako vedia pracovať v tíme a taktiež sa zdokonalia vo svojich prezentačných zručnostiach.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Aktivovaný elektronický občiansky preukaz má len 44 % štatutárov

16.01.2017 16:19

Elektronický občiansky preukaz s aktivovaným bezpečnostným osobným kódom (BOK) má iba 44 percent právnických osôb. Upozornil na to v pondelok tlačový odbor Kancelárie Ministerstva vnútra (MV) SR. Od j ...

Tlačové správy

VEDA: Vedci chcú zlepšiť postavenie spoločenských a humanitných vied

16.01.2017 16:17

Spoločenskí a humanitní vedci na Slovensku sú pripravení čeliť výzvam našej doby, jej myšlienkovému a hodnotovému chaosu a skepse. Vyplýva to z Memoranda spoločenských a humanitných vedcov, ktoré na d ...

Tlačové správy

Digitálna mobilná komunikácia na Slovensku oslavuje 20 rokov

16.01.2017 10:25

Už 20 rokov je mobilná komunikácia vďaka digitálnej technológii GSM dostupná pre všetkých Slovákov. Presne 15. januára 1997 spoločnosť Globtel GSM, v súčasnosti Orange, spustil prevádzku prvej digitál ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocer TASK

Najnovšie videá