Image
19.11.2015 0 Comments

„Idioti“ - ISIS reaguje na vyhrážky hackerskej skupiny Anonymous

Na piatkové teroristické útoky v Paríži, pri ktorých zahynulo minimálne 129 ľudí a stovky boli zranené, reagovala hackerská skupina Anonymous zverejnením videa. V ňom sa jedna z vystupujúcich osôb vyhráža Islamskému štátu slovami: „Anonymous z celého sveta vás budú loviť. Začneme proti vám najväčšiu operáciu. Očakávajte masívne kybernetické útoky. Vojna je vyhlásená. Pripravte sa." Podľa varovaní má ísť o najväčšiu operáciu všetkých čias proti teroristickej skupine. „Vystopujeme vás kdekoľvek na planéte, nikde nebudete v bezpečí. Sme Anonymous. Sme légia. Nezabúdame. Neodpúšťame. Očakávajte nás, ISIS a Al Kajda - okúsite našu pomstu," končí slogan.

Na extrémistické skupiny zaútočila hackerská skupina Anonymous už v januári po útokoch na francúzsky satirický magazín Charlie Hebdo, keď sa hackeri pokúsili zhodiť webové stránky extrémistov.

Na tento ich ďalší pokus reagovala ISIS cez aplikáciu Telegram messenger správou: „Anonymous hackeri v novom vydaní videa hrozia, že budú kyberneticky útočiť na Islamský štát (idioti)." ISIS sa okrem toho pýta, čo také chcú hackeri napadnúť. Doposiaľ sa im totiž podarilo hacknuť ich účty na Twitteri a e-maily.

ISIS okrem iného vo svojej správe radí, ako sa vyhnúť prípadným útokom zo strany hackerskej skupiny Anonymous. Vystríha pred odkazmi od neoverených zdrojov, vyzýva, aby si používatelia neustále menili adresu internetového protokolu a aby nekomunikovali cez Telegram či Twitter s neznámymi osobami.


Zdroj: fortune.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Bezpečnosť

Hacking kreditky za šesť sekúnd. Zločinci môžu bez problémov získať všetky údaje o platobnej karte

08.12.2016 00:13

Vedci z Newcastle University prišli na spôsob, ako môžu zločinci za menej ako 6 sekúnd zistiť číslo, dátum platnosti a bezpečnostný kód na kreditnej alebo debetnej karte Visa. Je to vraj „nebezpečne ľ ...

Bezpečnosť

Čísla kreditiek už nelákajú. Kyberzločinci sa zameriavajú na lekárske záznamy, čísla sociálneho zabezpečenia a útoky DDoS.

07.12.2016 00:12

V dnešnej modernej a čoraz viac prepojenej dobe sú dáta používateľov, korporácií či štátnych inštitúcií pod neustále rastúcim tlakom. Tieto dáta predstavujú poklad v rukách kyberkriminálnikov a  trend ...

Bezpečnosť 2

Ovplyvnilo Rusko americké prezidentské voľby? Podľa expertov boli niektoré hlasovacie prístroje infikované

06.12.2016 00:16

Podľa kyberbezpečnostnej firmy FireEye ruská vláda počas kampane pred americkými prezidentskými voľbami nielen vykonávala hackerské útoky, ale využívala aj sociálne siete na ovplyvňovanie názorov. Šír ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá