Image
3.6.2016 0 Comments

Dvojkolka 10" SKYMASTER

V predošlom čísle PC REVUE sme vyskúšali 6,5" dvojkolku SKYMASTER, ktorá je v ostatnom období veľkým hitom, a to hlavne pre mladšie ročníky. Model, ktorého recenziu prinášame teraz, je o niečo väčší. Podstatný rozdiel však nie je iba vo veľkosti, hoci tá prispieva k väčšej stabilite, preto používateľ ocení hlavne jazdné vlastnosti. Dvojkolka disponuje väčšími 10-palcovými kolesami, plnenými vzduchom, ktoré pomáhajú ľahšie prekonávať rôznu povrchovú adhéziu, ako aj zdolávať nerovnosti na ceste.

Vcelku je však táto dvojkolka väčšia, a tak má aj väčšiu hmotnosť o tri a pol kilogramu. Výdrž batérie  a hodnota dojazdu na jedno nabitie sa však aj napriek väčšej hmotnosti oproti jej 6,5" bratovi nezmenili. Rôzne farebné vyhotovenia, ako aj materiál, z ktorého sú vyrobené, sú tak­isto pri obidvoch rovnaké. Azda jediný rozdiel je v schopnosti prekonávať sklon terénu. Pri dvojkolke so 6,5" kolieskami výrobca uvádza 15 %, no pri 10" kolieskach udáva až 15 – 20 % maximálny sklon povrchu.

Tak ako predošlá dvojkolka aj táto je extrémne nehlučná, jej tichý chod môže narušiť jedine hudba z reproduktorov. Ak sa zamýšľate, ako je to možné a čo tým presne myslíme, čítajte ďalej. Áno, táto dvojkolka je vybavená reproduktorom, prostredníctvom ktorého sa vám prihovorí už pri zapnutí do polohy stand-by.

Prv než začnete na nej jazdiť, odporúčame stiahnuť si do svojho smartfónu aplikáciu ­Wheels. Je zadarmo dostupná tak na platforme Android, ako aj iOS. Jej stiahnutie je jednoduché a nezaberie ani veľa pamäte, pretože jej ­veľkosť je len 11,9 MB.

K dvojkolke sa pripája cez rozhranie bluetooth a jej využitie je naozaj zábavné. Je určená predovšetkým na hudbu. V prípade, že máte v smartfóne k dispozícii dátové pripojenie, môžete využiť niektorú z preddefinovaných štyroch možností využitia aplikácií Spotify, Apple music, Tidal alebo aktuálne veľmi populárny Deezer. Táto aplikácia dokáže prehrávať súbory MP3 s vašou obľúbenou hudbou, ktorú si však musíte do svojho smartfónu pred jazdou stiahnuť. Dostupná je aj funkcia rádia a v tejto ponuke nájdete aj 90 poľských rádií rôznych žánrov.

To, že táto aplikácia nie je určená iba na zábavu, dokazujú užitočné údaje na jej úvodnej obrazovke, ako napríklad priemerná rýchlosť, aktuálna rýchlosť, ako aj vzdialenosť, ktorú ste prešli. Rýchlosť znázorňuje aj sympatický prúžok, ktorý pri zvyšovaní rýchlosti pribúda, pri spomaľovaní zase ubúda. Aplikácia ponúka aj možnosti mapy a presne vám ukáže na mape, odkiaľ ste vyštartovali, ako ďaleko ste od cieľa, prípadne čas, za ktorý ste túto vzdialenosť prekonali. Aplikácia disponuje aj zábavnou funkciou engine. Keď ju zapnete, ozve sa zvuk naštartovania auta, ale na žiadne iné praktickejšie využitie sme počas testovania nenarazili. Aplikácia má príjemný vzhľad, je prehľadná a jednoduchá na ovládanie. Aj menej technicky znalý používateľ sa v nej preto dokáže pomerne rýchlo zorientovať a naučí sa ju ovládať.

Ako sme spomínali už pri menšej 6,5" dvojkolke, aj pri tomto väčšom a stabilnejšom vyhotovení treba dbať na bezpečnosť a počas jazdy nezabúdať na ochranné prvky na hlavu, ruky či nohy.

 

Zobrazit Galériu

Mohlo by Vás zaujímať

Recenzie

Win TOP

14.10.2016 00:00

Viber Populárna aplikácia Viber má po celom svete viac ako 711 miliónov používateľov, ktorí ju využívajú na komunikáciu. Správy, ktoré pomocou nej možno odosielať, môžu byť textové či obrazové a nech ...

Recenzie

Web TOP

14.10.2016 00:00

Picmonkey.com Táto webová služba vám ponúkne editáciu fotografií, hlavne portrétov, bez toho, aby ste museli čokoľvek inštalovať. Picmonkey pracuje priamo vo webovom prehliadači a základné možnosti ú ...

Recenzie

Orange TV: Telka v mobile

14.10.2016 19:18

Čoraz viac ľudí chce sledovať televízne relácie podľa svojho výberu nielen na televízore v obývačke, ale aj na mobiloch, tabletoch, či notebookoch. Mobilní operátori sa tomuto trendu radi prispôsobili ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITAPA 2016 Jesen

Najnovšie videá