Image
13.7.2016 0 Comments

Dvaja slovenskí hackeri objavili ďalšiu chybu v modemoch od UPC

Na začiatku roka bezpečnostný analytik Peter Blasty Geissler poukázal na slabé zabezpečenie algoritmu na generovanie východiskových hesiel a názvov sietí na vybraných Wi-Fi modemoch UPC. Zdanlivo išlo o zložité heslo WPA2, no ukázalo sa, že generátor vo firmvéri ich vytváral podľa sériového čísla modemu.

Geissler len otočil postup – do jeho algoritmu stačilo vložiť SSID, aplikácia prebehla zoznam všetkých možných sériových čísel, a ak niektoré zodpovedalo SSID, vrátila heslo. Ak si teda zákazník nezmenil heslo ručne a mal modem s danou verziou firmvéru, mohol sa k jeho bezdrôtovému internetu pripojiť prakticky ktokoľvek.

Teraz dvojica slovenských hackerov Dušan ph4r05 Klinec a Miroslav miroc Svítok opäť začala analyzovať modem Ubee EVW3226, ktorý ponúka UPC. Zamerali sa na jeho firmvér a funkciu generovania východiskového hesla. A tentoraz objavili zaujímavé súvislosti medzi MAC adresou a podobou generovaného hesla a názvu siete.

Výsledky publikovali na svojom blogu a na GitHube. Spustili aj špeciálnu webovú stránku, kde si po zadaní továrenského názvu siete môžete overiť, či sa objavená zraniteľnosť týka aj vášho modemu.

UPC vraj  bude problém riešiť vydaním nového firmvéru, ktorý bude zákazníkov prehliadajúcich internet cez daný router upozorňovať na potrebu zmeny hesla priamo v stránkach prenášaných cez router. V súčasnosti však na svojom webe nabáda zákazníkov na zmenu továrenského hesla a ponúka na to aj jednoduchý návod.

Zdroj: deadcode.me

Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Telekomunikácie

Prieskum: Štvrtina mladých Slovákov sleduje televíziu v mobile alebo na tablete. SWAN im ponúka riešenie

08.11.2016 00:18

Poznáte ten idylický obraz, keď si večer celá rodina sadá spolu pred televíznu obrazovku a svorne pozerá program, na ktorom sa jej členovia dohodnú? Podľa prieskumu verejnej mienky takáto pohoda sa z  ...

Telekomunikácie 1

Orange predstavil konvergentné služby a vianočnú ponuku

27.10.2016 00:12

Mobilní operátori počas predvianočného obdobia už tradične zintenzívňujú svoje marketingové aktivity s cieľom prispôsobiť ponuky. Orange na tlačovej konferencii predstavil svoje tromfy, s ktorými chce ...

Telekomunikácie 4

4ka ako prvá na Slovensku prináša totálne neobmedzené volania aj dáta

18.10.2016 00:21

Štvrtý mobilný operátor prináša na slovenský trh ďalšiu novinku z produktovej rady TO. S novinkou TO.∞ za cenu 30 eur na 30 dní prinesie do mobilu neobmedzené množstvo dát v sieti 4ky aj v sieti obcho ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá