Image
13.7.2016 0 Comments

Dvaja slovenskí hackeri objavili ďalšiu chybu v modemoch od UPC

Na začiatku roka bezpečnostný analytik Peter Blasty Geissler poukázal na slabé zabezpečenie algoritmu na generovanie východiskových hesiel a názvov sietí na vybraných Wi-Fi modemoch UPC. Zdanlivo išlo o zložité heslo WPA2, no ukázalo sa, že generátor vo firmvéri ich vytváral podľa sériového čísla modemu.

Geissler len otočil postup – do jeho algoritmu stačilo vložiť SSID, aplikácia prebehla zoznam všetkých možných sériových čísel, a ak niektoré zodpovedalo SSID, vrátila heslo. Ak si teda zákazník nezmenil heslo ručne a mal modem s danou verziou firmvéru, mohol sa k jeho bezdrôtovému internetu pripojiť prakticky ktokoľvek.

Teraz dvojica slovenských hackerov Dušan ph4r05 Klinec a Miroslav miroc Svítok opäť začala analyzovať modem Ubee EVW3226, ktorý ponúka UPC. Zamerali sa na jeho firmvér a funkciu generovania východiskového hesla. A tentoraz objavili zaujímavé súvislosti medzi MAC adresou a podobou generovaného hesla a názvu siete.

Výsledky publikovali na svojom blogu a na GitHube. Spustili aj špeciálnu webovú stránku, kde si po zadaní továrenského názvu siete môžete overiť, či sa objavená zraniteľnosť týka aj vášho modemu.

UPC vraj  bude problém riešiť vydaním nového firmvéru, ktorý bude zákazníkov prehliadajúcich internet cez daný router upozorňovať na potrebu zmeny hesla priamo v stránkach prenášaných cez router. V súčasnosti však na svojom webe nabáda zákazníkov na zmenu továrenského hesla a ponúka na to aj jednoduchý návod.

Zdroj: deadcode.me

Autor: Redakcia

Mohlo by Vás zaujímať

Telekomunikácie 4

4ka ako prvá na Slovensku prináša totálne neobmedzené volania aj dáta

18.10.2016 00:21

Štvrtý mobilný operátor prináša na slovenský trh ďalšiu novinku z produktovej rady TO. S novinkou TO.∞ za cenu 30 eur na 30 dní prinesie do mobilu neobmedzené množstvo dát v sieti 4ky aj v sieti obcho ...

Telekomunikácie

Telekom predstavil nové technologické vychytávky aj zrýchlenie pripojenia k internetu

18.10.2016 00:07

Telekom predstavil viacero noviniek, ktoré pripravuje na nadchádzajúce predvianočné obdobie. Z technologických noviniek to bude okrem iného zrýchlenie prenosových rýchlostí pripojenia k internetu takm ...

Telekomunikácie 3

4ka ako prvá na Slovensku spúšťa do komerčnej prevádzky VoLTE volania

12.10.2016 00:15

Oddnes môžu už aj obyvatelia Slovenska využívať Voice over LTE (VoLTE), čo je revolučná technológia prinášajúca rýchlejšie spojenie volania a vyššiu kvalitu hlasu. Jej komerčnú prevádzku ako prvá spom ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá