Image
15.1.2016 0 Comments

Dron Lily na natáčanie športových výkonov má predobjednávky už za 34 miliónov dolárov

Vlani v máji sme vám predstavili nový druh dronu. Lily sa jednoducho používa a jeho zámerom je čo najviac uľahčiť filmovanie, a to najmä pri športe. Tvorcovia však nevyužili na predobjednávky kampaň na Kickstarteri či Indiegogo, predobjednávanie je možné len na webovej stránke produktu. Napriek tomu sa im podarilo získať objednávky za 34 mil. dolárov, teda na 60 000 kusov prístroja. Dodávky by sa mali začať v lete.

Pripomíname, že dron stačí vyhodiť do vzduchu a začne automaticky lietať a nahrávať full HD (1080p) video pri 60 snímkach za sekundu a zhotovovať 12-megapixelové fotografie. Stačí, ak si používateľ upevní na seba malé sledovacie zariadenie (tracker), dron potom bude presne vedieť, kde sa nachádza, a po celý čas zameriavať kameru naňho. Sledovať ho bude vo vzdialenosti 5 až 100 stôp (1,5 až 30 m).


Dron s hmotnosťou 1,27 kg môže lietať na jedno nabitie batérie asi 20 minút. Dosahuje maximálnu rýchlosť 40 km/h. Je vodotesný, takže dážď mu nebude prekážať. Má rozmery približne ako hrubšia učebnica, takže ho možno ľahko zbaliť do plecniaka.

Lily však nedokáže detegovať hroziacu kolíziu. Ak si teda myslíte, že si to smeruje priamo do stromu či inej prekážky, musíte stlačiť tlačidlo na monitorovacom zariadení. Dron sa zastaví a bude sa vznášať, pričom kameru bude aj naďalej upriamovať na vás.

V súčasnosti si Lily možno objednať za 799 dolárov, cena sa však bude postupne zvyšovať až na konečnú maloobchodnú cenu 999 dolárov.

Zdroj: mashable.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie

Budúcnosť bezdrôtového nabíjania. Ossia Cota sa postará o všetku elektroniku v celom dome

19.01.2017 00:30

Spoločnosť Ossia pútala pozornosť návštevníkov svojou pôsobivou demonštráciou už na vlaňajšom veľtrhu CES. A inak to nebolo ani v tomto roku. Bezdrôtová technológia Cota pozostáva z vysielača, prijím ...

Technológie 1

Spreje na vypínanie génov umožnia geneticky zlepšovať rastliny bez zmeny DNA

18.01.2017 00:40

Ak sa vám nepáči farba niektorých kvetov v záhrade, možno ju jedného dňa budete môcť zmeniť jednoduchým postriekaním sprejom, ktorý vypne ich určité gény. Poľnohospodári môžu takéto postreky na vypín ...

Technológie

DeepStack – umelá inteligencia, ktorá vďaka intuícii porazí v pokeri aj profesionálnych hráčov

16.01.2017 00:25

Roboty hrajúce poker nie sú úplná novinka, no tím vedcov z kanadskej Albertskej univerzity, Karlovej univerzity a ČVUT (České vysoké učení technické) položil latku trochu vyššie. V dokumente (PDF) uv ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ShowIT

Najnovšie videá