Image
15.1.2016 0 Comments

Dron Lily na natáčanie športových výkonov má predobjednávky už za 34 miliónov dolárov

Vlani v máji sme vám predstavili nový druh dronu. Lily sa jednoducho používa a jeho zámerom je čo najviac uľahčiť filmovanie, a to najmä pri športe. Tvorcovia však nevyužili na predobjednávky kampaň na Kickstarteri či Indiegogo, predobjednávanie je možné len na webovej stránke produktu. Napriek tomu sa im podarilo získať objednávky za 34 mil. dolárov, teda na 60 000 kusov prístroja. Dodávky by sa mali začať v lete.

Pripomíname, že dron stačí vyhodiť do vzduchu a začne automaticky lietať a nahrávať full HD (1080p) video pri 60 snímkach za sekundu a zhotovovať 12-megapixelové fotografie. Stačí, ak si používateľ upevní na seba malé sledovacie zariadenie (tracker), dron potom bude presne vedieť, kde sa nachádza, a po celý čas zameriavať kameru naňho. Sledovať ho bude vo vzdialenosti 5 až 100 stôp (1,5 až 30 m).


Dron s hmotnosťou 1,27 kg môže lietať na jedno nabitie batérie asi 20 minút. Dosahuje maximálnu rýchlosť 40 km/h. Je vodotesný, takže dážď mu nebude prekážať. Má rozmery približne ako hrubšia učebnica, takže ho možno ľahko zbaliť do plecniaka.

Lily však nedokáže detegovať hroziacu kolíziu. Ak si teda myslíte, že si to smeruje priamo do stromu či inej prekážky, musíte stlačiť tlačidlo na monitorovacom zariadení. Dron sa zastaví a bude sa vznášať, pričom kameru bude aj naďalej upriamovať na vás.

V súčasnosti si Lily možno objednať za 799 dolárov, cena sa však bude postupne zvyšovať až na konečnú maloobchodnú cenu 999 dolárov.

Zdroj: mashable.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie

Video: Robot Atlas už prejde po členitom teréne bez toho, aby ho dopredu poznal

02.12.2016 11:58

Známy výrobca robotov Boston Dynamics vydal najnovšiu verziu dvojnohého robota Atlas začiatkom roka. Teraz ho v spolupráci s Florida Institute for Human & Machine Cognition (IMHC) ďalej zlepšil. N ...

Technológie

V Indii dali do prevádzky najväčšiu solárnu elektráreň na svete s výkonom 648 MW

02.12.2016 00:16

Po ôsmich mesiacoch výstavby spustili do prevádzky solárnu elektráreň v indickom Kamuthi (v štáte Tamilnádu), ktorá sa stala najväčšou na svete a na prvej priečke rebríčka nahradila kalifornskú elektr ...

Technológie

Japonská neurónová sieť vie vyfarbiť čiernobiele obrázky. Vyskúšajte si to

01.12.2016 00:16

Máte čiernobiele fotografie, no radi by ste z nich urobili farebné? Pomôcť vám môže šikovný nástroj založený na neurónovej sieti, ktorý vytvorili japonskí akademici z tokijskej Waseda University. Nás ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá