Image
15.1.2016 0 Comments

Dron Lily na natáčanie športových výkonov má predobjednávky už za 34 miliónov dolárov

Vlani v máji sme vám predstavili nový druh dronu. Lily sa jednoducho používa a jeho zámerom je čo najviac uľahčiť filmovanie, a to najmä pri športe. Tvorcovia však nevyužili na predobjednávky kampaň na Kickstarteri či Indiegogo, predobjednávanie je možné len na webovej stránke produktu. Napriek tomu sa im podarilo získať objednávky za 34 mil. dolárov, teda na 60 000 kusov prístroja. Dodávky by sa mali začať v lete.

Pripomíname, že dron stačí vyhodiť do vzduchu a začne automaticky lietať a nahrávať full HD (1080p) video pri 60 snímkach za sekundu a zhotovovať 12-megapixelové fotografie. Stačí, ak si používateľ upevní na seba malé sledovacie zariadenie (tracker), dron potom bude presne vedieť, kde sa nachádza, a po celý čas zameriavať kameru naňho. Sledovať ho bude vo vzdialenosti 5 až 100 stôp (1,5 až 30 m).


Dron s hmotnosťou 1,27 kg môže lietať na jedno nabitie batérie asi 20 minút. Dosahuje maximálnu rýchlosť 40 km/h. Je vodotesný, takže dážď mu nebude prekážať. Má rozmery približne ako hrubšia učebnica, takže ho možno ľahko zbaliť do plecniaka.

Lily však nedokáže detegovať hroziacu kolíziu. Ak si teda myslíte, že si to smeruje priamo do stromu či inej prekážky, musíte stlačiť tlačidlo na monitorovacom zariadení. Dron sa zastaví a bude sa vznášať, pričom kameru bude aj naďalej upriamovať na vás.

V súčasnosti si Lily možno objednať za 799 dolárov, cena sa však bude postupne zvyšovať až na konečnú maloobchodnú cenu 999 dolárov.

Zdroj: mashable.com


Mohlo by Vás zaujímať

Technológie

Google naučil umelú inteligenciu narábať s vlastnou pamäťou

20.10.2016 00:22

Londýnska dcérska spoločnosť Googlu Deep Mind urobila prielom vo vývoji „myslenia“ počítačov vytvorením strojového učenia, ktoré kombinuje neurónové siete s konvenčnou počítačovou pamäťou. Neurónová ...

Technológie

Japonský robot Kengoro sa dokáže ochladzovať potením. Funguje to trikrát lepšie ako chladenie vzduchom

19.10.2016 00:16

Rovnako ako ľudské svaly aj motory, ktoré poháňajú roboty, generujú veľké množstvo tepla. Ale na rozdiel od ľudí roboty doteraz nemohli ochladzovať svoje mechanizmy potením. Robot zhotovený na Toki ...

Technológie 1

Inteligentná čelenka vám sprostredkuje sny podľa vlastného výberu

18.10.2016 00:22

Vo filme Inception z roku 2010 dostane hlavná postava zložitú úlohu implantovať spomienky do niečej mysle počas sna. A zdá sa, že zámerné vyvolávanie snov môže byť čoskoro realitou mimo filmového plát ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Najnovšie videá