Image
14.2.2013 0 Comments

Dizajn limitovanej edície tašiek vznikne pod vedením návrhára Alexandra Wanga s využitím Samsung GALAXY Note II

Samsung Electronics Co., Ltd, popredný výrobca na trhu spotrebnej elektroniky a svetová jednotka v oblasti informačných technológií, a newyorský návrhár Alexander Wang oznámili, že budú spolupracovať na vytvorení originálnej potlače, ktorá bude inšpirovaná výkresmi a obrázkami zo Samsung GALAXY Note II. Táto potlač sa objaví na limitovanej edícii tašiek, ktoré sa následne budú predávať na kľúčových trhoch po celom svete. Získané peniaze pôjdu v prospech organizácie Art Start, svetoznámej charitatívnej organizácie, ktorá využíva výtvarné umenie na podporu talentovaných detí a mládeže z rizikových skupín.

Alexander Wang.jpg Wang zapojí do príprav skupinu priateľov - štylistov, fotografov a ďalších, aby na GALAXY Note II zariadeniach vytvorili výkresy, vzory a fotky pomocou funkcie create-and-share. Známy návrhár z nich potom vytvorí výsledný dizajn potlače tašiek.

„Mojou najväčšou inšpiráciou je každodenný život a ľudia, ktorí ma obklopujú. Takže nápad spoluvytvárať s ľuďmi, ktorých obdivujem a rešpektujem, je veľmi vzrušujúci," uviedol Alexander Wang. „Táto spolupráca vyjadruje nový spôsob, ako možno skombinovať technológie a zároveň štýl. Som rád, že týmto krokom môžem podporiť tak skvelú charitatívnu organizáciu ako Art Start, ktorá využíva kreativitu a umenie tak, aby pomohla meniť životy."

V roku 2008 Wang získal významné ocenenie CFDA / Vogue Fashion Fund a tým sa zaradil medzi svetovú módnu elitu. Wang je známy pre svoju módnu vnímavosť, ktorá sa vyznačuje nenútenosťou a zmyslom pre iróniu. Vďaka jeho talentu pre posúvanie hraníc a schopnosti príjemne prekvapiť, sa stal Wang ideálnym partnerom pre jedinečné technológie spoločnosti Samsung.

„Wangova vášeň pre experimenty, jeho hravosť a životný štýl sú presne tým, čo ladí so Samsung GALAXY Note II," povedal Younghee Lee, Executive Vice President of Samsung Mobile. „Technológie sa stále viac prepájajú s kreatívnou prácou módnych návrhárov, preto sa aj Samsung snaží svojim používateľom ponúkať také produkty, ktoré im umožňujú byť kreatívnymi bez obmedzenia."

Samsung GALAXY Note II disponuje veľkým HD Super AMOLED displejom s veľkosťou 5,5 palca a unikátnymi funkciami s využitím S Pen. Tie umožňujú používateľom rýchlo získavať nové informácie, pracovať s nápadmi, voľne šíriť svoje myšlienky a celkovo všetko riadiť efektívnejšie. Je to jedinečný inteligentný telefón pre kreatívnych a aktívnych používateľov.

Art Start je nezisková organizácia so sídlom v New Yorku, ktorá využíva umenie k zlepšeniu ľudských životov. Sústredí sa na rizikové deti a mladistvých vo veku 5-21 rokov. Na svojich kreatívnych výtvarných workshopoch hľadajú a podporujú ich talent a tvorivosť a zároveň umocňujú sebadôveru vydať sa za zmysluplnými príležitosťami v živote.

„Za uplynulých 21 rokov sme zistili, že umenie je štartovací bod procesu, prostriedok, skrz ktorý sa zmena odohráva," povedala Johanna De Los Santos, Executive Director at Art Start. „Spoluprácou s Alexandrom Wangom a spoločnosťou Samsung budeme schopní našim mladistvým ponúknuť jedinečné príležitosti, ktoré zvyčajne nie sú možné. Tým, že našim účastníkom umožníme prácu s najmodernejšou technológiou, vrátane inštruktorov a určitého smerovania, im ukážeme, ako kreativita plodí úspech a šťastie."

Okrem spolupráce s Wangom je spoločnosť Samsung tiež oficiálnym sponzorom newyorského Fashion Week. Samsung tu bude mať exkluzívny VIP salónik, kde bude módna elita predvádzať svoje jedinečné produkty z radu GALAXY. Aj študenti Art Start dostanú príležitosť pozrieť sa do zákulisia tejto newyorskej udalosti. Médiá môžu pre prácu využiť špeciálne vybavené stany s vysokorýchlostným internetom a možnosťou bezplatnej výmeny batérie počas show. Fashion Week môžete sledovať cez # GalaxyNoteFW hashtag. Pre viac informácií, prosím, navštívte www.samsungmobilepress.com


Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

JUMP soft je najrýchlejšie rastúca IT firma na Slovensku. Toto sú ďalšie

24.10.2016 00:08

Deloitte zverejnil rebríček 50 najrýchlejšie rastúcich technologických spoločností v strednej Európe. Zo Slovenska sa v rebríčku CE Technology Fast 50 umiestnilo tento rok 5 spoločností – najvyššie um ...

Biznis

Yrobot Cup: Stredné školy si zmerali sily v elektronike, informatike a počítačovom inžinierstve

24.10.2016 00:09

V Bratislave prebehol Yrobot Cup,  prezentácia a vyhodnotenie projektov v rámci programu Stredné školy a technika 2015 ktorú podporuje Nadácia Volkswagen Slovakia. Nadácia od roku 2012 vyhlasuje gran ...

Biznis

Pozrite si fotografie z IT GALA

22.10.2016 00:20

Pozrite si ako vyzeralo prestížne výročné podujatie slovenskej komunity informačných technológií a telekomunikácií IT GALA 2016. O príjemné prostredie, zábavu, zaujímavých ľudí z IT komunity a skvelé ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITAPA 2016 Jesen

Najnovšie videá