Image
13.5.2016 0 Comments

Digitálne jednooké zrkadlovky Nikon D5 a D500 získali ocenenie Red Dot Award: Product Design 2016

Spoločnosť Nikon Corporation s radosťou oznamuje, že dve digitálne jednooké zrkadlovky Nikon, D5 a D500, získali ocenenie Red Dot Award: Product Design 2016, ktoré sponzoruje nemecká organizácia Design Zentrum Nordrhein Westfalen.

Prvotriedne ocenenie The Red Dot Award: Product Design získavajú produkty predstavené za posledné dva roky, ktoré sa vyznačujú najvyššou kvalitou na základe až deviatich kritérií, medzi ktoré patria inovatívnosť, funkčnosť, ergonómia, ekológia a odolnosť.

V roku 2016 sa konal už 61. ročník súťaže Red Dot Award: Product Design. Víťazné produkty vybraté spomedzi zhruba 5 200 produktov z 57 krajín z celého sveta budú predstavené na špeciálnej výstave, ktorá sa bude konať 5. – 31. júla 2016 v múzeu Red Dot Design Museum v nemeckom Essene.

Ďalšie informácie o oceneniach Red Dot Design Award nájdete na webe Red Dot Online.

Red Dot Online (http://en.red-dot.org/)

Stručné predstavenie fotoaparátu D5 (uvedenie do predaja v marci 2016)

Fotoaparát D5 je najnovšou vlajkovou loďou medzi digitálnymi jednookými zrkadlovkami spoločnosti Nikon. Ponúka mimoriadny výkon prostredníctvom funkcií, ako sú vylepšené sledovanie pohybujúcich sa objektov, výrazne lepšia kvalita snímky pri vysokých citlivostiach a schopnosť reagovať na široké množstvo fotografovaných scén a objektov. Fotoaparát je vybavený 153-bodovým systémom automatického zaostrovania novej generácie, ktorý ponúka vysokorýchlostné snímanie s rýchlosťou približne 12 snímok za sekundu*1 (v režime sériového snímania so sledovaním automatického zaostrenia a automatickej expozície). Vďaka tomu dokáže zaznamenať cieľový objekt v rôznych okamihoch pri rôznych podmienkach. Okrem toho nový snímač CMOS formátu FX spoločnosti Nikon a nový systém spracovania obrazu EXPEED 5 umožnili zaviesť podporu tej najvyššej štandardnej citlivosti v histórii fotoaparátov Nikon, ISO 102400. Navyše fotoaparát ponúka pri vysokej citlivosti prvotriedny výkon, a to ako pri zachytávaní statických snímok, tak pri zaznamenávaní videosekvencií s novým podporovaným rozlíšením 4K UHD (3 840 × 2 160).

Stručné predstavenie fotoaparátu D500 (uvedenie do predaja koniec apríla 2016)

Fotoaparát D500 je najnovšou vlajkovou loďou medzi digitálnymi jednookými zrkadlovkami s formátom DX spoločnosti Nikon. Je vybavený tým istým 153-bodovým systémom automatického zaostrovania novej generácie, ktorý je použitý aj vo fotoaparáte D5. Podporuje snímanie cieľového objektu s vysokou rýchlosťou približne 10 snímok za sekundu*1 pri použití sériového snímania. Použitie nového systému spracovania obrazu EXPEED 5 a nový snímač CMOS formátu DX spoločnosti Nikon zabezpečujú vynikajúcu kvalitu snímky s rôznymi štandardnými citlivosťami v rozmedzí ISO 100 až 51200, a to pri fotografovaní statických snímok, ako aj zaznamenávaní videosekvencií. Profesionáli ocenia podporu zaznamenávania videosekvencií v rozlíšení 4K UHD (3840 × 2160) a aplikáciu SnapBridge, ktorá umožňuje bezproblémové pripojenie fotoaparátu k inteligentnému zariadeniu.

Zobrazit Galériu
Autor: TS NIKON

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Správca národnej domény .sk pripravuje inovácie a natrvalo znižuje ceny

02.12.2016 14:00

Slovenské domény zaregistrujete od nového roku za polovicu Spoločnosť SK-NIC, a.s., správca národnej domény .sk, od roku 2017 natrvalo znižuje cenu domén. Firmy aj fyzické osoby si tak budú môcť od n ...

Tlačové správy

Európski lídri digitalizácie sa v Bruseli dohodli – internet potrebujú aj v Afrike!

02.12.2016 13:50

Podpredseda vlády SR pre investície a informatizáciu Peter Pellegrini, belgický podpredseda vlády Alexander De Croo a podpredseda Európskej komisie pre jednotný digitálny trh Andrus Ansip dnes v Bruse ...

Tlačové správy

ShopRoku 2016: Ôsmy ročník súťaže o najlepšie e-shopy

02.12.2016 13:32

Už dnes štartuje registrácia a hlasovanie v rámci ďalšieho, v poradí už ôsmeho, ročníka súťaže o najobľúbenejší e-shop na slovenskom trhu – ShopRoku 2016. Po minuloročných zmenách zostáva načasovanie ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá