Image
13.5.2016 0 Comments

Digitálne jednooké zrkadlovky Nikon D5 a D500 získali ocenenie Red Dot Award: Product Design 2016

Spoločnosť Nikon Corporation s radosťou oznamuje, že dve digitálne jednooké zrkadlovky Nikon, D5 a D500, získali ocenenie Red Dot Award: Product Design 2016, ktoré sponzoruje nemecká organizácia Design Zentrum Nordrhein Westfalen.

Prvotriedne ocenenie The Red Dot Award: Product Design získavajú produkty predstavené za posledné dva roky, ktoré sa vyznačujú najvyššou kvalitou na základe až deviatich kritérií, medzi ktoré patria inovatívnosť, funkčnosť, ergonómia, ekológia a odolnosť.

V roku 2016 sa konal už 61. ročník súťaže Red Dot Award: Product Design. Víťazné produkty vybraté spomedzi zhruba 5 200 produktov z 57 krajín z celého sveta budú predstavené na špeciálnej výstave, ktorá sa bude konať 5. – 31. júla 2016 v múzeu Red Dot Design Museum v nemeckom Essene.

Ďalšie informácie o oceneniach Red Dot Design Award nájdete na webe Red Dot Online.

Red Dot Online (http://en.red-dot.org/)

Stručné predstavenie fotoaparátu D5 (uvedenie do predaja v marci 2016)

Fotoaparát D5 je najnovšou vlajkovou loďou medzi digitálnymi jednookými zrkadlovkami spoločnosti Nikon. Ponúka mimoriadny výkon prostredníctvom funkcií, ako sú vylepšené sledovanie pohybujúcich sa objektov, výrazne lepšia kvalita snímky pri vysokých citlivostiach a schopnosť reagovať na široké množstvo fotografovaných scén a objektov. Fotoaparát je vybavený 153-bodovým systémom automatického zaostrovania novej generácie, ktorý ponúka vysokorýchlostné snímanie s rýchlosťou približne 12 snímok za sekundu*1 (v režime sériového snímania so sledovaním automatického zaostrenia a automatickej expozície). Vďaka tomu dokáže zaznamenať cieľový objekt v rôznych okamihoch pri rôznych podmienkach. Okrem toho nový snímač CMOS formátu FX spoločnosti Nikon a nový systém spracovania obrazu EXPEED 5 umožnili zaviesť podporu tej najvyššej štandardnej citlivosti v histórii fotoaparátov Nikon, ISO 102400. Navyše fotoaparát ponúka pri vysokej citlivosti prvotriedny výkon, a to ako pri zachytávaní statických snímok, tak pri zaznamenávaní videosekvencií s novým podporovaným rozlíšením 4K UHD (3 840 × 2 160).

Stručné predstavenie fotoaparátu D500 (uvedenie do predaja koniec apríla 2016)

Fotoaparát D500 je najnovšou vlajkovou loďou medzi digitálnymi jednookými zrkadlovkami s formátom DX spoločnosti Nikon. Je vybavený tým istým 153-bodovým systémom automatického zaostrovania novej generácie, ktorý je použitý aj vo fotoaparáte D5. Podporuje snímanie cieľového objektu s vysokou rýchlosťou približne 10 snímok za sekundu*1 pri použití sériového snímania. Použitie nového systému spracovania obrazu EXPEED 5 a nový snímač CMOS formátu DX spoločnosti Nikon zabezpečujú vynikajúcu kvalitu snímky s rôznymi štandardnými citlivosťami v rozmedzí ISO 100 až 51200, a to pri fotografovaní statických snímok, ako aj zaznamenávaní videosekvencií. Profesionáli ocenia podporu zaznamenávania videosekvencií v rozlíšení 4K UHD (3840 × 2160) a aplikáciu SnapBridge, ktorá umožňuje bezproblémové pripojenie fotoaparátu k inteligentnému zariadeniu.

Zobrazit Galériu
Autor: TS NIKON

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

ČR: NETGEAR predstavil najrýchlejší Wifi router R9000

21.10.2016 10:10

Společnost NETGEAR, Inc. (NASDAQGM: NTGR), globální dodavatel inovativních síťových produktů pro koncové uživatele, firmy i poskytovatele služeb, představuje Nighthawk X10 (R9000), první a nejrychlejš ...

Tlačové správy

Microsoft podporuje Europe Code Week a učí deti programovať

21.10.2016 10:00

Jednou z najdôležitejších výziev pracovného trhu Európskej únie bude riešenie priepasti medzi ponukami práce v odbore moderných technológií a digitálnymi zručnosťami mladých ľudí. Pracovný trh Únie to ...

Tlačové správy

Facebook denne priláka viac ako milardu používateľov. Sociálne siete ale prinášajú riziká

21.10.2016 09:40

Obľuba sociálnych sietí stále rastie. Podľa výskumu spoločnosti PewResearch Center využíva sociálne médiá 90 % ľudí vo veku od 18 do 29 rokov, výrazný nárast pozorujeme aj u starších užívateľov. Na so ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá