Image
24.3.2015 0 Comments

Desať najlepšie platených blogerov na svete. Tie sumy vás prekvapia.

Od roku 1999 sa stretávame s prvými pokusmi o písanie blogov. Dnes sa stali neoddeliteľnou súčasťou života väčšiny z nás. Pomáhajú nám ľahšie sa rozhodovať, ale aj zdieľať názory či poznatky. Isto sa medzi nami nájdu aj takí, ktorí sami píšu blogy. V nasledujúcom rebríčku sa spoločne pozrieme na tých šťastlivcov, pre ktorých sa stalo blogovanie najlepšie vynášajúcim biznisom.

1. Michael Arrington - 500-800-tisíc USD mesačne

Za jednu z najvplyvnejších osobností v oblasti technológií môžeme označiť Michaela Arringtona, ktorý sa na svojom blogu TechCrunch takmer neustále delí o technologické novinky. Z minúty na minútu sa vďaka nemu dostanete k najčerstvejším informáciám, a to z prvej ruky.

arrington.jpg

2. Pete Cashmore - 560-600-tisíc USD mesačne

Pete Cashmore je CEO a zároveň zakladateľ svetoznámeho blogu Mashable, ktorý sa zameriava nielen na oblasť technológií, ale aj na obchod, sociálne médiá, zábavu a životný štýl. Cashmore založil Mashable ešte ako 19-ročný vo svojej obývačke v Škótsku. Vtedy ešte netušil, že sa jeho blog stane najviac ovplyvňujúcim, najčítanejším a najpopulárnejším miestom. V súčasnosti je Cashmore najmladším a takmer najbohatším blogerom na svete.

PeteCashmore.jpg

3. Mario Lavanderia - 200-400-tisíc USD mesačne

Mario Lavanderia, nazývaný aj Perez Hilton, získal uznanie za svoj blog už v roku 2005. Venuje sa v ňom celebritám a ich škandálom. Takže ak vás zaujímajú klebety zo sveta slávnych, je zrejmé, že sa vám blog Lavanderia bude páčiť.

Lavanderia.jpg

4. Vitaly Friedman - 150-190-tisíc USD mesačne

Azda najznámejší a najuznávanejší blog zaoberajúci sa webovými stránkami a dizajnom je blog SmashingMagazine zakladateľa Vitaly Friedmana. Pre svoje najnovšie tipy a kvalitne spracované návody s ukážkami sa teší obľube širokej verejnosti.

Friedman.jpg

5. Timothy Sykes - 150-180-tisíc USD mesačne

Ak vás zaujíma spôsob, ako zarobiť veľa peňazí, mali by ste sledovať blog Timothyho Sykesa. Ten sa vo svojich odborných príspevkoch venuje financiám aj investíciám. Sykes je jednoducho macher. Z akciových operácií získava približne 2 mil. USD mesačne, takže písanie blogu je skôr jeho vedľajšia činnosť.

sykes.jpg

6. Jake Dobkins - 80-110-tisíc USD mesačne

Ak sa momentálne chystáte niekam do cudziny a neviete napríklad, čo máte čakať od miestnej kuchyne, prečítajte si blog Gothamist.com. Spočiatku sa Dobkins zameriaval na mestský život v New Yorku, dnes sa jeho príspevky týkajú nielen tradičných jedál, ale aj udalostí a umenia v ďalších 13 krajinách sveta.

dobkins.jpg

7. Collis Ta´eed - 55-120-tisíc USD mesačne

Collis Ta'eed vedie blog TutsPlus, v ktorom sa snaží vysvetliť a pomôcť svojim čitateľom s jednoduchými činnosťami, ako je sťahovanie fotografií, ale aj s náročnejšími úlohami, napríklad ako zvládnuť softvérové aplikácie. Šancu zviditeľniť sa a zároveň si privyrobiť dáva aj bežným čitateľom svojho blogu, a to prostredníctvom uverejnenia ich príspevkov.

collis.jpg

8. Gina Trapani - asi 110-tisíc USD mesačne

Gina Trapani je blogerka, ktorej patrí obrovské uznanie. Je nielen CEO a zakladateľkou populárneho blogu Lifehacker, ale aj aktívnou účastníčkou komunity sociálnych médií. Blog Lifehacker sa zameriava na tipy a nápady, ako robiť veci lepšie, ako upraviť spôsob života tak, aby sa ľuďom žilo ľahšie... Nečudo, že blog zožal taký úspech.

gina.jpg

9. Matt Marshall - 50-100-tisíc USD mesačne

Matt Marshall, v minulosti trúfalý novinár, dnes jeden z najlepšie zarábajúcich blogerov, je zakladateľom informatívneho blogu VentureBeat, ktorý prináša články z oblasti technológií, financií či investícií.

matt.jpg

10. Edison Then, „SlashGear", 60-80-tisíc USD mesačne

Edison Then je spoluzakladateľom, výkonným redaktorom a mediálnym vydavateľom spravodajského webu SlashGear, ktorý sa zaoberá najmä spotrebnou elektronikou a technológiami. Väčšinu svojich príjmov má však z reklamy, na ktorú jeho čitatelia kliknú. SlashGear je známy aj ako najúspešnejší blog využívajúci platformu WordPress.

edison.jpg

Zdroj: therichest.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

Tvorca Androidu chce uviesť na trh high-end smartfón, ktorý bude vážnou konkurenciou pre Apple aj Samsung

19.01.2017 00:35

Tvorca operačného systému Android Andy Rubin chce spolu s asi 40-členným tímom bývalých zamestnancov Googlu a Applu založiť spoločnosť Essential. Tá bude pracovať na viacerých spotrebiteľských hardvér ...

Biznis

Schengen pre dáta. EK chce odstrániť bariéry voľného cezhraničného pohybu dát v EÚ

16.01.2017 00:07

Európska komisia navrhla politické a právne riešenia na uvoľnenie potenciálu dátového hospodárstva EÚ. Ide pri tom o súčasť stratégie digitálneho jednotného trhu, ktorú predstavila v máji 2015. Inform ...

Biznis

10 trendov v oblasti podnikových sietí v roku 2017

14.01.2017 00:20

Stojíme na pokraji zásadných technologických zmien. Uplynulý rok vydláždil cestu a pripravil podmienky pre budúcnosť, ktorá rýchlo získava jasné obrysy. V roku 2017 môžeme očakávať týchto desať zmien, ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITSMF jar

Najnovšie videá