Image
29.1.2013 0 Comments

Čo všetko dokážu používatelia s Raspberry Pi?

raspberry_281.jpg O lacnom miniatúrnom počítači Raspberry Pi sme písali už viackrát. Tvorcovia predpokladali, že tento minipočítač s operačným systémom Linux nájde využitie najmä v školách. Šikovní používatelia ho však dokázali modifikovať a vytvoriť viacero zaujímavých projektov - napr. počítač z Lega alebo full HD fotoaparát. V tomto článku vám predstavíme ďalšie zaujímavé projekty.

Robot R2-D2 ovládaný hlasom

Tento projekt poteší každého milovníka ságy Star Wars. Jeho tvorca pri výrobe využil pokazenú hračku R2-D2, počítač Raspberry Pi a zopár menších dielov, ktoré objednal cez internet. Výsledkom je zariadenie, ktoré sa dá ovládať hlasom, podporované jazyky sú angličtina a čínština. Robot R2-D2 takisto dokáže rozpoznať tvár, detegovať pohyb alebo zaznamenať a prehrať zvukovú správu.


Plotter

Holandskí nadšenci vytvorili plotter, ktorý dokáže prekresliť farebné obrázky do čiernobielej podoby. Zariadenie skonvertuje bitmapové dáta do vektorovej grafiky.


Obrazový stojan

Pomocou Raspberry Pi si môžete vytvoriť obrazový stojan, ktorý bude zobrazovať vaše výtvory z portálu DevianArt. Zdrojový kód je voľne dostupný na stiahnutie.

raspberry_1.jpg

Kávovar ovládaný hlasom

Kávovar možno ovládať pomocou hlasu, hoci k dispozícii je iba jednoduchý povel vypnúť a zapnúť. Používateľ s kávovarom komunikuje pomocou telefónu.


Multimediálne centrum

Tento projekt je určený šikovnejším používateľom, ktorí si chcú vytvoriť vlastné multimediálne centrum v podobe kompaktného set-top boxu. K dispozícii je fotogaléria aj podrobné inštrukcie.

raspberry_2.jpg

Telefón v retroštýle

Ak vám chýba atmosféra klasických telefónov, pomocou Raspberry Pi môžete skombinovať retroštýl s modernými technológiami VoIP. Predstavené zariadenie sa momentálne nachádza v štádiu prototypu - jeho tvorca čaká na schválenie, aby mohol využiť Skype API, vďaka čomu by sa tento telefón dal využiť aj pri telefonovaní cez Skype.


Zdroj: wired.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie

Budúcnosť bezdrôtového nabíjania. Ossia Cota sa postará o všetku elektroniku v celom dome

19.01.2017 00:30

Spoločnosť Ossia pútala pozornosť návštevníkov svojou pôsobivou demonštráciou už na vlaňajšom veľtrhu CES. A inak to nebolo ani v tomto roku. Bezdrôtová technológia Cota pozostáva z vysielača, prijím ...

Technológie 1

Spreje na vypínanie génov umožnia geneticky zlepšovať rastliny bez zmeny DNA

18.01.2017 00:40

Ak sa vám nepáči farba niektorých kvetov v záhrade, možno ju jedného dňa budete môcť zmeniť jednoduchým postriekaním sprejom, ktorý vypne ich určité gény. Poľnohospodári môžu takéto postreky na vypín ...

Technológie

DeepStack – umelá inteligencia, ktorá vďaka intuícii porazí v pokeri aj profesionálnych hráčov

16.01.2017 00:25

Roboty hrajúce poker nie sú úplná novinka, no tím vedcov z kanadskej Albertskej univerzity, Karlovej univerzity a ČVUT (České vysoké učení technické) položil latku trochu vyššie. V dokumente (PDF) uv ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITSMF jar

Najnovšie videá