Image
29.1.2013 0 Comments

Čo všetko dokážu používatelia s Raspberry Pi?

raspberry_281.jpg O lacnom miniatúrnom počítači Raspberry Pi sme písali už viackrát. Tvorcovia predpokladali, že tento minipočítač s operačným systémom Linux nájde využitie najmä v školách. Šikovní používatelia ho však dokázali modifikovať a vytvoriť viacero zaujímavých projektov - napr. počítač z Lega alebo full HD fotoaparát. V tomto článku vám predstavíme ďalšie zaujímavé projekty.

Robot R2-D2 ovládaný hlasom

Tento projekt poteší každého milovníka ságy Star Wars. Jeho tvorca pri výrobe využil pokazenú hračku R2-D2, počítač Raspberry Pi a zopár menších dielov, ktoré objednal cez internet. Výsledkom je zariadenie, ktoré sa dá ovládať hlasom, podporované jazyky sú angličtina a čínština. Robot R2-D2 takisto dokáže rozpoznať tvár, detegovať pohyb alebo zaznamenať a prehrať zvukovú správu.


Plotter

Holandskí nadšenci vytvorili plotter, ktorý dokáže prekresliť farebné obrázky do čiernobielej podoby. Zariadenie skonvertuje bitmapové dáta do vektorovej grafiky.


Obrazový stojan

Pomocou Raspberry Pi si môžete vytvoriť obrazový stojan, ktorý bude zobrazovať vaše výtvory z portálu DevianArt. Zdrojový kód je voľne dostupný na stiahnutie.

raspberry_1.jpg

Kávovar ovládaný hlasom

Kávovar možno ovládať pomocou hlasu, hoci k dispozícii je iba jednoduchý povel vypnúť a zapnúť. Používateľ s kávovarom komunikuje pomocou telefónu.


Multimediálne centrum

Tento projekt je určený šikovnejším používateľom, ktorí si chcú vytvoriť vlastné multimediálne centrum v podobe kompaktného set-top boxu. K dispozícii je fotogaléria aj podrobné inštrukcie.

raspberry_2.jpg

Telefón v retroštýle

Ak vám chýba atmosféra klasických telefónov, pomocou Raspberry Pi môžete skombinovať retroštýl s modernými technológiami VoIP. Predstavené zariadenie sa momentálne nachádza v štádiu prototypu - jeho tvorca čaká na schválenie, aby mohol využiť Skype API, vďaka čomu by sa tento telefón dal využiť aj pri telefonovaní cez Skype.


Zdroj: wired.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie

Koniec dokazovania, že nie sme robot. Google pripravuje systém Neviditeľná reCAPTCHA

07.12.2016 11:38

Pred niekoľkými rokmi Google zjednodušil používateľom webu dokazovanie, že sú ľudia, a nie automatizované roboty, keď nahradil systém CAPTCHA (akronym pre Completely Automated Public Turing test to te ...

Technológie 1

Video: Virtuálna realita ukazuje, čo sa môže stať, ak budete auto šoférovať opití

07.12.2016 00:21

Britská spoločnosť Diaego, ktorej patria značky ako Johnnie Walker, Smirnoff či Guinness použila „taktiku zastrašovania“  a spojila svoje sily so Samsungom pri tvorbe dosť hrôzostrašného videa s virtu ...

Technológie

Telefón nabitý do minúty a batéria poháňaná baktériami? Na alternatívne zdroje energie si ešte počkáme

07.12.2016 00:16

Hoci batériám stále dominujú tie lítiovo-iónové, vedci priebežne hľadajú efektívnejšie alternatívy. Nové prototypy vydržia napríklad 7500 cyklov vybitia a nabitia, majú až osemkrát vyššiu energetickú ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá