Image
29.1.2013 0 Comments

Čo všetko dokážu používatelia s Raspberry Pi?

raspberry_281.jpg O lacnom miniatúrnom počítači Raspberry Pi sme písali už viackrát. Tvorcovia predpokladali, že tento minipočítač s operačným systémom Linux nájde využitie najmä v školách. Šikovní používatelia ho však dokázali modifikovať a vytvoriť viacero zaujímavých projektov - napr. počítač z Lega alebo full HD fotoaparát. V tomto článku vám predstavíme ďalšie zaujímavé projekty.

Robot R2-D2 ovládaný hlasom

Tento projekt poteší každého milovníka ságy Star Wars. Jeho tvorca pri výrobe využil pokazenú hračku R2-D2, počítač Raspberry Pi a zopár menších dielov, ktoré objednal cez internet. Výsledkom je zariadenie, ktoré sa dá ovládať hlasom, podporované jazyky sú angličtina a čínština. Robot R2-D2 takisto dokáže rozpoznať tvár, detegovať pohyb alebo zaznamenať a prehrať zvukovú správu.


Plotter

Holandskí nadšenci vytvorili plotter, ktorý dokáže prekresliť farebné obrázky do čiernobielej podoby. Zariadenie skonvertuje bitmapové dáta do vektorovej grafiky.


Obrazový stojan

Pomocou Raspberry Pi si môžete vytvoriť obrazový stojan, ktorý bude zobrazovať vaše výtvory z portálu DevianArt. Zdrojový kód je voľne dostupný na stiahnutie.

raspberry_1.jpg

Kávovar ovládaný hlasom

Kávovar možno ovládať pomocou hlasu, hoci k dispozícii je iba jednoduchý povel vypnúť a zapnúť. Používateľ s kávovarom komunikuje pomocou telefónu.


Multimediálne centrum

Tento projekt je určený šikovnejším používateľom, ktorí si chcú vytvoriť vlastné multimediálne centrum v podobe kompaktného set-top boxu. K dispozícii je fotogaléria aj podrobné inštrukcie.

raspberry_2.jpg

Telefón v retroštýle

Ak vám chýba atmosféra klasických telefónov, pomocou Raspberry Pi môžete skombinovať retroštýl s modernými technológiami VoIP. Predstavené zariadenie sa momentálne nachádza v štádiu prototypu - jeho tvorca čaká na schválenie, aby mohol využiť Skype API, vďaka čomu by sa tento telefón dal využiť aj pri telefonovaní cez Skype.


Zdroj: wired.com


Mohlo by Vás zaujímať

Technológie

Drony bude možné napájať bezdrôtovým prenosom energie za letu

25.10.2016 00:28

Vzhľadom na obmedzenú výdrž batérie väčšina dronov nedokáže lietať dlhšie ako 30 minút na jedno nabitie. Napájanie káblom zo siete sa môže aplikovať len v prípade, že sa dron bude vznášať na jednom mi ...

Technológie

Klasická telefónna dvojlinka s prenosovou rýchlosťou až 10 Gb/s? Áno, odpoveďou je XG.fast

25.10.2016 00:25

Nokia sa nedávno pochválila tým, že dosiahla rýchlosť pripojenia 5 Gb/s na vzdialenosť 70 metrov na konvenčnej medenej krútenej dvojlinke a v laboratórnych podmienkach dokonca 8 Gb/s na vzdialenosť 30 ...

Technológie

Japonci predstavili technológiu projekcie na dynamicky sa meniaci povrch napríklad na vlajúcu plachtu

25.10.2016 00:22

Inžinieri z Tokijskej univerzity predstavili technológiu pokročilého dynamického mapovania projekcie. Ide o deformáciu projekcie na netuhý povrch, napríklad na nerovný list papiera či na tričko. Použi ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITAPA 2016 Jesen

Najnovšie videá