Image
4.3.2014 0 Comments

Čo priniesol barcelonský veľtrh MWC? Tri kľúčové trendy.

mwc2014.jpg Tohtoročný ročník známeho mobilného veľtrhu sa niesol v znamení troch hlavných trendov.

Tohtoročný Mobile World Congress rozhodne nebol o jedinom produkte. Najviac pozornosti sa síce dostalo šikovnému telefónu Galaxy S5, prítomných novinárov však zaujali aj inteligentné doplnky od výrobcov Sony a Huawei. Vcelku možno z toho, čo sme na veľtrhu mali možnosť vidieť, povedať, že MWC 2014 sa niesol v znamení troch hlavných trendov.

Lacné telefóny

Zabudnite na vlajkové modely typu S5. Oveľa častejšie boli v stánkoch jednotlivých výrobcov vystavené lacnejšie telefóny. V tomto zmysle sa hodí spomenúť najmä zariadenia s operačným systémom Firefox OS, ktorých obstarávacia cena by sa mohla začínať už na 25 dolároch.

A dokonca aj v prípade, že výrobca predstavil svoj ​​vlajkový model, mal často poruke aj jeho lacnejší variant. Tak to bolo napríklad pri Xperii Z2, ktorú doplnil lacný telefón Xperia M2.

Zdá sa teda, že výrobcovia konečne pochopili, že existujú aj používatelia, ktorí si vystačia so základnými funkciami a nepotrebujú telefóny nabité najnovšími technológiami. Nehovoriac o ľuďoch z rozvojových krajín.

Špičkové tablety

Na MWC zaujali najmä dva konkrétne tablety. Elegantný tablet s ostrým displejom Yoga Tablet 10 HD+ od Lenova je jednoznačné zlepšenie oproti predchádzajúcim modelom z rovnakého radu. Vítaný prvok je aj viac než 18-hodinová výdrž batérie.

Druhý šampión je Pavilion x360 od Hewlett-Packard, ktorý možno použiť ako notebook aj ako tablet. Ak vás nedostane svojou hybridnosťou, potom vás určite zaujme obstarávacia cena 399 dolárov.

Lepší mobilný zvuk

Výrobcovia konečne vypočuli náreky a sťažnosti používateľov na zlú kvalitu zvuku v mobilných telefónoch. Najviac zaujalo Sony s technológiou potláčajúcou okolitý hluk, ktorá sa objaví v telefóne Xperia Z2. Model strednej triedy HTC Desire 816 zase ponúkne dvojicu predných reproduktorov, čo je vec, ktorú by ste skôr čakali pri drahších telefónoch.

Zdroj: ComputerWorld


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis 3

Hyperloop bude aj v Českej republike. Cesta z Bratislavy do Brna potrvá len 10 minút

20.01.2017 00:25

Na realizáciu futuristického dopravného systému Elona Muska Hyperloop sa podujali už dve spoločnosti – Hyperloop One a Hyperloop Transportation Technologies (HTT). Tá druhá už získala investície v hod ...

Biznis

Tvorca Androidu chce uviesť na trh high-end smartfón, ktorý bude vážnou konkurenciou pre Apple aj Samsung

19.01.2017 00:35

Tvorca operačného systému Android Andy Rubin chce spolu s asi 40-členným tímom bývalých zamestnancov Googlu a Applu založiť spoločnosť Essential. Tá bude pracovať na viacerých spotrebiteľských hardvér ...

Biznis

Schengen pre dáta. EK chce odstrániť bariéry voľného cezhraničného pohybu dát v EÚ

16.01.2017 00:07

Európska komisia navrhla politické a právne riešenia na uvoľnenie potenciálu dátového hospodárstva EÚ. Ide pri tom o súčasť stratégie digitálneho jednotného trhu, ktorú predstavila v máji 2015. Inform ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

qubitconference

Najnovšie videá