Image
4.3.2014 0 Comments

Čo priniesol barcelonský veľtrh MWC? Tri kľúčové trendy.

mwc2014.jpg Tohtoročný ročník známeho mobilného veľtrhu sa niesol v znamení troch hlavných trendov.

Tohtoročný Mobile World Congress rozhodne nebol o jedinom produkte. Najviac pozornosti sa síce dostalo šikovnému telefónu Galaxy S5, prítomných novinárov však zaujali aj inteligentné doplnky od výrobcov Sony a Huawei. Vcelku možno z toho, čo sme na veľtrhu mali možnosť vidieť, povedať, že MWC 2014 sa niesol v znamení troch hlavných trendov.

Lacné telefóny

Zabudnite na vlajkové modely typu S5. Oveľa častejšie boli v stánkoch jednotlivých výrobcov vystavené lacnejšie telefóny. V tomto zmysle sa hodí spomenúť najmä zariadenia s operačným systémom Firefox OS, ktorých obstarávacia cena by sa mohla začínať už na 25 dolároch.

A dokonca aj v prípade, že výrobca predstavil svoj ​​vlajkový model, mal často poruke aj jeho lacnejší variant. Tak to bolo napríklad pri Xperii Z2, ktorú doplnil lacný telefón Xperia M2.

Zdá sa teda, že výrobcovia konečne pochopili, že existujú aj používatelia, ktorí si vystačia so základnými funkciami a nepotrebujú telefóny nabité najnovšími technológiami. Nehovoriac o ľuďoch z rozvojových krajín.

Špičkové tablety

Na MWC zaujali najmä dva konkrétne tablety. Elegantný tablet s ostrým displejom Yoga Tablet 10 HD+ od Lenova je jednoznačné zlepšenie oproti predchádzajúcim modelom z rovnakého radu. Vítaný prvok je aj viac než 18-hodinová výdrž batérie.

Druhý šampión je Pavilion x360 od Hewlett-Packard, ktorý možno použiť ako notebook aj ako tablet. Ak vás nedostane svojou hybridnosťou, potom vás určite zaujme obstarávacia cena 399 dolárov.

Lepší mobilný zvuk

Výrobcovia konečne vypočuli náreky a sťažnosti používateľov na zlú kvalitu zvuku v mobilných telefónoch. Najviac zaujalo Sony s technológiou potláčajúcou okolitý hluk, ktorá sa objaví v telefóne Xperia Z2. Model strednej triedy HTC Desire 816 zase ponúkne dvojicu predných reproduktorov, čo je vec, ktorú by ste skôr čakali pri drahších telefónoch.

Zdroj: ComputerWorld


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis 1

ASUS? ACER? HP? DELL? APPLE? LENOVO? SONY? SAMSUNG? Poznáme výsledky súťaže NOTEBOOK ROKA

09.12.2016 00:13

„Karty“ sú rozdané, ocenenia odovzdané, poznáme názvy nositeľov TOP TITULOV. V tomto roku hlasovalo až 22 557 ľudí. Hlasy dokonca prichádzali aj po ukončení hlasovania, tie sme však do konečných vý ...

Biznis

Šiesty ročník STARTUP AWARDS pozná víťazov a obsahom aj návštevnosťou prekonal všetky predchádzajúce

06.12.2016 00:15

Tohtoročné Startup Awards, ktoré sa konali v piatok 2. decembra v bratislavskom Istropolise, už majú svojich víťazov. V súťaži vyberala zahraničná odborná porota spomedzi dvanástich nápadov celkom v š ...

Biznis

Amazon bude prevážať dáta v kamiónoch. Chce tak ušetriť čas

05.12.2016 10:02

Na svojej používateľskej konferencii re:Invent predstavil Amazon nový spôsob, ako môžu zákazníci presúvať veľké objemy dát do jeho cloudovej služby Amazon Web Services (AWS). Pre veľké firmy, ktoré c ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá