Image
4.3.2014 0 Comments

Čo priniesol barcelonský veľtrh MWC? Tri kľúčové trendy.

mwc2014.jpg Tohtoročný ročník známeho mobilného veľtrhu sa niesol v znamení troch hlavných trendov.

Tohtoročný Mobile World Congress rozhodne nebol o jedinom produkte. Najviac pozornosti sa síce dostalo šikovnému telefónu Galaxy S5, prítomných novinárov však zaujali aj inteligentné doplnky od výrobcov Sony a Huawei. Vcelku možno z toho, čo sme na veľtrhu mali možnosť vidieť, povedať, že MWC 2014 sa niesol v znamení troch hlavných trendov.

Lacné telefóny

Zabudnite na vlajkové modely typu S5. Oveľa častejšie boli v stánkoch jednotlivých výrobcov vystavené lacnejšie telefóny. V tomto zmysle sa hodí spomenúť najmä zariadenia s operačným systémom Firefox OS, ktorých obstarávacia cena by sa mohla začínať už na 25 dolároch.

A dokonca aj v prípade, že výrobca predstavil svoj ​​vlajkový model, mal často poruke aj jeho lacnejší variant. Tak to bolo napríklad pri Xperii Z2, ktorú doplnil lacný telefón Xperia M2.

Zdá sa teda, že výrobcovia konečne pochopili, že existujú aj používatelia, ktorí si vystačia so základnými funkciami a nepotrebujú telefóny nabité najnovšími technológiami. Nehovoriac o ľuďoch z rozvojových krajín.

Špičkové tablety

Na MWC zaujali najmä dva konkrétne tablety. Elegantný tablet s ostrým displejom Yoga Tablet 10 HD+ od Lenova je jednoznačné zlepšenie oproti predchádzajúcim modelom z rovnakého radu. Vítaný prvok je aj viac než 18-hodinová výdrž batérie.

Druhý šampión je Pavilion x360 od Hewlett-Packard, ktorý možno použiť ako notebook aj ako tablet. Ak vás nedostane svojou hybridnosťou, potom vás určite zaujme obstarávacia cena 399 dolárov.

Lepší mobilný zvuk

Výrobcovia konečne vypočuli náreky a sťažnosti používateľov na zlú kvalitu zvuku v mobilných telefónoch. Najviac zaujalo Sony s technológiou potláčajúcou okolitý hluk, ktorá sa objaví v telefóne Xperia Z2. Model strednej triedy HTC Desire 816 zase ponúkne dvojicu predných reproduktorov, čo je vec, ktorú by ste skôr čakali pri drahších telefónoch.

Zdroj: ComputerWorld


Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

Prieskum: Väčšina firiem neverí, že e-trhovisko ovplyvnilo mieru korupcie

26.10.2016 00:00

Vyše 60 percent opýtaných na základe nedávneho prieskumu o verejnom obstarávaní na Slovensku si nemyslí, že elektronické trhovisko malo zásadný vplyv na mieru korupcie v tejto sfére. Desať percent osl ...

Biznis

ReactiveConf 2016: Technologickí experti z celého sveta prichádzajú do Bratislavy

26.10.2016 00:00

Lídri a priekopníci budúcich technológií prichádzajú už druhý rok po sebe na ReactiveConf, svetovú konferenciu o vývoji webových a mobilných aplikácií, ktorá sa koná tento týždeň. Od 26. do 28. októb ...

Biznis

Gary Shapiro v Prahe predstavil, aký bude januárový CES

25.10.2016 00:13

Najväčšiu výstavu spotrebnej elektroniky a IT, ktorá sa koná začiatkom januára v Las Vegas, tradične predchádza séria propagačných podujatí CES Unveiled. Turné sa tentoraz začalo v Prahe. Veľtrh CES ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá